Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kedar1 napisał:

....Jesli ktos bedzie to robil wedlug procentowych wskazan na przyklad z dekoderow operatora , ktory mu notabene pokaze sygnal na poziomie 100%, to moze sie szybko rozczarowac na przyklad przy odbiorze w gorszych warunkach atmosferycznych.   Tak wiec realne wskazania sygnalu sa w dB, a procenty to sa co najwyzej w butelce ?

Przecież pisałem o warunkachh atmosferycznych. I co? Nie rozczarowałem się. Na dekoderze sygnał znikł, a na tunerze sat TV dalej można było oglądać.  Tak więc to co piszesz to nie całkiem prawda. Zwłaszcza, że tego nie sprawdziłeś, a ja to zrobiłem. 

Nie widziałem jeszcze dekodera operatora, który by to wskazał 100% jakości. Siły owszem.

Nie widziałem nawet wpisu, aby ich dekodery miały 100/100. Słaby Twój przykład.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maniek788 napisał:

Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału...

 

Pokusiłem się o "eksperyment naukowy" i do tej samej anteny (kabla, wtyczki) podpiąłem 3 urządzenia na tym samym kanale z następującym wynikiem:

TVN   HOTBIRD 13,0E 11508,V,27500

  LG24MT35S

    - Moc sygnału    100%

    - Jakość sygnału    100%

  VU+ Solo2
    -  Moc sygnału     91%
    -  Jakość sygnału     73%

  Miernik WS-6933
    -  Moc sygnału     94%
    -  Jakość sygnału     75%

 

Znalazłem wczoraj jeszcze jeden "miernik" nieużywany od... przeze mnie nigdy. Jeszcze oryginalnie zapakowany przez operatora. Ciekawe ilu pamięta co to za wypasiony sprzęt?

7485a5b83179b.jpg

 

2 godziny temu, mikoko napisał:

To już raczej nie jest testowanie. To włączanie.

Trudno się z tym nie zgodzić jeżeli nie ma transmisji równoległej na innym programie.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikoko napisał:


Chociażby teraźniejszego meczu SD Eibar-CA Osasuna. Znajdź mi kopie meczu na innym kanale bez ECP. emoji2369.png

To mocno pojechali - na niebieskich działa, a tym co wymienili na ECP to mało komu. W takim razie skoro nie było równoległej transmisji na innym kanale to już nie testy tylko kpina z abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Też mam na 4K UltraBox+ (ADB) jakość 100% na większości kanałów, a siłę ponad 90%.

 

@meckbar

A co mam nie pamiętać? ;) To jest Philips, którego Cyfra+ odziedziczyła po Wizji. Ciekawostka, że używałem tego sprzętu jeszcze nawet gdzieś tak w 2010/2011 roku. :D Oczywiście miałem na własność. Ale potem trzeba była zutylizować, bo po co mi podstawka pod kwiatek (nie odtworzy dziś już nic).

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maniek788 napisał:

Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału, są sztucznie podciągane wykresy, żeby naiwne Janusze ,się cieszyli super sygnałem.W tunerach z górnej półki sygnały nie są podawane w procentach tylko w dB. Tunery naszych platform satelitarnych to totalny badziew, a głowice to jedna wielka porażka.

W tunerach z górnej półki to sobie sam wybierasz w czym ma być pokazywany sygnał  albo jest to zależne od np wtyczki sórki itp? @tracer10 tylko jaki caid na tej linii?Nawet jak jest z 1884 to może być karta z niebieskiego z danymi.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

Jak dobrze widzę to jest 0B01 Conax na C+ Now.

Na teraz nie chodzi C+4K z 1884.

Wczoraj raz grał, raz nie.

Dobrze widzisz, jest też 1813:

 

ecmpid 0 CAID: 0100 ECM_PID: 0839 PROVID: 000068 
ecmpid 1 CAID: 1813 ECM_PID: 0839 PROVID: 000068 
ecmpid 2 CAID: 1884 ECM_PID: 089D PROVID: 000000 
ecmpid 3 CAID: 0B01 ECM_PID: 0901 PROVID: 000000 

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając w sieci informacji na temat ECP natknąłem się na coś takiego:

 

Nowy poziom bezpieczeństwa CI Plus to Enhanced Content Protection (ECP) Security Level -  nowej generacji zabezpieczenie dla ochrony treści premium i telewizorów UHD.

