Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kisiel95- A Ty rozumiesz? Plan emisji akcji jeśli dobrze widzę, został zatwierdzony w grudniu 2023 r. Cena za akcję wówczas wynosiła około 6 SEK. W ciągu 2023 r. akcje Viaplay kosztowały w szczycie 278 SEK. To, że ta wycena runęła była pochodną publikacji raportów pokazujących skalę strat i plany wyjścia z tej sytuacji. Dzisiaj te akcje kosztują 0,6 SEK. I w Twojej wizji świata to jest ok? Że akcje spadają w ciągu roku o 99,6%? "Bo była nowa emisja"? To normalna sytuacja że inwestorzy (zwłaszcza indywidualni) tracą niemal cały swój kapitał bo jest "nowa emisja akcji"? 

 

Nie wiem, albo faktycznie trollujesz, albo masz jakąś alternatywną wizję świata, gdzie Viaplay rządzi , Vestel OS to najlepszy system a Canal+ to zło, bo nie masz full hd na jakimś starym lowendowym telefonie, który nawet nie ma ekranu zdolnego wyświetlić obraz w takiej rozdzielczości.

Edytowane przez Splawik
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splawik CANAL+ I Grupa PPF dwa razy kupowała udziały. W przypadku C+ najpierw kupili 12% potem prawie 30%.

https://www.telko.in/canal-i-ppf-maja-juz-po-blisko-30-proc-udzialow-w-grupie-viaplay

 

Nikt nie twierdzi, że Viaplay nie ma problemów. Po prostu (podtrzymuję swoje zdanie) czwarta władza (taką rolę mają m.in. w Skandynawii) jest za wielka żeby upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem kto i kiedy kupował udziały :) Wytłumacz mi tylko skąd spadek akcji z 278 na 6 SEK. Twierdzenie, że to kwestia emisji akcji nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością bo plan emisji akcji został ogłoszony przy kursie 6 SEK (a więc przy kursie stanowiącym 2% ceny maksymalnej akcji). Prowadzić spółkę tak, żeby w ciągu roku stracić 98% wartości akcji (a potem wyemitować akcje i stracić - co już jest konsekwencją - kolejne procenty do niemal 100%) to trzeba być niezwykle utalentowanym.

 

Możesz sobie tu takie ogólne "prawdy" i mądrości ludowe pisać typu "duzi na giełdzie dymają małych" ale skoro to normalne to wymień mi kilka firm, które w tym roku straciły 99% kapitalizacji giełdowej i nadal prowadzą działalność z takim samym rozmachem. 

Czy są za duzi, żeby upaść - nie wiem. Na pewno nie są za duzi, żeby nie móc zostać przejętym przez kogoś innego ;) I to chyba jest najbardziej prawdopodobny scenariusz (aczkolwiek w futurologa się bawić nie zamierzam, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć).

Edytowane przez Splawik
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Co chwilę w aplikacji mobilnej viaplay na android mam czarny ekran, czy ktoś ma podobny problem? 

Jest to  niestety nagminny znany problem na Android TV który przewija się już od ponad miesiąca.

Napiszę ponownie jak kiedyś w nawiązaniu do Mema z GTA San Adreas jak kolejna nowa osoba pisała o tym problemie słynne "Oh [beep] Here we Go Again".

Oby tym razem  post nie został skasowany jako "niezwiązany z tematem".
Bez obrazy ale Twoje Fan kłótnie z dvbtowcem nie są wycinane a prześmiewcze skomentowanie kolejnej osoby z problemem nie atakujące przecież nikogo tylko wyśmiewające Viaplay zostało usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos gróźb, że wezmą się za dzielenie kont. Chyba najpierw musieliby dodać opcję zarządzania urządzeniami, której nie mają nigdzie od początku istnienia usługi. Druga sprawa, polski użytkownik nie czeka na pakiet z reklamami tylko na polskie tłumaczenia (w przypadku sportu, na stabilnie działające transmisje, pomijając już archaiczną jakość). Nie wiem jak można świadczyć VOD na  naszym rynku i nagminnie dodawać kontent bez tłumaczenia. Powinien być jakiś przepis, który nie pozwałaby na podobne praktyki.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna praktyka każdemu się opłaca, mniej userów dodatkowych a więcej kasy w kieszeni serwisu.

Przez operatora nie problem określić kto jest gospodarzem danej lokalizacji.

Pozostałe przypadki ustala się przez revdns i geo lokalizacje ipki, głownie chodzi tu o TV i łącza stałe :-) a nie jak wszystkim zdaje mobilne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mieli zapis w regulaminie o gospodarstwie  domowym, ale nie w tym rzecz, chodzi o to, że od strony klienta nie mają opcji do zarządzania urządzeniami. Netflix takie coś wprowadził zanim wdrożył restrykcje na dzielenie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno poszli na współpracę z operatorami a potem rozdawanie kont w akcie desperacji za 0/5 zł na 2 lata i brak przychodów adekwatnych do ceny praw położyło.

Śmiem twierdzić pierw akcjonariusze oczekiwali dużej liczy subskrybentów to ją dostali, potem chciano mieć przychody a tego brakło i jest kaput.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 16:12, Splawik napisał(a):

Ale ja wiem kto i kiedy kupował udziały :) Wytłumacz mi tylko skąd spadek akcji z 278 na 6 SEK. Twierdzenie, że to kwestia emisji akcji nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością bo plan emisji akcji został ogłoszony przy kursie 6 SEK (a więc przy kursie stanowiącym 2% ceny maksymalnej akcji). Prowadzić spółkę tak, żeby w ciągu roku stracić 98% wartości akcji (a potem wyemitować akcje i stracić - co już jest konsekwencją - kolejne procenty do niemal 100%) to trzeba być niezwykle utalentowanym.

 

Możesz sobie tu takie ogólne "prawdy" i mądrości ludowe pisać typu "duzi na giełdzie dymają małych" ale skoro to normalne to wymień mi kilka firm, które w tym roku straciły 99% kapitalizacji giełdowej i nadal prowadzą działalność z takim samym rozmachem. 

Czy są za duzi, żeby upaść - nie wiem. Na pewno nie są za duzi, żeby nie móc zostać przejętym przez kogoś innego ;) I to chyba jest najbardziej prawdopodobny scenariusz (aczkolwiek w futurologa się bawić nie zamierzam, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć).

Ostatnio Canal+ i te fundusze inwestycyjne w ramach emisji zgodziły się kupić bodajże 3 miliardy akcji po 1 SEK za akcję, aktualny kurs to 0.6 SEK czyli CANAL+ umoczył prawie 40% :) Super interes na tym ViaPlay zrobili, obstawiam że pod koniec roku znowu ogłoszą emisje 100 miliardów akcji po 0.1 SEK :) Te akcje mają mniejsza wartość niż papier toaletowy, dosłownie :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Viaplay wprowadza nową ofertę na całoroczny dostęp do pakietu Total – dwanaście miesięcy dostępu do serwisu streamingowego w cenie dziewięciu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Decydując się na zobowiązanie, za pierwsze trzy miesiące subskrypcji pełnej paczki, nie trzeba płacić. 

Źródło: WM 

 

Ciekawe ilu złapią. ;) 

Edytowane przez Kiler
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak ktoś jest maniakiem- fanem  sportu to już dawno wykupił i korzysta. Ja tego serwisu nie mam od stycznia i nie tęsknię za nim. Oferta C+, Eleven i paru powszechnie dostępnych sportowych kanałów absolutnie wystarcza. 

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...