Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ircios napisał:

Nie każdy tv ma slot CI+. Dekoder przeważnie daje większe możliwości. Mowa o lepszym dekoderze. Co do Cameleona...nikt go już nie dostanie, a jak ma to nie podziała zbyt długo w sprzęcie z wolnego rynku. W takim normalnym sprzęcie. 

 

hmm zastanawiam sie czy te cameleony zachowac sobie na przyszlosc takim pakietem jak start/comfort za 10 zl/mies, powrotu juz bym do nich nie mial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lg oled C9 moduł działa super, dużo szybciej od dekodera (porównując do starszych dekoderów, nie wiem jak wygląda to z ultraboxem).

 

Komuś udało się wymienić moduł w trakcie trwającej umowy?

Ja cały czas walczę o wymianę starego modułu na nowy, na siłę wciskają mi ultraboxa, tłumacząc się polityką firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Nie każdy tv ma slot CI+. Dekoder przeważnie daje większe możliwości. Mowa o lepszym dekoderze. Co do Cameleona...nikt go już nie dostanie, a jak ma to nie podziała zbyt długo w sprzęcie z wolnego rynku. W takim normalnym sprzęcie. 

 

a odnośnie tych większych możliwości dekodera ze slotem CAM CI+,  np poniższy dekoder jest w sam raz do moich wymagań ale sprawdzam na przyszłość o czym teraz pomyśleć przy wyborze takiego dekodera

https://satkurier.pl/news/174737/odbiornik-octagon-sf8008-4k-uhd-e2.html

 

no i np w komentarzu mamy:
 

Cytat

Do pełni szczęścia zabrakło slotu CI+, więc z 4k zostają tylko kanały FTA, których jest tyle, co kot napłakał...

 

dlaczegóż to brak slotu CAM CI+ uniemożliwia oglądanie kanałów 4K innych niż tych publicznie dostępnych FTA ?\

w końcu np C+ 4K i tak jest możliwy tylko na ichniejszym dekoderze ze sparowaną kartą

 

czy mógłbys podać linka przykładów/haseł tych większych możliwości dekodera z CI+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, drq napisał:

 Komuś udało się wymienić moduł w trakcie trwającej umowy?
Ja cały czas walczę o wymianę starego modułu na nowy, na siłę wciskają mi ultraboxa, tłumacząc się polityką firmy.
 

 

U mnie się nie dało w trakcie trwania umowy. Musiałem do kończącej się jednej umowy dobrać nową z modułem i przeniosłem pakiety ze starej na moduł. Stara kończy mi się za miesiąc i papa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MEQSATYH napisał:

To akurat bez problemu ogarnę , najważniejsze żeby to działało bo czytając tu i tam można odnieść wrażenie że jak otrzymam cameleon nie cayman lub odwrotnie to będzie lipa bo modułu nie wymienią tylko będą proponować ich dekoder . Dlatego chciałem się upewnić zanim wtopie z umową na 24mc

Tylko tu jest trochę zabawy. Na zgemma h7s ciplushelper istnieje tylko na openAtv, OpenPli, oraz PKT Hyperion którego nie polecam bo źle na nim działa EPG. Do openATV jest inny ciplushelper, do openpli też i to jeszcze zależy jaka wersja. Co inna wersja openpli to inny plik ciplushelpera jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam najnowszy moduł tivusat-a ( tzw. czarny ) z zabezpieczeniem ci+ecp. Museum 4k też jest w tivust dostępny na własnym sprzęcie tylko na tym module. I właśnie niektóre programy m.in. na Museum 4k są zabezpieczane przez ten ECP. I wtedy ten program jest dostępny tylko na tv. lub dekoderach z certyfikatem ci+ecp.

W tym samym czasie ten program na moim tv. z tym certyfikatem i na module tivusat oraz module pc+ działał bez problemowo. A na linuxie który ( mam nadzieję że na razie ) nie ma jeszcze ci+ecp nie da się tych programów oglądać.

Z drugiej strony jest to dla mnie trochę dziwne że z poziomu modułu PC+ który ma tylko CI+ takich programów nie da się oglądać nawet na dekoderach bez certyfikatu ecp.

P.S.

Mam nadzieję że dla PC+ nie przyjdzie do głowy zabezpieczać w ten sposób np. ligi angielskiej?

Edytowane przez mara68
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem do Multimedii. Niestety przy światłowodzie niemożliwe jest posiadanie modułu CAM. UPC niestety jeszcze nie ma i nie wiadomo czy i kiedy będzie (nowe bloki). W tej chwili jest światłowód Multimedii. Czy da się wystąpić do UPC o podłączenie danych bloków czy deweloper musi wystosować takie pismo?

Edytowane przez fr86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modu-cam.png?h=199&w=657&hash=192112BCB1

Od dzisiaj w ofercie Platformy CANAL+ pojawił się nowy moduł CAM o nazwie "Moduł CAM CI+ ECP (SmarCAM-5.3 - CI0530-NCP01-10)". Producentem nowego modułu CAM CI+ ECP jest firma SmarDTV Global SAS. Nowy moduł CAM CI+ ECP różni się od poprzedniego modułu CAM CI+ zwiększonym poziomem zabezpieczenia treści. W związku z tym na nowym module Abonent będzie mógł korzystać z kanału CANAL+ 4K Ultra HD. Aby Moduł CAM CI+ ECP działał poprawnie, to telewizor lub dekoder, do którego podłączony jest moduł muszą obsługiwać standard CI+ ECP. Jeśli urządzenie Abonenta posiada gniazdo CI+, lecz nie obsługuje standardu ECP to część kanałów lub programów (szczególnie treści 4K) może być zablokowana.

 

Link do Szczegółowych Warunków korzystania ze Sprzętu – typ Moduł CAM 4K z dnia 25.02.2020 r.https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/dokumenty-do-pobrania/aktualne/szczegolowe-warunki-swiadczenia-opcji/sw_sprzetu_typ_modul_cam_25022020.pdf

Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (obecnie stary moduł nie obsługujący 4k) w trakcie trwającej umowy nie chcieli wymienić na żaden inny moduł tylko dekoder 4k za 0zł.

Dzisiaj kontakt z infolinią i info, że jak najbardziej mogę wymienić za 1zł miesięcznie, coś dziwna ta cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aro Zapewne dla obecnych Abonentów są przygotowane albo będą oferty na wymianę starego modułu CAM CI+ na ten nowy CAM CI+ ECP.

@zibi45 Kolega @mara68 podał właśnie tutaj nad tym postem listę wspieranych odbiorników z trybem ECP. Sprawdź też i upewnij się w instrukcji obsługi lub zapytaj producenta, czy Twój telewizor na pewno wspiera działanie modułu CAM CI+ z trybem ECP.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...