Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek sprawdzę.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K63 napisał:

Zakończyły się rozmowy TVP i Emitela w sprawie mux-8.

(...) TVP Sport w chwili obecnej nie jest brany pod uwagę.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-negocjacji-tvp-z-emitelem-ws-wejscia-na-mux-8-brak-zgody-co-do-kwoty

 

 

Kanał sportowy na 8-ce nie będzie brany nigdy pod uwagę. Dlaczego? Pod względem zasięgu i bezproblemowości odbioru: MUX3 >>> MUX8. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, K63 napisał:

Gdyby doszło do emisji, będzie to prawdopodobnie TVP Rozrywka HD i jakiś dubel z mux-3 (okresowo). TVP Sport w chwili obecnej nie jest brany pod uwagę

Myślę, że w obecnej sytuacji TVP może spokojnie to olać :) Poczekać na nowy konkurs i wystartować w nim. Potem w razie ewentualnej wygranej (na co miałaby spore szanse) siąść do negocjacji na nowo, z tą jednak różnicą, że być może już nie sama, a z kimś, więc i z inną pozycją na starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to albo po cichu wynegocjowali akceptowalne i normalne warunki (czyli Emitel po cichu zrobił krok w tył), albo Kurski działa na szkodę TVP.  Podczas gdy stacje nadające w  MUX-8 dogorywają, TVP wchodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zapowiadali wcześniej, że TVP Sport docelowo ma być w naziemnej w HD .Więc ja tu widzę trzy rozwiązania :
1. TVP Sport SD nadal w Mux 3 oraz dodatkowo w HD w Mux 8.
2. TVP Sport zmieni się w Mux 3 z SD na HD, a któryś z kanałów z Mux 3 trafi na Mux 8.
3. Migracja TVP Sport z Mux 3 do Mux 8, tym razem w HD (mało prawdopodobne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek dlaczego Kurski działa na szkodę ?Skoro każdy podmiot płaci po tyle samo to dlaczego np.TVP ma być uprzywilejowana.Już Rydzyk płakał ,że nie może wejść na Mux a potem ,że za dużo płaci.

@piter123 realna opcja nr.2. TVP Sport HD na Mux 3, natomiast prawdopodobnie TVP Historia-Mux 8 plus Rozrywka i np.Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piter123 napisał:

Przecież zapowiadali wcześniej, że TVP Sport docelowo ma być w naziemnej w HD .Więc ja tu widzę trzy rozwiązania :
1. TVP Sport SD nadal w Mux 3 oraz dodatkowo w HD w Mux 8.

 

W moim przekonaniu to rozwiązanie byłoby najlepsze, ale już kiedyś sam wysnuwałem tutaj taki pomysł, ale zostałem skutecznie skontrowany zapisami umowy/koncesji (brakuje mi właściwego słowa, tak czuję), że kanał w MUX8 zdublowany z istniejącego już multipleksu może funkcjonować przez okres maksymalnie 30 dni.

 

Na ten moment najbardziej realne będzie Rozrywka, Seriale i niestety Polonia. Chociaż może pokusiliby się o wstawienie tego kanału English In. Tylko nie wiem czy on ma koncesję na nadawanie naziemne czy tylko w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP Polonia mogłaby się pojawić na MUX8, ponieważ przed startem TVP Sport na MUX3 był podany numer LCN w jakimś dokumencie w PDF w internecie. TVP Sport ma numer LCN: 32, a kanał TVP Polonia LCN: 28. Tylko musiałbym znaleźć źródło, gdzie znajduje się ten dokument PDF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że dogadanie się TVP z Emitelem w sprawie MUX 8 może otworzyć drogę nawet na dodanie TVP 3 w HD wraz z TVP Kulturą w HD (było kiedyś coś mówione o TVP 3 HD i o Kulturze w HD chyba), natomiast TVP Rozrywka w HD na MUX, to jak dla mnie... to jest po prostu chory absurd. TVP Sport w HD by się przydał, ale zobaczymy, co wykombinują. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wuzel napisał:

dlaczego np.TVP ma być uprzywilejowana

Bo np. kupuje jakby 3 miejsca, a inni jedno? Zresztą co kogo w TVP obchodzą ceny innych. Jak sobie wynegocjowali, tak mają. Chcesz powiedzieć, że negocjacje polegają na tym, że Emitel ustala cenę jeszcze przed nimi i mówi "bierzcie za tyle, a jak się nie podoba, to spadajcie na drzewo"? Emitel w tej sprawie już się ośmieszył kilak razy, a w przekonaniu, że mam rację, utwierdził mnie niedawny wywiad prezesa tego monopolisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gierek napisał:

Ja osobiście uważam, że dogadanie się TVP z Emitelem w sprawie MUX 8 może otworzyć drogę nawet na dodanie TVP 3 w HD wraz z TVP Kulturą w HD (było kiedyś coś mówione o TVP 3 HD i o Kulturze w HD chyba), natomiast TVP Rozrywka w HD na MUX, to jak dla mnie... to jest po prostu chory absurd. TVP Sport w HD by się przydał, ale zobaczymy, co wykombinują. 

