Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się zaraz po starcie TVP Rozrywka miała właściwe proporcje ekranu jak włączyłem tv w środku nocy. Od rana jest ściśnięty obraz do 4/3, więc technicy powinni to już zauważyć, że jest nieprawidłowa proporcja obrazu.

Co do TVP3 kiedyś czytałem że do końca roku miał ruszyć jako pierwszy w HD ośrodek  TVP Katowice, niestety nie pamiętam źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawel napisał:

Modernizują sprzęt w kilku na kilkanaście ośrodków.Za trzy lata może przejdą wszystkie ośrodki.Podczas gdy TVP Kultura można do HD podnieść niejako "od ręki" zastępując nim TVP HD.

 

Tylko Trójka jest przeznaczona do większej widowni, a Kultura do mniejszej. Wiemy, że już parę ładnych lat ta druga stacja prosi się o HD, ale trzeba zrobić miejsce Programowi III-mu. Slot w wysokiej jakości powinni już dawno uruchomić, a ośrodki stopniowo przestawić na HD, dając w międzyczasie więcej takich treści w paśmie ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek79 napisał:

No dobra a co z resztą plansz testowych ?? Zostało chyba 7.

Co prawda mux ma siedem slotów, ale nadawanych jest obecnie 6 programów. TVP korzysta z trzech slotów,  ale ma dwa programy. Może zmniejszą ilość "testów" do sześciu.

 

Mojego Panasonica aktualizuję zawsze ręcznie, a że nie mam możliwości usuwania kanałów z listy głównej, więc mam na niej sporo nieaktywnych już "staroci". Do wczoraj miałem trzy Testy z mux-8, na których dawniej były emitowane plansze kontrolne. Emitel widząc bierność TVP, Testy te wyłączył. Dzisiaj po aktualizacji mux-8, na ogólnej liście kanałów pozostały tylko Test 2 i Test 3. W miejscu "Test 1" pojawił się TVP Sport HD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór MUX-8 na antenie siatkowej, raczej poprawny odbiór to kwestia szczęścia, raczej przypadku. Antena tylko i wyłącznie z symetryzatorem na pozostałe MUX-y. Jeśli ktoś się uprze, chce "oszczędzić", lubi kombinować/majsterkować może co najwyżej dołożyć dodatkowy dipol na pasmo VHF (nie ma gwarancji na poprawny odbiór, ale...). http://www.anprel.sklep.pl/galerie/a/antena-tv-kpl-z-dipolem_6217.jpg

Anteny typu "DVB-T2 FULL HD w okazyjnej cenie 99,99" i "super hiper wzmacniacze" tylko dla naiwnych, lubiących wyrzucać pieniądze w błoto.

Do poprawnego odbioru 8, anteny przeznaczone na pasmo III, zwrotnica, porządny kabel w całej instalacji.

Edytowane przez akoss22
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie TVP 4 nadaje planszę "Saga Rodziny: Stulecie Winnych". 

TVP 6 nadaje planszę reklamującą "Dance, Dance, Dance".

I kto zauważył, że chyba mamy już takie TV4 czy TV6. Czyżby Telewizja Polska inspirowała się Polsatem? ?

Chciałbym też się zapytać kiedy wyłączono "kolorowe paski" na testach?

Edytowane przez QwerK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...