Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co tutaj piszecie. Nie dostałem oficjalnie żadnego info o przełączeniach do UPC, tym bardziej o wymianie dekoderów. Mam IPS 3000 od jakiś 2-3 miesięcy nową umowę. Jeżeli będę miał dostać pakiet od UPC, po cenie od UPC. To dziękuję postoję - ceny z kosmosu, których nie stać mnie płacić. Za to co najciekawsze - jakąś godzinę temu dostałem SMS od Multimedia, że od czerwca mam redukcję analoga i jeśli chcę odbierać TV na więcej niż jednym TV powinienem kupić na preferencyjnych warunkach usługę multiroom. Wiadomość była wysłana z 9-cyfrowego numeru komórkowego. Była też informacja o jakimś Panu Czesławie - rzekomo to mój opiekun. Ponoć jeślibym oddzwonił miałbym multiroom od jutra... Z tego co pamiętam wiele było różnych przebojów z likwidacją analoga, więc trochę to traktuje marketingowo i narazie raczej nie przejmuję się tamatem.

Co się tyczy zaś UPC - jestem nieco sceptyczny i na tę chwilę jestem coraz bardziej sceptyczny do tego operatora. Popukiwanie do drzwi przez przedstawicieli tłumaczących, że mogą mi zmienić już dziś Multimedie na UPC i nic to nie będzie kosztowało. Proszę o ulotki, które ma i szybko żegnam. Czytam, że pakiet jaki mam przy umowie na 2 lata (jak dla mnie niekorzystne) to cena około 170-180 na miesiąc, koszt montażu i dzierżawy sprzętu... Koszta wychodzą kolosalne. Porównując MM z UPC, ten pierwszy wariant mimo wybrakowanej oferty wydaje się dużo lepszy. Cóż pożyjemy i zobaczymy jak będzie, jeśli rzeczywiście zaczną likwidować kanały analogowe, przełączać pod UPC - zapewne UPC nie znajdzie we mnie klienta. Żąda za dużo i na za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny w UPC są wyższe niż obecnie w Multimedi, ale chociaż UPC ma na inwestowanie w swoją sieć i jednolitą ofertę u wszystkich swoich klientów. Multimedia chciała dużo małym kosztem, teraz są tego efekty, ceny niższe, ale jakość sieci tragiczna.