Nowy CI Plus ECP Security Level opiera się na najnowszej specyfikacji DVB v1.4 i został zaprojektowany tak, aby spełniać rygorystyczne wymogi ochrony treści określone przez MovieLabs.

CI Plus LLP współpracuje obecnie aktywnie z dostawcami treści i innymi zainteresowanymi stronami, aby umożliwić wykorzystanie CI Plus ECP do dystrybucji treści premium, w tym UHD.

Firma CI Plus LLP wyznaczyła ekspertów ds. bezpieczeństwa z Trusted Labs w celu określenia profilu ochrony CI Plus ECP, w tym kwestii niezawodności oraz ataków i środków zaradczych. CI Plus LLP uaktualnił również swój system certyfikacji i narzędzia testowe, aby zapewnić zgodność zarejestrowanych urzadzeń ze specyfikacją ECP wraz z nowym logo CI Plus ECP, które ułatwia identyfikację urządzeń zgodnych z wymaganiami.

 

Chyba najciekawszy fragment to ten: "...aby umożliwić wykorzystanie CI Plus ECP do dystrybucji treści premium, w tym UHD."  Wynika z tego, że zabezpieczenie ma być stosowane nie tylko dla treści 4K.

Rodzi się więc pytanie nie czy, tylko kiedy zostaniemy tym "uszczęśliwieni" i jak zdefiniowane zostaną "treści premium"?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby najlepiej gdyby Platforma Canal+ zajęła jasne stanowisko odnośnie zabezpieczenia ECP i jego zastosowania w ofercie. Nie wydaje mi się, żeby programy dostępne w pakietach Start, Comfort, Optimum czy nawet Extra można uznać z treści premium, ale to moje subiektywne zdanie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to Platforma CANAL+ jasno określa się w sprawie stosowania zabezpieczenia ECP w instrukcji obsługi nowego modułu, a także na stronie sklepu CANAL+ podczas wybierania sprzętu do nowej umowy, że zabezpieczenie ECP będzie stosowane przy wybranych treściach 4K.

3670ae9ecac12.png

1e8bda3443fa3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meckbar napisał:

...Chyba najciekawszy fragment to ten: "...aby umożliwić wykorzystanie CI Plus ECP do dystrybucji treści premium, w tym UHD."  Wynika z tego, że zabezpieczenie ma być stosowane nie tylko dla treści 4K.

Rodzi się więc pytanie nie czy, tylko kiedy zostaniemy tym "uszczęśliwieni" i jak zdefiniowane zostaną "treści premium"?

Dawno temu była mowa o tym. A to, że  C+ sobie napisał tylko o zabezpieczeniu 4k, nic nie znaczy. W każdej chwili może sibie zmienić to co napisał.

 

Przyszedł sobie taki @PawelTSWi już swoje mądrości prawi bez pokrycia. 

Kolega @lukx95głupot nie gada ani nie pisze, w przeciwieństwie do Ciebie. Opiera się o informację operatora. A moim zadaniem informacje zawsze można zmienić w dowolnym momencie.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukx95 napisał:

Z tego co wyczytałem, to Platforma CANAL+ jasno określa się w sprawie stosowania zabezpieczenia ECP w instrukcji obsługi nowego modułu...

Tylko instrukcja obsługi to nie zapis w umowie, a ten jest wiążący. Mając trochę negatywnych doświadczeń w kontaktach z działem obsługi klienta nauczyłem się, że tylko zapis w umowie lub regulaminie korzystania z oferty to twardy argument. Gdyby zaznaczony przez Ciebie punkt znalazł się w regulaminie to inna bajka.

Nigdy nie usłyszałem od konsultanta, że zabezpieczane będą "tylko wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ECP". Pytałem o to też podczas przedłużania umowy, ale zdają sobie sprawę z tego, że rozmowa jest nagrywana i odpowiedź była wymijająca.

Pierwsze użycie tej "broni" miało już miejsce podczas transmisji meczu na kanale CANAL+ NOW i to nie była "wybrana audycja 4K". Poczekamy zobaczymy...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...