Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, boywrc napisał(a):

A ty wiesz o tym ze to właśnie Philips od dawna jest tanim chinolem na którym google tv działa beznadziejnie?

Tanim?😂 Faktycznie 12 koła jak za darmo🤣

47 minut temu, Numi napisał(a):

Skoro na przystawce śmiga płynnie, a na wypasionym tv nie, co to tu jest dziadostwem ? emoji23.png

Dziś działa a jutro już może nie działać bo to Viaplay🤣

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Numi napisał(a):

Skoro na przystawce śmiga płynnie, a na wypasionym tv nie, co to tu jest dziadostwem ? emoji23.png

 

Obstawiałbym procesor. Nawet najbardziej wypasione tv mają na pokładzie Mediateki. Box-y najczęściej mają Amlogici. Zadaniem tych pierwszych jest przede wszystkim "robienie" dobrego obrazu a Android to niejako dodatek. Zadaniem tych drugich jest streaming i Android. Nie wiem jak teraz ale kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze "polskie" smartfony to były one na Mediatekach. Gdzieś wtedy przeczytałem że Mediatek zapewnia półroczne wsparcie. Jak ujawnią się wtedy jakieś problemy, błędy to je naprawią. Później to już nie ich problem. I na dodatek nie udostępniali żadnej dokumentacji by producent tych smartfonów sam mógł sobie coś tam naprawić. Przypuszczam że przez te lata niewiele się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boywrc a ty wiesz, ze nie mam zadnych problemow z innymi uslugami streamingowymi? To moze wyjasnisz mi, dlaczego to wlasnie z Viaplay te problemy wystepuja? To, czy Philips jest dobry, czy nie, to kwestia subiektywna. Ja od dobrych 6 lat mam ich telewizory i zlego slowa o tej marce nie powiem. Ktos ceni Sony, ktos ceni LG, ktos inny ceni Philipsa. Ja wybieram Philipsa od lat ze wzgledu na Ambilight. I, mowiac krotko, nic ci do tego tego. 
 

Prawda jest taka: sa ludzie, ktorym nawet jak pluja w twarz, to mowia, ze deszcz pada. Viaplay jest na naszym rynku od dobrych juz kilku lat. Do dzisiaj nie potrafili uporac sie z problemami natury technicznej. A wiecie co? Ja doskonale pamietam lata, gdy Canal+ Online nie radzilo sobie z hitowymi meczami LM w przeszlosci. Dzisiaj nawet przy hitach City-Real mozesz byc pewien, ze obejrzysz mecz w spokoju. Viaplay ma problemy od poczatku istnienia. I nie ma w tym przypadku. Nie radza sobie? Zaraz ich nie bedzie. I o to chodzi! Na rynku powinny utrzymywac sie dobre firmy. Zle firm upadaja. I miejsce Viaplay jest na smietniku historii! 

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, G2000 napisał(a):

 

Obstawiałbym procesor. Nawet najbardziej wypasione tv mają na pokładzie Mediateki. Box-y najczęściej mają Amlogici. Zadaniem tych pierwszych jest przede wszystkim "robienie" dobrego obrazu a Android to niejako dodatek. Zadaniem tych drugich jest streaming i Android. Nie wiem jak teraz ale kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze "polskie" smartfony to były one na Mediatekach. Gdzieś wtedy przeczytałem że Mediatek zapewnia półroczne wsparcie. Jak ujawnią się wtedy jakieś problemy, błędy to je naprawią. Później to już nie ich problem. I na dodatek nie udostępniali żadnej dokumentacji by producent tych smartfonów sam mógł sobie coś tam naprawić. Przypuszczam że przez te lata niewiele się zmieniło.

A ja bym obstawiał, uwaga, powtórzę się, fatalna optymalizację aplikacji. Już pisałem, że na moich Mi Sticku 4K i Mi Boksie 2nd gen Viaplay jest bardzo często nieuzywalne w sporcie live. Oba urządzenia mają Amilogica. 

Edytowane przez adnage
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wieczorem miałem kolejne przygody z tą pseudo apką na Android TV. Chciałem zobaczyć jak sytuacja wygląda na innych transmisjach, więc włączyłem jedną, potem drugą i chciałem kolejną. Ale już nie mogłem, bo to zbyt ciężkie zadanie dla aplikacji, aby zorientowała się, że poprzednie streamy są wyłączone.

 

Ciągle tylko komunikat, że tamte streamy są uruchomione i nie mogę włączyć kolejnego, bo przekraczam liczbę uruchomionych transmisji. Wyświetla się lista jakie streamy i na jakim urządzeniu są uruchomione i zgadzało się z tym co sprawdzałem przed chwilą. Poczekałem kilka minut, restartowałem apkę, ale bez zmian. W końcu dałem sobie spokój i już mi przeszła ochota na dalsze oglądanie czegoś u nich w tym momencie.