Jeśli ktoś ma umowę dość długą i w tym czasie dojdzie do przejęcia przez UPC to cena pozostaje bez zmian, nowy operator nie ma prawa jej zmienić, do czasu skończenia obowiązującej umowy. Dopiero wtedy może naliczać swoje stawki. A co do aktualnego pakietu nowy operator musi udostępnić nie gorszy pakiet niż obecnie klient posiada. Jeśli ktoś w umowie ma np canal+ to operator musi go udostępnić bez podnoszenia ceny w trakcie oczywiście obowiązującej wiążącej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest to co napisałeś. Teoretycznie takie rozwiązanie byłoby z korzyścią dla abonentów. Jednak większość ludzi zainteresowanych tematem pamięta połączenie Cyfry+ z "N". Jest duże prawdopodobieństwo, że w przypadku MM i UPC będzie podobnie. Każdy będzie chciał bowiem ugrać jak najwięcej, a czy ktoś będzie się liczył z prawem odbiorcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja N i Cyfry+ liczyła się z podwyżką cen dla nowych klientów oraz dla klientów przedłużających umowy. Klient który miał ważną umowę dłuższą niż data fuzji spółek i powstanie NC+, był na takich warunkach jak przed fuzją. Identyczna sytuacja będzie po przejęciu Multimedi przez UPC. Ceny nie zmienią w czasie ważnej umowy, więc warto przedłużać umowę z multimedia na najdłuższą umowę jaką się da wynegocjować.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze jesli dojdzie do przejęcia MMP przez UPC to będzie wyglądało tak.Kto ma umowę z MMP i nie chce przechodzić od razu do UPC to jedzie do konca umowy na starych warunkach ale bez otrzymania kanałów od UPC.Natomiast ten kto będzie chciał przejść będzie negocjował indywidualne warunki. Kto umie dobrze negocjować powinien wyrwać dobre warunki.Ja chciałbym Max ,net 60 - 100 mbs ,mr x2 ,Canal+Prestige,HBO ,Cinemax,Eleven.Cena cennikowa to jest 250 PLN. Jak wyrwalbym to za 150 to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy przedłużaniu mowy długo się namyślałem, ale wybrałem ostatecznie umowę na 2 lata. Co prawda, później czytałem, że MMP ostatnio jeszcze bardziej schodzi z ceny, ale przynajmniej teraz mam jeszcze prawie półtora roku spokoju. Zawsze przedłużając umowę w Multimedii pytałem o aktualną ofertę UPC (a mam jeszcze Orange i Netię do wyboru) i wierzcie mi, NIGDY nie były to oferty zbliżone cenowo. Za to co aktualnie płacę niewiele ponad 100 zł (a mógłbym pewnie teraz wynegocjować i za 90 zł) w UPC musiałbym zapłacić przynajmniej 30-40 zł drożej. Może dla klientów przedłużających umowy mają lepsze ceny, ale dla nowych i przychodzących od konkurencji ceny są właśnie o tyle wyższe. Oferty migracyjne może i będą atrakcyjne, ale taniej to już na pewno nie będzie. Kto teraz przedłuża umowę w MMP niech negocjuje cenę na maxa i podpisuje umowę na 2 lata. Ja ponownie bym tak zrobił. A do UPC zmigruję przed końcem umowy tylko wtedy, gdy nie będę musiał dopłacać, a dostanę w zamian najwyższy pakiet tv, co znając UPC jest mało realne. Ale poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze jesli dojdzie do przejęcia MMP przez UPC to będzie wyglądało tak.Kto ma umowę z MMP i nie chce przechodzić od razu do UPC to jedzie do konca umowy na starych warunkach ale bez otrzymania kanałów od UPC.Natomiast ten kto będzie chciał przejść będzie negocjował indywidualne warunki. Kto umie dobrze negocjować powinien wyrwać dobre warunki.Ja chciałbym Max ,net 60 - 100 mbs ,mr x2 ,Canal+Prestige,HBO ,Cinemax,Eleven.Cena cennikowa to jest 250 PLN. Jak wyrwalbym to za 150 to byłoby super.

Tak wyglądało i może być przeprowadzone w platformach satelitarnych. Jeśli chodzi o przejecie operatora kablowego przez innego to w w momencie zgody, sieć multimedia zostanie wyłączona, a w kabel zostanie włączony sygnał UPC. Więc nie ma możliwości podtrzymania pakietu MM na sieci UPC, chyba ze operator zbuduje specjalnie dla przejętych klientów pakiety które mieli, ale to mało prawdopodobne. Najprędzej otrzyma się pakiet odpowiadający temu co już się miało w Multimedia, a tych kanałów co multimedia w danym pakiecie nie miała a będzie je mieć UPC to otrzymasz do końca trwającej umowy w gratisie. To taka promocja i zapoznanie się z danym pakietem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z redukcją analogu? Np. W Szczecinie?

 

Miałem napisane w SMSie, że w nocy z 4/5 czerwca ma nastąpić zmiana. Czy taka zmiana nastąpi - nie wiem. Od lat straszono zmianami i wyłączaniem sygnału analogowego całkowicie. Dotąd nie zostało zrobione nic z TV analogową. Nie ukrywam, że dla mnie byłby to dodatkowy problem. Stale nie mam informacji (jak i inni użytkownicy) o tym czy i kiedy oraz na jakich warunkach mamy iść pod UPC. Teraz SMSy i zachęcanie do kontaktu z człowiekiem w celu przejścia na dekoder "już od jutra". W tym przypadku dekodera nie wiadomo na jakich warunkach miałoby to nastąpić. Rodzą się pytania - czy warto w perspektywie przejścia do UPC. Kolejne pytanie ile miałaby kosztować zmiana analog -> DTV. Trzecia kwestia - posiadam w domu więcej niż dwa telewizory. Co zaoferuje mi Multimedia ? W tej sytuacji jak widać - pełno zagadek i coraz mniej mi zaczyna się to podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miejscowość Stargard gdzieś na 10-15 kanałach plansza, że kanał dostępny jest w cyfrowej tv gdzie jest dalej 165kanalow.

Potwierdzam dokładnie 16 plansz się pojawiło. Jeśli tak zostanie to w analogu zostanie 36 programów. Cyfrowe bez zmian póki co.

Edytowane przez mygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...