Jump to content

roadway

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About roadway

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok spróbuje jeszcze w poniedziałek. Mieszkam właściwie na wylocie na Kalisz, czyli wschodnia część Pleszewa i nie mam po drodze zbyt dużo miejskich odbić. Niby ma HbbTV, ale nie wiem jakiś stary standard, gdyż na kanałach TVP wyskakuje tylko czerwona kropka i nic gdy się ja wciśnie, na tvn plansza z info, ze zbierają jakieś dane. Na Legia TV włączył się portal, ale jakby taki nie kompletny więc od czasu świetności tego TV coś musiało się zmienić w standardzie. Czy wystarczy, że obrócę tą antene o 90st?
 2. Pokazuje 0% zarówno z zasilaczem podłączonym jak i bez niego. Antenę ustawiałem dokładnie na Kalisz Chełmce przy użyciu aplikacji EmiMaps (położyłem telefon na antenie i kręciłem zgodnie z kierunkiem GPS). Oczywiście w aplikacji nie ma mux4, ale ustawiałem na mux8, który nadaje również z tej samej lokalizacji. Pozostałe mux 1, 2, 3 (z Mikstatu) odbiera bez problemu z racji bardzo dużej mocy nadawczej. Jest chociaż teoretyczna szansa na odebranie tego mux4 na tej antenie? Jak sądzisz? Mieszkam w Pleszewie dopiero od roku i zrezygnowałem z (płatnej) satelity, gdyż i tak nie oglądam już tyle telewizji co kiedyś. Pierw kupiłem Televes Yagi Edge Mix z możliwością ustawienia ją na polaryzację pionową. Ale niestety mux8 musiał mieć bardzo dobre warunki pogodowe, bo inaczej nie dało się oglądać. Z racji tego, żeby nie testować co chwile innej anteny, wywaliłem trochę więcej kasy, na tą z DAT-Boss. Mux 1, 2, 3, 8 działają teraz bez zająknięcia. Miałem też ku zaskoczeniu dostęp do Polsat News HD ze Śrem mimo, że Antena była obrócona zupełnie w innym kierunku.
 3. Czyli to przypadek, że łapie mi mux8? Może ta antena nie odbiera polaryzacji V i sprzedawca miał błąd w opisie? Niestety nie mogę już znaleźć tej oferty na allegro. @K63, czy mógłbym cie prosić o przejrzenie specyfikacji tej anteny? Niestety w antenach naziemnych jestem ciemny zupełnie. https://www.televes.com/pl/g-004-antena-dat-boss-mix.html Nie wiem czemu, ale są dwa modele, gdzie te tylne elementy są połączone i nie (ja mam połączone - tak jak pod linkiem).
 4. Raczej problem nie jest w antenie. Gdy wyłączę zasilacz od anteny to i tak łapie mi mux 1, 2, 3, 8 bez żadnej straty sygnału przy aktualnej pogodzie. Co istotne mux 8 łapie z Kalisz-Chełmce - taka sama lokalizacja, moc i polaryzacja co mux 4. Cos było na forum kiedyś, że niektóre tv nie widzą mux 4 (nadawany w DVB-H?) bo jest tam ustawiona jakas flaga w przekazie i jakosc pokazuje mi 0%. TV Samsung UE46D8000 z 2012 (chyba) roku
 5. Właśnie nie obsługuje. Czyli na razie mogę się pożegnać z Polsatem News? Z Kalisza mi niestety nie ciągnie z mux4
 6. Kiedyś na innym forum spotkałem się z wsadem do splittera BIG II na system Conax. Czy dysponuje ktoś jeszcze takim lub jest mu znany temat?
 7. Witam, Z racji, że nie ma jeszcze tematu dotyczącego miejscowości Pleszew i bliżej położonych sąsiednich miast, czyli Kalisz i Ostrów Wielkopolski - otwieram. W ostatnim czasie utraciłem sygnał do Polsat News HD - prawdopodobnie łapało mi tyłem do nadajnika ze Śremu, gdyż jestem skierowany na Kalisz Chełmce (mux-8) słabszy sygnał niż pozostałe multipleksy. Mux1-2-3 łapie mi z Mikstatu. Nie mogę znaleźć precyzyjnej informacji, czy emisja została całkowicie przełączona na kodek HEVC, czy równolegle? Antena: TELEVES DVB-T DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
×
×
 • Create New...