Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

„Wspaniałość” ECP kończy się z chwilą, kiedy uda się parowaną kartę uruchomić w module bez ECP. Świadczy o tym choćbym fakt, że na niebieskim module CI+ „nc+” (bez ECP) Canal+ Now odbierany jest bez przeszkód. Zakładam, że identycznie jest na karcie Cameleon i szarym module CI+ „CYFRA+HD”.

 

Ciekawe czy pojawią się CAMy z ECP obsługujące inne systemy niż Nagra? Chyba obecnie na rynku nie ma innych platform niż PC+ i Tivusat, które oferują abonentom CAMy CI+ECP, a te korzystają z Nagravision. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że platforma C+ poległa przy tych zmianach technicznych. Otóż wymieniłem dekoder WiFi-box na moduł CAM z ECP +karta Cayman, największy plus to że nie mam już tego sprzętu (nie zalega mi po kątach), no i nie muszę się obawiać że po raz kolejny coś odwalą z cameleonem (bo na czarnym module wszystko ładnie śmigało-ale wolę nie ryzykować). Do 2 dni miała być aktywacja, w sumie po kilkunastu godzinach przypisali sprzęt, ale minęło 2 dni i nadal mi nie działał, mimo wysłania uprawnień, dziś po 17-tej zadzwoniłem na infolinię i po 33 minutach udało mi się połączyć z konsultantką-sparowała kartę z modułem i po minucie TVP-1 HD zaskoczył, poprosiła jeszcze trzymać ten kanał 15 minut aż wszystko wejdzie na kartę, trzymałem ponad 2 godziny, zgodnie z komunikatem z modułu CAM. I odbierają tylko nieliczne kanały-identycznie jak na Astonie 2.26 w lipcu (na szczęście paczka C+ odbiera), może parę więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podmieniłem WIFI BOX (własnościowy) na moduł CAM CI+ECP (przedłużenie umowy) I na LG CX65 jest dobrze wszystkie programy działają. A na LG65UK6950PLB na kanale (38 CANAL+NOW) program nie może zostać wyświetlony na tym module:1000. Także musi być TV ze wsparciem CI+ECP (np.LG CX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ECP działa non-stop na C+Now. Tydzień temu wysłałem do nich reklamację na działanie ECP w czasie transmisji dostępnych tylko na tym kanale oraz zadałem pytanie czy będzie to stosowane także na innych kanałach HD ?.

Jak na razie nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 00:39, ircios napisał:

Przeskanuj wszystkie TP z których jest nadawana oferta. Skoro kilka Ci świeci, to i reszta musi.

Okazało się że to był "fałszywy alarm" , moduł 1-raz uruchamiałem w tunerze DM900UHD z OpenATV 6.4, docelowo trafił do TV LG w którym po włożeniu go z kartą Cayman pojawił się graficzny pasek postępu 0-100% i w ciągu około 3sek. zestaw zaskoczył i odbierają wszystkie kanały. Działa świetnie, dzięki wszystkim za support, zwłaszcza @lukx95

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 11:33, mara68 napisał:

oraz zadałem pytanie czy będzie to stosowane także na innych kanałach HD ?.

Jak na razie nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

A jaki % sprzętów jaki posiadają abonenci obsłuży ECP żeby go włączać gdzie popadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mikoko napisał:

85-90% ?

Jeśli licząc dekodery (od operatora) to powyżej 90%. Jeśli samych użytkowników modułów, to nie zadziała on w żadnym urządzeniu jakie posiadam i jakie posiada moja rodzina. Zaznaczę, że swój telewizor kupiłem w tym roku, tak samo telewizor u dziadka (również kupiony w tym roku) a u rodziców są dwa nie starsze niż 3 lata. Myślę, że przy telewizorach, będzie to max co 10 użytkownik, który będzie mógł oglądać treści zabezpieczone.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

Tak? I obędzie się bez problemów na skalę masową?

Nawet jeżeli będą protesty posiadaczy modułów to będą one bezpodstawne. Na opakowaniu modułu jest wyraźnie napisane „Jeżeli urządzenie, w którym korzystasz z modułu nie jest zgodne z CAM CI+ ECP niektóre pozycje programowe mogą być blokowane”. 
Jeżeli ktoś zdecydował się mimo tego na moduł to może mieć pretensje do samego siebie. 
Zwracam uwagę na fakt, że jest tam napisane „niektóre pozycje programowe”, a nie „niektóre pozycje programowe 4K”, więc operator się zabezpieczył. Pewnie umożliwi „rozczarowanemu abonentowi” wymianę CAMa na dekoder. Albo abonent zaopatrzy się w sprzęt zgodny ze specyfikacją. Tutaj mają (niestety) prawo odpisać swój ulubiony tekst: „nie ponosimy odpowiedzialności za sprzęt własny abonenta”.
 

I żeby była jasność w temacie - też mi się to ECP nie podoba. Oceniam stan faktyczny. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z tym co piszesz. Muszę przyznać, że byłem rozczarowany takim stanem rzeczy, szczególnie, że ówcześnie kupowałem najnowszy model TV Samsunga z 2019 roku i nie obsługuje on ECP. Co więcej, moduł słabo współpracował z TV - wolne przełączanie się kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do jutra muszę podjąć decyzję o wymianie camela na moduł ci lub dekoder 4k.

Pytanie czy miraclebox premium twin+ z wgranym egami, bezproblemowo  współpracuje z modułem canal.

Czy jednak wziąć od nich dek, bo czytam, i im więcej czytam to co raz bardziej skołowany jestem.

I jeszcze jedno - do modułu można ewentualnie dobrać multiroom?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...