Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie stad dylemat czy brac te dekodery z nc+ czy brac teraz w Cyfrze PVR z dodatkowa oplatą za 2 dychy ( abonament wyniesie 176) i pozniej dzwonic do nc+ z negocjacjami przy migracji z zachowaniem sprzetu z MR Cyfry?

 

dobra - dzięki za rady... póki co pojęcia nie mam co zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następująca informacja może być istotna dla niektórych rozważając czy chcą zostawić starego PACE PVR z Multiroom przy migracji do nc+ czy wybrać rozwiązanie z n (mediaBOX+ lub turboBOX+).

Na starych dekoderach PVR Cyfry+ z VOD będą dostępne tylko: Premiery VOD+ oraz CANAL+ VOD (brak będzie pozostałych serwisów VOD z satelity takich jak: Seriale+, PictureBOX, Prapremiery TVP, funVOD oraz w ogóle nie będzie VOD z internetu tzw. netVOD+).

 

Dlatego ja jednak chyba skłaniam się do wybrania Multiroom na dekoderach ADB. Bez sensu jest wyrzucać kasę w pakietach od Canal+ Gold wzwyż na serwisy, z których i tak nie będzie się miało możliwości skorzystać na PVR po dawnej Cyfrze+. Swoją drogą ciekawe czy abonenci migrujący ze sprzętem po Cyfrze do nc+ są informowani o tym fakcie i podejmują świadomie decyzję, iż z części usług poprostu nie bedą mogli korzystać, mimo, że będą za nie płacić :crazy:

Widać, że nikt z osób konstruujących ofertę nc+ tego dobrze nie przemyślał - po co zmuszają do brania usług w pakiecie z których nie każdy będzie mógł skorzystać :?::!::] Usługi z których nie można skorzystać na każdym modelu dekodera z oferty nc+ powinny być wyłącznie opcjonalne a nie wliczone w podstawowe pakiety :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co mają MR od cyfry 2 niezależne karty po przejściu do nc+ nie przechodzić na nowy MR od nich

w nowym wydaniu co się stanie jak uszkodzeniu ulegnie główny dekoder i będzie weekend nic nie da się oglądać nawet na pozostałym/ch dekoderze/ach bo to główny przesyła uprawnienia a APSy pozamykane to nic nie będziecie oglądać wiadomo że to będą wypadki sporadyczne ale z tą awaryjnością ich sprzęty szczególnie tego po renowacji - jeśli brać to ewentualnie nowe mediaboxy jako główne dekodery

a najpewniejsze rozwiązanie to 2 niezależne karty plus 2 dekodery po dawnej cyfrze oba w tym czasie razem nie uszkodzą się chyba tylko jak będzie burza i oba się spalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakoli9 zależy co dla Ciebie jest ważniejsze:

- Jeśli potrzebujesz mieć 2 niezależne tunery z 2 osobnymi kartami, których nie trzeba łączyć kablem sieciowym to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest PacePVR.

- Jeśli jednak nie przeszkadza Ci fakt konieczności połączenia 2 dekoderów kablem sieciowym oraz nie planujesz korzystać z karty we własnym dekoderze i wolisz mieć dostęp do wszystkich serwisów VOD to wybór jest prosty - bierz turboBOX+ albo mediaBOX+ jako dekoder podstawowy do MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam cyfrę z MR i 2 niezależnymi kartami. Mam tez swoje dekodery jeden Ferguson Ariva 100e HD i starego pioneera. Pytanie jak przejdę do nc+ i zostawię ferdka HD to czy będzie mi działał ? Wiem, że jak nie zmienię kart kameleon to tak ale ja chciałbym kupic na własność Mediabox bo mam 2 tv full HD a tylko na jednym w sumie odpalone kanały HD. Jak to rozwiązać? Jak kupię Mediabox to automatycznie stracę stare rozwiązanie MR z cyfry + ?? tzn.dwie niezależne karty??? Proszę o odpowiedź kogoś dobrze zorientowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uważnie ja piszę o awarii głównego dekodera który przesyła uprawnienia do pozostałych jak padnie to w weekend nic nie obejrzysz to akurat z burzą nie ma nic wspólnego przecież jego jak i pozostałe na czas burzy można odłączyć

ja piszę o normalnej awarii dekodera szczególnie takiego po renowacji - jako głównego uszkodzenie i lipa z oglądania na pozostałych

przy 2 niezależnych kartach dekoderach musiałyby oba się uszkodzić żeby nie móc oglądać czegokolwiek z oferty NC+ a tu np ważny mecz

jak tak bardzo zależy na vod to jest internet na komputerze lub tablecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupic na własność Mediabox

 

Nie ma możliwości kupna żadnego dekodera na własność z ofert NC+ Jedynie wyższa aktywacja za bezpłatne użytkowanie, ale dekoder nie jest twój!!!

Jak weźmiesz mediabox`a to multiroom jedynie taki jak kiedyś w N po lanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak zastanawiam. Jeśli uprawnienia mają być przesyłane przez internet to co jeśli:

 

- abonent nie posiada takowego?

- np. w weekend awaria dostawcy internetu = brak TV,

 

potwierdźcie moje spostrzeżenia albo wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder od Cyfry+ HD SAGEMCOM DSI83 i wlasnie tak jak mi mowiliscie wzialbym MR Cyfry bo na :censored: mi potrzebne te kabelki od MR NC+ skoro tu wystarczy miec 2 karty tylko i tyle.