 No kurka wodna, sam nie wyraziłbym tego lepiej. Natomiast jak znam życie będzie schlebianie gustom typu "Sławomir i Zenek Martyniuk w duecie".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 nie może być na MUX-8 ze względu na to że jest to kanał must-carry a MUX-8  uniemożliwia natychmiastowy dostęp do kanału ze względów np. technicznych dla wybranych odbiorców (wymaga zmian w instalacji odbiorczej, inne pasmo)

Aby multipleks 8 miał sens dla TVP musiałaby tam umieścić swoje topowe lub/i pożądane kanały tj. np. TVP SPORT HD , TVP SERIALE (HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o TVP 3 w HD na MUX 3 (wiadomo, że nie może być TVP 3 na MUX 8 ). Osobiście też uważam, że TVP powinno zrobić tak, że skoro mają miejsce na MUX 8, to powinni to miejsce wykorzystać na poprawę jakości nadawanych kanałów - przykładowo np przenieść Kulturę i Historię na MUX 8 - do czasu powstania Kultury w HD pozostaje jedno wolne miejsce do wykorzystania, a w zamian na MUX 3 zostają tylko TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3, TVP Info HD i TVP Sport, już być może w HD. Wiem, to tylko wróżenie z fusów, ale myślę, że tak by było najsensowniej. Po co dodawać Rozrywkę w HD, albo Polonię, na której są powtórki z innych anten TVP? Chodziły podobno też kiedyś słuchy o TVP Nostalgii - cóż, co ja mogę powiedzieć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultury raczej nie tkną z MUX3 - to tak jakby Polskie Radio 2 skasować z FM i dać tylko w DAB+ oraz internecie.

Moim zdaniem powrócą dwa wyrzucone kanały, a szkoda bo powinie być pakiet stacji tematyczny Kultura, Rozrywka , Sport oraz powiedzmy Film i Dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD w DVB-T to tylko przyjemny dodatek. Liczy się ilość i naprawdę ktoś w TVP musiałby się najeść szaleju - z całym szacunkiem - gdyby potraktować Wasze pomysły (przenosin Sportu z 3 na 8 bo musi być HD, nie wspominając już o kanałach misyjnych, tj. Kultura i Historia) poważnie i za dobrą monetę. Jeśli się pomylę, ładnie przeproszę, że w Was nie wierzyłem, ale znamy trochę sposób myślenia obecnego zarządu TVP. I on jest nakierowany na zwykłego Kowalskiego, którego może nawet nie stać na zmianę instalacji (tak, znam takie też przypadki), by odbierać dodatkowe kanały. A umówmy się, nikt z nas nie lubi jak się nam coś zabiera (czyt. kanały z MUX3, w szczególności teraz kanał sportowy). Też miejmy świadomość, że MUX8 poprzez swoją "inność" też nie jest traktowana przez publiczną w jakiś sposób poważny. Cały galimatias z Emitelem, przedłużające się rozmowy (wręcz niedokończone) między stronami i w końcu sam pomysł uruchomienia Rozrywki w HD o tym najlepiej świadczy.

 

Z perspektywy zawartości kanałowej najlepiej byłoby w MUX8 dodać Sport w HD i Rozrywkę, ale przy czym na MUX3 byłaby dostępna wersja SD. Por. wyżej. Ale też wiemy, że czas dublowania nie może trwać więcej niż 30 dni (chyba, że się teraz coś zmieni w zapisie rezerwacyjnym? - tak się to fachowo nazywa?), więc ten koncept przepada z automatu. W artykule pana Janusza na Satkurierze najbardziej realny zestaw został przedstawiony, podobnie jak przez pewnego forumowicza z Emitela: Rozrywka, Seriale i... Polonia (niestety). Już chyba wolałbym ten English In, ale nie wiem czy on w ogóle ma koncesję na nadawanie jakiekolwiek telewizyjne czy tylko w internecie.

 

I kończąc, bo tak wszyscy pragną HD. No ok, rozumiem. Ale HD będzie w przypadku TVP (i zapewne innych nadawców telewizji naziemnej) zasadne po rozpoczęciu testów w DVB-T2. Mam nadzieję, że najdalej za 2 lata, coś się zacznie dziać w tym temacie. Bo to jest standard, który w kontekście HD powinien nas najbardziej interesować. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Rozrywka w HD a TVP Sport w SD.  No brawo. W MUX 8  powinna być TVP Historia i TVP Kultura a na MUX 3 zostawić TVP Sport w HD.  TVP Sport miał być planowo w HD przecież. Żeby tylko nie skończyło się wymienianym zestawem Rozrywka, Seriale i Polonia., a TVP Sport zostaje w SD.

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...