Jump to content

roadway

Users
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About roadway

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Można dostać też kartę łamaną, na taśmie, ale jak będę w domu to ci zmierzę.
 2. Zgadza się. Z chęcią wydałem te 40 parę złotych żeby nie oglądać ciemności. Dla mnie i pewnie paru osób jest to najtańsze rozwiązanie. Proszę podaj mi swoje rozwiązanie jak bez wydawania jakichkolwiek pieniędzy, kartą zadziała, gdy nie mam zamiaru korzystać z dekodera nc+? Umowe mam do końca roku, a potem przechodzę na kablówkę....z multiroomem na modułach CAM, a nie jakimiś skrzynkami pod telewizorem. A czy to mi się zwróciło? Zwróciło. Mam Multiroom od nc+ z dwoma kartami, już wiele lat. Jedna karta u mnie druga u mojego ojca w splitterze, rozdzielona. Wszystko już się zwróciło wielokrotnie, więc nie rozumiem skąd wywody tych wszystkich osób i nagonka na tych co korzystają do dzisiaj że splitterów. @montermonter: u mnie na zdjęciu moduł CI Aston Cam 2.26, typowy bloker PIC z wgranym oprogramowaniem do zmiany zapytań na kartę z nieistniejącego operatora FEDC na 1813. Karta nc+ Cameleon. Tylko nie licz na to, że to jest długoterminowe rozwiązanie. Poszukaj sobie tego blokera/konwertera na stronie sklepu eliptor. @tweed77 obstawiam, że te moduły będzie trzeba później wymienić, gdyż jak dobrze pamiętam jest to moduł CI a nie CI+, ale mogę się mylić.
 3. Proszę. Działa w tej konfiguracji od 2 miesięcy. Uprawnienia przechodzą i nie trzeba się bać, że coś się wgra lub nie na kartę, gdyż to nie ma znaczenia. Dodatkowo działa również w dwóch splitterach BIG II.
 4. Słuszna uwaga Sherlocku - gdyby się udało. Ale nie udało się tyle czasu, a nawet gdyby to i tak pewnie dalej pozostanie to dostępne dla wąskiego grona użytkowników. Kto porównuje blokera do oscama? Bo ja na pewno nie - pisałem jedynie, że oba korzystają z tej samej metody. To o czym piszemy od paru stron, jest tylko z nazwy blokerem. Układ jest przeprogramowany, tak by zmieniał zapytania do karty na inny, istniejący provider 1813
 5. Ale w oscamie jest dokładnie taka sama zasada działania karty jak w zmodyfikowanym sofcie do blokera - więc nie ma innej opcji jak zgaśnięcie obu w tym samym czasie.
 6. Kolego, ale nie każdy chce mieć dodatkową skrzynkę przy telewizorze. Odezwij się pod koniec roku czy dalej działa Ci na tym oscamie ta karta nc+ - bo w obydwóch przypadkach zgaśnie w tym samym czasie. Lepiej bym tego nie ujął Bloker nic nie blokuje, a jedynie zmienia zapytania do karty na inny provider.
 7. Ci którzy nie mają chęci przeszukać tematu parę stron wstecz odsyłam do mojego posta a porpo tymczasowego ratunku dla splitterów. Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.
 8. Albo z blokera z wgranym firmware, który zmienia nagłówki na istniejący jeszcze na karcie provider 1813 - przetestowałem to u siebie i działa... tak jak pisałem parę postów wyżej. Oczywiście rozwiązanie zadziała nie dłużej pewnie niż rok - do końca procesu uszczelniania systemu. Gdzieś czytałem, że nc+ może również zdalnie zaktualizować stare karty, tak by w przyszłości uruchomić na nich parowanie z dekoderem z nagrą - póki co na razie cieszyć się jasnością.
 9. Wtrącając do tematu. Wczoraj dotarł do mnie Blocker/Konwerter ECM (FEDC) SmartCard (ISO) PIC16F628A SMD i działa na karcie, która również została umieszczona w Pace PVR po aktualizacji oprogramowania. Karta działa w module Aston CAM oraz w splitterze znanym jeszcze pod nazwą BIG II. Oby do końca umowy podziałało Niestety nie ma żadnej sensownej alternatywy z multiroom i bez dodatkowego dekodera... Co by nie było, chyba zdecyduje się na Promax w mojej okolicy.
 10. Czy próbował już ktoś z pewnym blokerem odpalić kartę we własnym odbiorniku czy module? Dzisiaj niestety u mnie zgasnął splitter i obie karty. Zacząłem zgłębiać temat i znalazłem, że jeszcze przez może rok (ponoć pod koniec 2019r. nc+ chce zakończyć prace z tym) będzie można uruchomić kartę na oscamie modyfikującym zapytanie do karty tak był działała na prov 1813:0068. Znalazłem również bloker, który według opisu: Nie chce wstawiać linku do sklepu, ale jeśli ktoś ma z tym doświadczenie, czy to oznacza, że on ma podobne działanie jak oscam? Gdyby ktoś chciał zgłębić temat to należy szukać Blocker/Konwerter ECM (FEDC) SmartCard (ISO) PIC16F628A SMD - zamówiłem i dam na pewno znać, czy coś pomogło.
×
×
 • Create New...