Moje pytanie jest takie ,jeśli dobrze zrozumialem bo nie mialem jeszcze nigdy MR Cyfry:

1. jezeli mam ten dekoder HD SAGEMCOM DSI83 i jedna karte abonamentowa CAMELEON to jak jutro bym skoczyl do punktu C+ i poprosil o taka druga karte to by mi ja na miejscu dali ? i czy bym musial za to dodatkowo zaplacic ?

2. a drugie pytanie to takie bo posiadam jeszcze swoj na wlasnosc dekoder pace sd (dokładna nazwa DEKODER PACE DSR 2221) to czy MR cyfry chodzil by mi na HD SAGEMCOM DSI83 i DEKODER PACE DSR 2221 z tą drugą dodatkowa karta CAMELEON ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc osoby zorientowane w temacie. Jestem abonentem Cyfry+. Posiadam dekoder PACE 500. Umowa kończy mi się 31 marca br. Wysłałem wypowiedzenie. Rozważam opcję przejścia do nc+ ale zależy mi na multiroom w postaci dwóch kart. Czy jest to możliwe? Powyżej ktoś wspominał, że najlepiej przed migracją dobrać drugi dekoder i dopiero wtedy przejśc. Rozumiem jednak, że skoro jestem w okresie wypowiedzenia to rozwiązanie odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder od Cyfry+ HD SAGEMCOM DSI83 i wlasnie tak jak mi mowiliscie wzialbym MR Cyfry bo na :censored: mi potrzebne te kabelki od MR NC+ skoro tu wystarczy miec 2 karty tylko i tyle.

Moje pytanie jest takie ,jeśli dobrze zrozumialem bo nie mialem jeszcze nigdy MR Cyfry:

1. jezeli mam ten dekoder HD SAGEMCOM DSI83 i jedna karte abonamentowa CAMELEON to jak jutro bym skoczyl do punktu C+ i poprosil o taka druga karte to by mi ja na miejscu dali ? i czy bym musial za to dodatkowo zaplacic ?

2. a drugie pytanie to takie bo posiadam jeszcze swoj na wlasnosc dekoder pace sd (dokładna nazwa DEKODER PACE DSR 2221) to czy MR cyfry chodzil by mi na HD SAGEMCOM DSI83 i DEKODER PACE DSR 2221 z tą drugą dodatkowa karta CAMELEON ???

 

 

hej mam dokładnie takie same dekodery , z tym, że SAGECOM zaczął świrować i mimo wykupionego pakietu HD te programy mi nie działaja. Co do MR posiadam i wszystko gra Na Pace 2221 i na wspomnianym . Nie wiem czy teraz dostaniesz MR z Cyfry, moim zdaniem powinni dać- dopłacam 20 zł co miesiąc zatem nie licz na gratis;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak zastanawiam. Jeśli uprawnienia mają być przesyłane przez internet to co jeśli:

 

- abonent nie posiada takowego?

- np. w weekend awaria dostawcy internetu = brak TV,

 

potwierdźcie moje spostrzeżenia albo wyprowadźcie mnie z błędu.

 

Wystarczy fizycznie sama sieć wifi, nawet bez netu uprawnienia będą przekazywane za pomocą tejże Twojej sieci.

 

Posiadam dekoder od Cyfry+ HD SAGEMCOM DSI83 i wlasnie tak jak mi mowiliscie wzialbym MR Cyfry bo na :censored: mi potrzebne te kabelki od MR NC+ skoro tu wystarczy miec 2 karty tylko i tyle.

Moje pytanie jest takie ,jeśli dobrze zrozumialem bo nie mialem jeszcze nigdy MR Cyfry:

1. jezeli mam ten dekoder HD SAGEMCOM DSI83 i jedna karte abonamentowa CAMELEON to jak jutro bym skoczyl do punktu C+ i poprosil o taka druga karte to by mi ja na miejscu dali ? i czy bym musial za to dodatkowo zaplacic ?

2. a drugie pytanie to takie bo posiadam jeszcze swoj na wlasnosc dekoder pace sd (dokładna nazwa DEKODER PACE DSR 2221) to czy MR cyfry chodzil by mi na HD SAGEMCOM DSI83 i DEKODER PACE DSR 2221 z tą drugą dodatkowa karta CAMELEON ???

 

Jak skoczysz do punktu i "dostaniesz" (jak będą mieli na miejscu to od razu) za dwie dychy/miesiąc drugą kartę to oba dekodery będą "chodzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakoli9 zależy co dla Ciebie jest ważniejsze:

- Jeśli potrzebujesz mieć 2 niezależne tunery z 2 osobnymi kartami, których nie trzeba łączyć kablem sieciowym to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest PacePVR.

- Jeśli jednak nie przeszkadza Ci fakt konieczności połączenia 2 dekoderów kablem sieciowym oraz nie planujesz korzystać z karty we własnym dekoderze i wolisz mieć dostęp do wszystkich serwisów VOD to wybór jest prosty - bierz turboBOX+ albo mediaBOX+ jako dekoder podstawowy do MR.

 

dzięki za odpowiedz, lecz nadal mam dylemat- może tak rozwiązać umowę i brać nc jako nowy klient? Być może załapie się na lepszą cenę bez negocjacji przy migracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakoli9: jak rozwiążesz umowę i weźmiesz nc+ na nowych warunkach będziesz w nowym systemie kodowania i nie będziesz mogła używać Twoich dotychczasowych deków.

 

do dymek..: odbierzesz kartę i będziesz płacił dodatkowo 20złociszy więcej do abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...