Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, meckbar napisał:

Zgadzam się z tym, że to może być kwestia kompatybilności, ale mówimy nie o module wielosystemowym XY tylko o module zgodnym (przynajmniej teoretycznie) z konkretnym standardem. A skoro jest standard to jest specyfikacja, normy itd. itp. 
Jeżeli zarówno telewizor jak i moduł mają oznaczenie CI+ i mimo tego używa się argumentu kompatybilności z urządzeniem to widzę tutaj połączenie prostytucji z muzyką - coś tu... nie gra. 

Kompatybilność to kwestia działania.. ale już jak to działa, czy wolniej, czy szybciej.. lepiej.. albo gorzej.. etc.. to już kwestia wtórna.. bo kompatybilność nie oznacza że wszędzie będzie śmigać tak samo.. to tak jak system np na telefonie.. . to że jest kompatybilny wcale nie oznacza że będzie Ci rewelacyjnie śmigał na budżetówce za 400 zł tak samo jak na flagowcu za 4 tyś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaczniemy się bawić w semantykę... Uzupełnij swoje postrzeganie kompatybilności o definicję jakości produktu i wtedy się zrozumiemy.

Moduł z kartą ma tylko umożliwić deszyfrowanie sygnału i ma to robić w każdym urządzeniu zgodnym ze standardem CI+, zarówno nisko jak i wysokobudżetowym. Jeżeli nie dzieje się to poprawnie to albo producent modułu albo producent telewizora/dekodera nie zrobił czegoś jak należy. A to czym jest wspomniana przeze mnie poprawność definiuje specyfikacja - być może nie jest w niej ujęta "rewelacyjność śmigania" (jakkolwiek ją definiujesz).

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze musi być kompatybilne, czy zgodne nie znaczy że ma działać wszędzie tak samo. Po prostu ma działać, a resztę załatwia dekoder i soft w TV... czy jest bardziej dopracowany czy mniej.. czy jest bardziej mocniejsza maszyna.. czy mniej.. więc tutaj od tego jaki mamy TV bardzo dużo zależy, mimo że każdy ma wsparcie dla modułu CAM... i z nim po prostu tylko. albo aż.. działa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie jest jak i canal+ 4k na module. Podobnie było z działaniem c+4k na module niebieskim był i nie ma i to samo może stać się w tym przypadku, z resztą mówi o tym regulamin. Także twoja pewność jest w tym przypadku nieuzasadniona.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe w tym co napisałeś jest „na tę chwilę”. Choć wcale bym się nie zdziwił, gdyby działała tyko fakt ten nie został upubliczniony.
Ta sama karta jest sprzedawana z niebieskim modułem i da się ją uruchomić poza nim. Są na świecie ludzie, którzy mają wiedzę i lubią wyzwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Po przekopaniu tony postów i stron na necie wiem mniej niż wiedziałem wcześniej. 

 

Używam Panasonic 58AX802b z modułem Cam sparowanym na abonament w nc+. 

Telewizor jest kupiony w Anglii (tu mieszkam) i ma jeden tuner całkowicie zablokowany na angielskie Freesat które jest na Astrze dodatkowo, czyli oglądam i nie mogę nagrywać w tym samym czasie, norma. 

 

Więc w końcu postanowiłem kupić sobie wymarzony TV Sony Xf9005, dwa tunery wiadomo odblokowane no i z moją karta, tyle co już wiem to jest to karta jednostrumieniowa a więc nic mi to nie da. 

 

Jestem zdeterminowany nie używać dekodera dalej!  

 

Stoję przed kupnem TV i za [beep]e nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, że ktoś nagrywa i ogląda na TV zakodowany kanał jednocześnie w Polsce, jest ktoś taki w ogóle? Już nawet jestem w stanie te Sony poświęcić lub poczekac kilka miesięcy nawet. 

Wiem, że są karty wielostrumieniowe jak Alphacrypt Pro, ale czy to rozwiąże mój problem? 

Kartę mam sparowaną z modułem czy dostałbym bez problemu kartę wolną od nc+? Mam jeszcze 1,5 roku umowy z nimi. 

 

Dodatkowo cos tam mi się obiło, że ten Sony Xf9005 to ma jakieś problemy z timeshiftem? 

 

Nie ukrywam, że zależy  mi na HDMI 2.1 dla tego Sony i dwóch tunerach. 

 

Za każdą pomoc z góry dzięk! 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BartK napisał:

Jestem zdeterminowany nie używać dekodera dalej!  

Tak trzymaj, kup kolejne pięć telewizorów i sprawdzaj czy będzie działać. Od razu Ci napiszę że nie będzie, bo moduł zezwoli tylko na jeden strumień. Nie ma czegoś takiego jak karty wolne w c+, na dzień dzisiejszy wszystkie są parowane. Inwestycja w telewizory żeby mieć takie rozwiązanie to droga do nikąd. Zainwestuj we własny porządny tuner zamiast w telewizory, bo zawsze lepiej na tym wyjdziesz jeśli chodzi o możliwości.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

moduł zezwoli tylko na jeden strumień.

Czy tylko od modułu to zależy? W rozmowie telefonicznej z pracownikiem Hollexu dowiedziałem się, że moduł może być wielostrumieniowy, a tunery dwugłowicowe i tak tego nie obsłużą, tylko stacje czołowe. Pewnie sporo zależy od soft-u, nie znam się. Mogę tylko potwierdzić, że mój dwugłowicowy Technisat nie wykorzystywał dwustrumieniowości Astonów, AlphaCrypt oraz DeltaCam Twin Pro. Czy Vu+ to potrafią, gdyby nie dało się rozparować karty?

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi przykład modułu CI+ (bez legacy!), który na jakimkolwiek dekoderze z E2 pozwoli jednocześnie dekować dwa kanały.

 

Żebyś za długo nie szukał, bo nic nie znajdziesz, to Ci wyjaśnię, że jak popatrzysz w specyfikację CI+ 1.3 to zobaczysz, że tam jest obsługiwany tylko jeden serwis.

 

Możesz sobie dalej zatem sprawdzać wielostrumieniowość na swoim Vu+ czy Gigablue i module CI+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech jak rozmawiamy o modułach od operatora to tylko jeden strumień będzie dekodowany.

Miałem moduły CI+ 1.3 do stacji czołowych z Viaccess - Conax - Irdeto z kartami np. Fransat - Smart HD - ORF i inne gdzie można było w dekoderze na E2 - linux dekodować do 8 kanałów jednocześnie.

Lecz to inna liga i inna cena za taki moduł CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...