 

Parodia. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Niech już idą stąd najszybciej jak się da, bo gorzej już chyba być nie może.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

zapomina wyłączony stream po godzinie 🤣

 

Serio? To gruba akcja w takim razie 😆

 

Aż dziw bierze, że przez tyle czasu do tej pory ani razu mi się to nie zdarzyło, a wielokrotnie robiłem tak, że przeglądałem różne streamy, aby zobaczyć co się tam dzieje.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adnage napisał(a):

A ja bym obstawiał, uwaga, powtórzę się, fatalna optymalizację aplikacji. Już pisałem, że na moich Mi Sticku 4K i Mi Boksie 2nd gen Viaplay jest bardzo często nieuzywalne w sporcie live. Oba urządzenia mają Amilogica. 

Niestety wczorajszy dzień to także mordęga na moim Android TV. Ciągle ciemny ekran w połowie odpalanych prób problem z dźwiękiem.

Cwaniaki sugerujące zakup przystawki lub nowego TV zbijam argumentem że każdy inny streaming na rynku działa nawet w 4K HDR Dolby Vision z Apple TV włącznie.
Problem stoi po stronie Viaplay i ich optymalizacji aplikacji a nawet naprawy błędów w niej. W końcu błędy nie pojawiły się po aktualizacji tylko wyskoczyły nagle wszystkim na Android TV.

Reklamacja oczywiście zgłoszona do C+ przez które opłacam Viaplay.

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TimesSquare napisał(a):

@boywrc a ty wiesz, ze nie mam zadnych problemow z innymi uslugami streamingowymi? To moze wyjasnisz mi, dlaczego to wlasnie z Viaplay te problemy wystepuja? To, czy Philips jest dobry, czy nie, to kwestia subiektywna. Ja od dobrych 6 lat mam ich telewizory i zlego slowa o tej marce nie powiem. Ktos ceni Sony, ktos ceni LG, ktos inny ceni Philipsa. Ja wybieram Philipsa od lat ze wzgledu na Ambilight. I, mowiac krotko, nic ci do tego tego. 
 

Prawda jest taka: sa ludzie, ktorym nawet jak pluja w twarz, to mowia, ze deszcz pada. Viaplay jest na naszym rynku od dobrych juz kilku lat. Do dzisiaj nie potrafili uporac sie z problemami natury technicznej. A wiecie co? Ja doskonale pamietam lata, gdy Canal+ Online nie radzilo sobie z hitowymi meczami LM w przeszlosci. Dzisiaj nawet przy hitach City-Real mozesz byc pewien, ze obejrzysz mecz w spokoju. Viaplay ma problemy od poczatku istnienia. I nie ma w tym przypadku. Nie radza sobie? Zaraz ich nie bedzie. I o to chodzi! Na rynku powinny utrzymywac sie dobre firmy. Zle firm upadaja. I miejsce Viaplay jest na smietniku historii! 

Szczerze mówiąc to ja ostatnio też miałem na Sony z Google TV problem z rwacym się dźwiękiem. Natomiast mi chodziło tylko o to Philips to tak samo chiński telewizor jak te chińskie przystawki. Jakbyś rzeczywiście zwracał uwagę na jakość obrazu to następnym razem kup coś od Sony/LG/Panasonic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Tanim?😂 Faktycznie 12 koła jak za darmo🤣

Jak na dużego OLEDa, bo tylko takie były w takich cenach to był jaden z tańszych w tamtym czasie. 

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Jak to Sony z Google tv też rwie dzwięk?

Rwal, ale przestał jak przeinstalowałem aplikacje Viaplay. Obstawiam ewidentnie problem po ich stronie. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boywrc napisał(a):

Jakbyś rzeczywiście zwracał uwagę na jakość obrazu to następnym razem kup coś od Sony/LG/Panasonic. 

To twoje zdanie. Ja widzialem na oczy Sony, LG, Samsunga i Philipsa w cenach 10-13k. Wiekszej roznicy nie widzialem. Philips jest ze mna od 6 lat. Ambilight robi robote. Jakosc obrazu wzorowa, jak dla mnie. Cenie te marke, a jesli ktos inny ceni LG czy tam Sony? Jego pieniadze, jego wybor. Ja jestem bardzo zadowoly ze swojego wyboru.
 

W tym wszystkim chodzi o to, ze Viaplay powinno chodzic jak zyleta na takich sprzetach (i przy dobrym necie). Niestety nie chodzi i wine tutaj ponosi tylko i wylacznie ten nordycki twor. Chyba, ze znowu ktos mi powie, abym zainwestowal w szybszego neta. Otoz ja uwazam, ze 1 Gb/s to odpowiedni net. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...