Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy teraz na to jaki kanał w SD chcieliby tam dać. Myślę, że powróci TVP Polonia :D

Jeśli TVP Sport HD trafi na MUX-8, to pozostały slot SD nie zajmie żaden nowy kanał, tylko docelowo pewnie trafi tam TVP Rozrywka. Pamiętajcie, że w MUX-3 musi znaleźć się miejsce w celu podniesienia TVP 3 do jakości HD. :smile:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, takie rozwiązanie również jest możliwe i moim zdaniem byłoby nawet najlepsze (TVP Info HD w MUX-8, a TVP Sport HD w MUX-3). Kanały misyjne TVP Kultura i TVP Historia pozostałyby w MUX-3, a TVP Rozrywka (przeniesiona na MUX-8 ) zwolniłaby miejsce potrzebne, aby zrobić upgrade TVP 3 do wersji HD. :smile:

Niestety artykuł na wirtualnemedia_pl z dosyć dużą pewnością informuje, iż TVP Sport HD od czerwca trafi jednak na MUX-8. Jeśli to się potwierdzi, to w sumie dziwna decyzja p. Kurskiego, fana sportu i piłki nożnej. :?

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 3 HD i TVP Rozrywka w mux8 to totalna porażka. Jak do tej pory ludziom nie chce się dokładać anten na ten mux,ciągle narzekają na problemy z odbiorem jakby to była jakaś kosmiczna technologia VHF/V i te dwie stacje na pewno nie będą bodźcem do rozbudowy instalacji. To raczej TVP Sport przyczyni się do poprawy sytuacji w tym zakresie, kosztem niższej oglądalności na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możnaby przenieść kanał regionalny z multipleksu do którego każdy ma teraz dostęp na MUX8, o którym słyszała i odbiera jakąś garstka (w sensie ogólnym) ludności? Kanał, który jest jednym z podstawowych - w końcu numeracja i ważność anten, gdzie można znaleźć informacje z własnego regionu w paśmie lokalnym i na ósemce, z którą jest i będzie więcej problemów z poprawnym odbiorem... Wiadomo wejście TVP na mux8 spowoduje większą promocję tych częstotliwości, ale TVP3 na VHFie?... Ludzie, pomyślcie czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie o obronę "3" mi chodziło. Miałem na myśli to że umieszczenie TVP Sport w mux8 przyczyniłoby się do większej jego popularności, natomiast "3"+"Rozrywka" już raczej nie bardzo, a szkoda, bo wg. mnie "Metro" czy "Wp1" są znacznie ciekawsze niż chociażby ATM albo Polo.

@pierścień A co to za problem że wykorzystuje się pasmo VHF? Pozostawienie go wolnym byłoby zwykłym marnotrawstwem. Śledząc wątek od jakiegoś czasu mam wrażenie że dla niektórych to jakaś nowa, kosmiczna technologia i obrócenie anteny o 90° przerasta ich możliwości. Ciekawe w jaki sposób poradziliby sobie, gdy  odbiór samych polskich stacji wymaga  kąta widzenia ponad 120°, a moce nadajników wynoszą od 1.5 kW(20km) do 100kW(35-100 km).O sfn i dwóch różnych nadajnikach na jednym kanale nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o obronę TVP 3, tylko o fakty. MUX-3 został celowo zregionalizowany przez TVP, aby mieszkańcy, do których dociera sygnał MUX-3 odbierali właściwą wersję TVP 3. Między innymi w tym celu zrobiono doświetlenia. Prawdopodobieństwo przeniesienia kanału TVP 3 na MUX-8 jest zatem równe 0%. :wink:

 

@Artur6436: Dlaczego zakładasz, że wszyscy, którzy mają problem z odbiorem MUX-8 to lenie, którym nie chce się zakupić anteny VHF, albo wręcz tylko jej obrócić o 90 stopni?

Pasmo VHF jest bardziej wrażliwe i podatne na zakłócenia. Spróbuj odebrać stabilny sygnał w gęstym blokowisku, gdzie sygnał wielokrotnie się odbija. Wygląda to jak odbiór z kilku niezsynchronizowanych nadajników SFN. Siła sygnału jest duża, ale jakość nie dość, że niska, to jeszcze mocno się waha. :/

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiceprezes TVP(Członek Zarządu TVP) Pan Maciej Stanecki powiedział:

 

"[...]Co też jest dla nas jakimś ostrzeżeniem, co do obecności na MUX-8, zasięg Telewizji WP w dystrybucji był niewystarczający, by sfinansować obecność takiej gwiazdy - mówi portalowi wirtualnemedia_pl.[...]

Źródło cytatu: 
http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/maciej-orlos-nie-zaluje-odejscia-z-tvp-maciej-stanecki-jego-poczucie-humoru-bardzo-by-sie-przydalo-w-telewizji-polskiej

 

Nie wiem kiedy został przeprowadzony wywiad, co może mieć znaczenie w kontekście padających słów.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Powtórzę jeszcze raz - w tej sprawie to Emitel jest pod ścianą (i telewizje już nadające w MUX-8), nie TVP. 


I ciekawe, dlaczego brakuje Nowa TV. Kasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat miałby angażować się w reklamę kanału naziemnego i jednocześnie konkurencji? Nie obrażajcie wielkiego wąsatego biznesmena, on nie jest instytucją charytatywną żeby się bawić w takie rzeczy, tym bardziej że teraz ma na karku prędzej to jak przerzucić pieniądz z Cypru do księstwa Liechtenstein :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kampania pomoże, skoro większość osób i tak ma problemy z wyszukaniem MUX-8 - nawet ja sam nie mogę złapać tego MUX-u pomimo, iż mam pozostałe MUX-y z nadajnika w Kołowie, a mam antenę siatkową.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...