Jump to content

jarek7714

Users
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About jarek7714

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Premię za założenie konta otrzymałem po około 1,5 miesiąca, natomiast bonus do abonamentu C+ nie wchodził mi na konto, także po 2 miesiącach złożyłem reklamację i po około 2 tygodniach odpowiedzieli mi że mają jakieś problemy techniczne- w związku z czym z góry przelali mi na konto 360zł za cały okres promocji.
 2. Myślę, że na te pytania to sam operator nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. Popełnili błąd nie sprzedając z umowami tych słabych dekoderów na własność i teraz mają problem-utylizacja tego elektro-złomu będzie ich kosztować dodatkowe pieniądze (jak byłem ostatnio w APS to na stoisku zalegały kartony tego sprzętu-chyba żeby kusić naiwnych na odbiór tego sprzętu...). W tej chwili nowe smart-TV dają takie możliwości że jedyną sensowną ofertą dostępu do platformy stają się moduły CAM (poza boxem 4K, reszta sprzętu nie warta uwagi). Osobiście mam taki dekoder jeszcze z poprzedniej umowy (prawie nie używany ). Na to bieżące zastosowanie FEDC jest już alternatywa w postaci blokerów/aktywatorów, także nie ma problemu (co prawda na wolnym rynku kosztuje to stówkę, lecz systematycznie tanieje, a komfortowe używanie własnych dekoderów i przede wszystkim własnych smart TV z modułami CAM bezcenne 😀 ).
 3. Ale ja używam terminala i instaluje czasami przez niego pluginy, lecz instalacja Oscam to nie dla mnie, nie mam na to czasu i chęci (też tutorial konkretnych i przejrzystych dla statystycznego "kowalskiego" brak). Mnie też dziś "przyszedł" bloker/aktywator FEDC i Aston 2,26 nareszcie ożył w TV (o ile wcześniej/przed wrzuceniem mi blokady FEDC przez NC+ używałem softu OpenHDF, który włączał/wyłączał stary TV i było to jakoś znośne, lecz to nie to samo co teraz z nowym TV i modułem CAM-wszystko pod kontrolą jednego pilota, przy Open Droid była męka -łapanie się ciągle, szukanie 2 pilota...). Dołączam się do opinii i współczuję tym co muszą z tego korzystać.
 4. Nie wiem, w sensie dosłownym pewnie nic, lecz do komunikacji z kartą wiele. Być może był to problem konfiguracji, oryginalnie ze sklepu miałem zainstalowany OpenATV z doinstalowanym Oscam przez sklep (nie pamiętam jak działał, gdyż po jakimś miesiącu użytkowania zaktualizowałem Oscam i przestał mi działać, a że przy tym sofcie nie jest takie proste doinstalowanie Oscam, to zrezygnowałem z niego, używam komputerów z Mac OSX i nauczony jestem wygody-bez przerzucania plików/paczek w terminalu...).
 5. Wiem o czym piszę (używam ten dekoder 2 lata z E2 i zawsze tak było iż w trakcie odbioru bez blokera, co jakiś czas był efekt zwolnienia obrazu, może nie wybrednym to nie przeszkadza), Oscam ciągle jest aktualizowany, są jego nowe buidl-y/konfigurację- nie siedzę w tym. DM900 bez modułu też się stanie nieużyteczny, a wart kilkanaście razy tyle, ba nawet z modułem przy parowanej karcie daleko ograniczy jego możliwości. OT taka kolej rzeczy... A mając wszystko w jednym, jest to o wiele wygodniejsze.
 6. Ja korzystam z serii LG UK6950 UHD (tylko one zaczynają się od przekątnej 43 cale). Jeżeli chcemy mieć funkcje smart to chyba takim minimum są modele 32 cale. P.S Co do Oscam to zawsze korzystam z gotowych rozwiązań zawartych w softach/możliwych z GUI do zainstalowania (Open Vision korzysta z jakiejś nowej wersji Oscam- odpornej już na FEDC, poprzednie na sofcie OpenHDF przestały działać po włączeniu FEDC przez NC+).
 7. Nie miałeś chyba nigdy styczności z tego typu produktami i piszesz głupoty (elektronika jak każda, do dziś używam podobnego produktu zakupionego ok. 10 lat wstecz i działa, bo mimo że DM900 z E2 daje sobie radę FEDC, to Oscam ma taką niedoskonałość że co jakiś czas następuje widoczne odświeżanie, stary bloker kasuje w 100% tą niedoskonałość). Jeżeli w trakcie roku coś zakombinują i mimo wszystko zablokują możliwość takiego korzystania-to cóż ryzyko, komfort korzystania z jednego pilota i urządzenia bezcenny (nie po to mam nowy TV UHD z full obsługą sieci i gniazdem CAM, aby nie móc z tego korzystać, nie chce zarobić NC+ sprzedając odpowiedni moduł CAM, to zarobią sprzedawcy z Allegro-ja zapłaciłem stówkę i również zamówiłem to urządzenie, a jeżeli od przyszłego roku przy aneksie nie będą chcieli udostępnić modułu CAM, to bay bay NC+). 😀
 8. Może doprecyzujmy, bo chyba ci się coś pomyliło-moduł CAM jest również sprzętem operatora i w dobie silnej konkurencji, odchodzenia klientów od płatnych platform cyfrowych (trent ogólny w całej europie), to NC+ powinna starać się aby zachęcić a nie zniechęcać abonenta do oferty (zapewne moduł dla operatora to śmieszny koszt ok. 50 zeta, ba większość bez problemu zapłaciłaby x2 tyle aby móc korzystać komfortowo na własnym sprzęcie). Ja akurat do końca roku mam możliwość ominięcia tej opcji, gdyż mam E2 z softem Openvision i Oscam DM900UHD ,który już daje sobie radę z FEDC NC+ (Sagencom-ów w salonach NC+zalegają całe kartony-elektro-złom).
 9. To jest chora sytuacja i wykorzystywanie swojej pozycji przez platformę cyfrową. Wymiana starego dekodera na moduł CAM nie, sprzedaż modułu nie. Złożyłem reklamację, ale z tego, co piszesz to odpowiedź jest przesądzona. Na szczęście mam dostęp do światłowodu, zapłacę za resztę abonamentu z góry i nie będę tego tolerował, mimo że jestem abonentem ponad 10 lat.
 10. Mnie od 3 dni zrobili aktualizację na karcie cameleon i NC+ przestała działać na DM900UHD z Oscam/CAM Aston 2.26, TV LG/Aston 2.26. Działa tylko ze starym oryginalnym złomem NC+ Sagemcom z 2015 roku, co dla mnie oznacza koniec współpracy z NC+, jeżeli mi go nie wymienią na moduł (choć umowa jeszcze 12 m-cy).
×
×
 • Create New...