Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzicie że taka akcja odnośnie TVP Sport w MUX8 ma sens?

https://www.facebook.com/734731283311017/photos/a.738289436288535.1073741828.734731283311017/844997108951100/?type=3

 

Jak wygląda to za zachodzie - publiczne kanały sportowe są kodowane?

Czy ewentualne czystki PiSu w TVP mogą coś zmienić w tej sprawie?

 

Co do kodowania - to zależy od kraju. Np. włoska RAI emituje na 13E swoje kanały sportowe, przy czym koduje się tam niektóre pozycje, takie jak mecze piłki nożnej przy MŚ czy ME..

A sytuacja polityczna za bardzo nie wpłynie na to czy TVP Sport będzie w NTC, bo raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to Mux8 nie będzie dostępny jak obecne w całym kraju tylko jego zasięg będzie mniejszy+ ewentualnie platformy satelitarne? a jeżeli tak to czy jest szansa aby pojawił się w całym kraju? Bo czytałem o jego zasięgu i nie widzę częstotliwości z Przemyśla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie oglądasz TVP Kultura, albo myslisz ja. z TVP Historia.

 

Masz rację, że rzadko "TVP Kultura" oglądam, ale ostatnio oglądałem tam film "Morderca Zawsze Zostawia Ślad", czy jakoś podobnie, który bardzo wciągnął mnie i całą moją rodzinę (do tego stopnia, że zapomnieliśmy o mięsie w piekarniku :grin:  ... ) i właśnie takie filmy i programy miałem na myśli, tzn. po przejściu na HD on poszedłby najpewniej z paskami po bokach, a ja za takim sposobem emisji nie przepadam  :-)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to Mux8 nie będzie dostępny jak obecne w całym kraju tylko jego zasięg będzie mniejszy+ ewentualnie platformy satelitarne? a jeżeli tak to czy jest szansa aby pojawił się w całym kraju? Bo czytałem o jego zasięgu i nie widzę częstotliwości z Przemyśla?

Pewnie ten multipleks jak i te poprzednie będzie powstawał etapami - na początek w ruch pójdą RTCN'y a dopiero potem reszta nadajników.

Szersze informacje w kwestii uruchomień poznamy zapewnie w okolicach marca jak UKE dogada się z nadawcami.

Co do TVP Sport to w moim odczuciu wspomniana akcja ma sens - gdyż Telewizja Polska jest nadawcą publicznym a zatem ma obowiązek słuchania swoich widzów.

Jeżeli natomiast chodzi o stacje to w moim zdaniem szanse na TVP Sport są średnie ale niezaskodzi zawalczyć. Plusem dla Telewizji Polskiej byłoby to że odpaliłby tylko jedną nową stacje a nie dwie - znając życie TVP odpali zapewnie jednak kanały które by rywalizowały z konkurencją będącą na multipleksie albo też ją uzupełniały. O wartościowych stacjach zapewnie będziemy mogli sobie tylko pomarzyć.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Prezes ZPR Media znowu radzi TVP.

 

"W PIGUŁCE: -------Szef ZPR Media o TVP na MUX8(TVP powinna umieścić kanał TVP Seriale na tym MUX'ie). Discovery i Polsat największymi przegranymi walki o MUX8. Nowe kanały będą mogły się pojawić na MUX8, jak tylko podpiszą umowę z firmą EMITEL(możliwy pierwszy kwartał 2016 roku).-------

 

SZEF ZPR MEDIA ZBIGNIEW BENBENEK O TVP NA MUX8: "Bardzo dużą rolę będzie miała tutaj Telewizja Polska - dodaje. To ona dostał trzy sloty na ósmym multipleksie - będzie mogła tam nadawać trzy kanały SD albo jeden kanał SD i jeden HD. Zdaniem szefa ZPR Media, powinna umieścić tam swój kanał serialowy (TVP Seriale -przyp.). Spółka jednak na razie nie wypowiedziała jakie jej stacje trafią na MUX-8. W minioną środę prezes Janusz Daszczyński potwierdził jedynie, że na MUX-3 ruszy TVP Kultura w jakości HD, więc jeden kanał SD przeniesiony zostanie z tego multipleksu na MUX-8. Nie podał jednak o którą telewizję chodzi."

 

START MUX8: "Nowe kanały będą mogły się pojawić na MUX-8, jak tylko podpiszą umowę z jego operatorem.", "Możliwe, że kanały na tym multipleksie zaczną nadawać już w I kwartale 2016 roku."

 

SPORT na WP1: "Jej ramówkę wypełnią programy rozrywkowe, filmy, seriale, dokumenty, publicystyka, sport i programy typu reality."

