Jump to content

maniek788

Users
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About maniek788

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału, są sztucznie podciągane wykresy, żeby naiwne Janusze ,się cieszyli super sygnałem.W tunerach z górnej półki sygnały nie są podawane w procentach tylko w dB. Tunery naszych platform satelitarnych to totalny badziew, a głowice to jedna wielka porażka.
 2. Ogólnie w telewizorach, montowane są głowice satelitarne kiepskiej jakości, firmy mają to gdzieś, głowica satelitarna to tylko dodatek. Tunery satelitarne z górnej półki Vu+,Dreambox,flagowe modele za 1500-2000 zł , zjadają każdy telewizor na śniadanie.
 3. Trzeba dysk twardy lub pendrive ,podpiąć do telewizora żeby działał timeshift i nagrywanie.😀
 4. Na tunerze na Linuxie, ECP załatwi dogranie dodatkowej wtyczki 😁. Proszę zauważyć, że żaden tuner na linuxie, nowo zakupiony nie obsługuje modułu , a załatwia to dodatkowo wgrana nieoficjalna wtyczka.
 5. Określenie Full HD zarezerwowany praktycznie jest wyłącznie dla treści na płytach BD. Full HD=1080p, co oznacza,że wszystkie 1080 linii w poziomie i 1920 w pionie jest nadawane. Otrzymujemy więc obraz 1920x1080. Polskie telewizje nadają obraz 1080i z przeplotem, co oznacza że oglądamy co drugą linię w poziomie 540 i 1920 w pionie. Otrzymujemy więc obraz 1920x540. Obraz 1080i jest gorszy niż 720p , który nadaje np. niemiecka telewizja.
 6. W Polsce nie ma kanałów w jakości Full HD.
 7. 30 lat kibicowania jednej drużynie i nagrywanie wszystkich meczów, nawet w 4K.. Tego nie da się zrobić w dedykowanym tunerze.
 8. Kolego ściągnąl te informację z internetu,a ja ten tuner sprawdzałem osobiście 😀
 9. MPEG4 4:2:2 nie jest w stanie odebrać , żaden tuner na rynku, tylko karty satelitarne DVB.😀
 10. Na tunery na Androidzie, co jest paradoksem, nie pozwolą sami operatorzy. Pozwalałyby one na swobodny dostęp treści MPEG4 4:2:2, na co operatorzy sobie nie pozwolą.
 11. To nie są wyłącznie abonenci z tunerami na Linuxie, obecnie wszystkie nowe telewizory posiadają wejście na moduł Ci+. Ludzie wola mieć wszystko w telewizorze,a nie chcą mieć plątaniny kabli i skrzynek.
 12. Całe to ECP to jedna wielka mrzonka, ma to za zadanie pokazać dostawcom treści, że operator coś robi w sprawie ochrony treści. Natomiast PC+ zdaje sobie sprawę, że jeśli załączy ECP, będzie miała ogromny odpływ klientów i nigdy tego nie włączy na stałe.
×
×
 • Create New...