 


 

Za stroną Chcemy TVP Sport w MUX8 - naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T: https://www.facebook.com/Chcemy-TVP-Sport-w-MUX8-naziemnej-telewizji-cyfrowej-DVB-T-734731283311017

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto uzyskane z innego forum wstępne dane na temat parametrów kilku z nadajników MUX8:

3d255a9bec0e.png

Mam nadzieje że mój nadajnik (Chorągwica) załapie się do czerwcowego etapu uruchomień nadajników a moc nadajnika pozwoli na odbiór tam gdzie kiedyś była Jedynka w telewizji analogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łotwa: Bezpłatny kanał sportowy w NTC od 2016. ---- Miejmy nadzieję, że Polska będzie mogła również powiedzieć, że od 2016 roku będzie miała w swojej ofercie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej kanał w pełni sportowy - TVP Sport od Nadawcy Publicznego !


"Kanał zapewni transmisje na żywo z 260 różnych wydarzeń sportowych, odbywających się na Łotwie i w pozostałych krajach bałtyckich. Umowa została zawarta na jeden rok z możliwością przedłużenia. Dla nadawcy przewidziane jest dofinansowanie na nadchodzący 2016 rok, a także na kolejne lata, które ma wynieść 348 603 euro. Dotacja ta może ulec redukcji w przypadku zmniejszenia całkowitej kwoty przydzielonej dla porządku publicznego." - TVP dysponuje dużo większymi pieniążkami."


https://satkurier.pl/news/121917/lotwa-bezplatny-kanal-sportowy-w-ntc-od-2016.html


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Nie będzie natomiast pieniędzy na „prymitywne kabarety” oraz „tańce na czymś tam”. http://blogi.satkurier.pl/121867-nowa-tvp-najpozniej-za-pol-roku.html

Czyli co będą pokazywać na Tvp Rozrywka? Może przeistaczy się w inny kanał ( sportowy albo propagandowy )albo zwolni miejsce w NTC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co będą pokazywać na Tvp Rozrywka?

W założeniach TVP Rozrywka miała bazować na nieprzebranych archiwach TVP.

TVP Rozrywka to kanał oferujący rodzimy repertuar rozrywkowy z bogatych zasobów Telewizji Polskiej. Na antenie kanału prezentowane będą również najnowsze produkcje publicznego nadawcy. Oferta programowa stacji skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Na ramówkę TVP Rozrywka składają się programy satyryczne, występy kabaretowe, formaty typu talk-show, festiwale, widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, seriale.

 

 

Niestety skończyło sie na powtarzaniu w kółko pozycji z kilku ostanich lat - przeważnie durnych kabaretów.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego i nowego. Np. Stopklatka TV z MUX-1, zyski zaczęła osiągać dopiero w II kwartale 2015r.

Warto zacytować cały tekst dla potomności:

Kosztowne kanały na MUX8
 

Nowe cyfrowe stacje, jakie ruszą w ramach MUX8 naziemnej telewizji cyfrowej, tylko w pierwszym roku nadawania będą kosztować każdego z nadawców przynajmniej kilkanaście milionów złotych. A ich reklamowe przychody zaczną równoważyć koszty dopiero najwcześniej w trzy lata od startu - zakładają nadawcy.

 

Nowi nadawcy kanałów Zoom TV, Kiwi TV, WP1 i #TV, jakie wystartuj wraz z multipleksem ósmym naziemnej telewizji prawdopodobnie w połowie przyszłego roku , zakładają, że wpływy nowych kanałów nie zaczną równoważyć kosztów wcześniej niż po trzecim roku nadawania. Różnie szacują jednak swoje nakłady na nowe stacje. – Zakładamy, że inwestycje związane z tym kanałem będą podobne do kosztów Stopklatki, a więc sięgną 30 mln zł – zapowiedział Bartosz Hojka, prezes Agory, która pracuje nad lifestylową stacją Kiwi TV.

 

Znacznie niżej szacuje potencjalne inwestycje TV Spectrum (nadawca Fokus TV z Grupy ZPR Media) związane z pierwszym rokiem nadawania kanału #TV (w nazwie pojawi się docelowo numer EPG stacji). Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR Media, szacuje je na kilkanaście milionów złotych. – To możliwe dzięki temu, że ta sama spółka nadaje już doceniany przez widzów kanał Fokus TV. Dzięki temu mamy przewagę przy zakupowaniu programów od razu dla dwóch kanałów, daje nam to możliwości synergii. Korzysta z tego wielu dużych nadawców, którzy zakupione materiały pokazuje najpierw w dużym kanale, a następnie w stacjach tematycznych – mówi.

 

Grupa ZPR ma też własne biuro sprzedaży reklam IDMnet, co pozwala jej samodzielnie pakietować reklamy w jej naziemnych kanałach (Eska TV, Fokus TV, Polo TV, Music Vox TV, a w przyszłości także #TV).

 

Widz też zapłaci

 

Przynajmniej 30 mln zł kosztować będzie także w ciągu pierwszych trzech lat nadawania stacja poświęcona lokalnym i samorządowym informacjom Zoom TV (jej nadawca to Cable Television Network & Partners, która docelowo ma należeć do powiązanej z organizacją operatorów kablowych PIKE fundacją Piksel oraz do Kina Polska TV). Najpierw KPTV obejmie w nadawcy Zoom TV udziały za 10 mln zł, następnie w ciągu trzech lat może udzielić mu pożyczek sięgających 20 mln zł. – To są środki , które zostaną przeznaczone także na działania operacyjne spółki – mówi Jerzy Straszewski, prezes PIKE. Jak dodaje, w swoim projekcie stacji PIKE założyło, że Zoom TV uda się wypracować przychody równoważące nakłady po trzech latach od startu. – Przy założeniu odpowiedniego poziomu oglądalności stacji, który podaliśmy a poziomie 1 proc. Ja jestem jednak optymistą i myślę, że to będzie więcej. Zakładamy też, że będzie to kanał atrakcyjny także dla nadawców satelitarnych – mówi Straszewski.

 

Programowo będą wspierać Zoom TV nadawcy lokalnych kanałów telewizyjnych i Grupa Onet.pl.

 

Komplikacją przy nadawaniu z nowego multipleksu będzie nie tylko to, że Emitel najpierw będzie musiał zbudować jego zasięg inwestując w infrastrukturę. - Pełne pokrycie MUX8 jest planowane w 2017 roku, operator ma dwa lata na stworzenie odpowiedniej infrastruktury - mówi Zbigniew Benbenek. Tłumaczy Jerzy Straszewski: - Nowy multipleks będzie trudniejszy dla nadawców od poprzednich, bo będzie wymagał od widzów dostosowania do jego odbierania anten. To spowoduje, że będą ponosić koszty wymiany anten, czego nie było przy uruchamianiu poprzednich multipleksów.
 

Przynajmniej trzy lata do break-even

 

Przynajmniej trzy lata da swojej stacji na osiągniecie progu zwrotu także Grupa ZPR Media. – Przy założeniach dotyczących oglądalności wiele zależy od planowanych nakładów na programy. Kanał naziemny może zacząć się finansować przy udziale w widowni na poziomie 1-1,2 proc. Realny jest jednak także udział na poziomie 2 proc., gdy postawi się na wyższe inwestycje –zauważa Zbigniew Benbenek.

 

Stacja Wirtualnej Polski Holding,  WP1, także ma szansę osiągać przychody równoważące koszty przy udziale w ogólnopolskiej widowni na poziomie 1 proc.

 

Jak podał Jacek Świderski, prezes WPH, firma spodziewa się osiągnąć taki udział w 3-5 lat od startu stacji. WPH nie podała natomiast planowanych nakładów inwestycyjnych na nowy kanał. Firma tworzy teraz dodatkowe studia telewizyjne w swojej siedzibie. - Tygodniowo na potrzeby naszych portali już produkujemy ok. 20 godzin programu na żywo. Wyemitowaliśmy wieczór wyborczy, który miał ponad 3 mln odtworzeń, gdybyśmy dziś mieli kanał naziemny, moglibyśmy te materiały emitować tam – mówił Świderski. Przyznawał, że w puli kosztów związanych z nadawaniem stacji telewizyjnej najwyższe będą właśnie te związane z kosztami programowymi. WPH negocjuje teraz prawa do nadawania filmów pełnometrażowych, które zamierza emitować nie tylko w kanale naziemnym, ale także w zapowiadanym już wcześniej portalu VoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!"Sport jest częścią misji Telewizji Polskiej – powiedział prezes Zarządu TVP Janusz Daszczyński."!!!

 

Teraz niektórzy mówiący o tym, że kanał TVP Sport(sama nazwa przez siebie mówi że nadaje Sport) nie jest elementem misji Telewizji Polskiej słyszą zdecydowaną odpowiedź od samego Prezesa TVP.

 

Ja mam cichą nadzieję, że jest to wstępne słowo do potwierdzenia o obecności kanału TVP Sport w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na MUX8 bądź MUX3... 

 

"Skłania do wysiłku fizycznego, formy i tworzy wzorce do naśladowania. Mam nadzieję, że pokazywane od listopada do marca transmisje przyniosą widzom wiele radości z sukcesów naszych zawodników – dodał."

 


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...