Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Różnica pomiędzy MMP a UPC jest zasadnicza, o ile UPC skupia się na swoim podstawowym biznesie i np. do internetu daje telewizje za free, to  MMP szuka klientów na prąd i gaz, pod warunkiem kupna razem z internetem i telewizją.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z modułem Ci ? Posiadam dwu letni telewizor LG 42 lb58, dzisiaj monter przyjechał podłączyć i okazało się, że znajduje tylko 6 kanałów.Po podłączeniu dekodera telewizor wyszukał wszystkie kanały. Czy to możliwe że wejscie pod modul w tv zepsute ? Jakby było zepsute to chyba nie znalazłby żadnego kanału, a tak 6 wylapuje (vod, amazon i inne informacyjne)

Edytowane przez Wojtasekole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - Czy jak "niefortunnie" podpisało się aneks przedłużający umowę na następny okres (24 m) w czasie wizyty w BOK w Gdyni to czy istnieje możliwość odstąpienia od tego? Wychodzi na to , że lepiej jest złożyć wypowiedzenie i poczekać na kontakt z DUK i rozmawiać.. Ktoś coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wg. mnie znacznie lepszą opcją jest negocjacja z DUK; gdy pojawią się wątpliwości na umowie, to rozmowa jest nagrywana i spokojnie można dochodzić swoich praw; natomiast w BOKu nie ma takiej możliwości i już raz mnie babka z BOK tak zrobiła, gdy zapewniała że wszystkie oferty będą kończyć się w tym samym dniu, a koniec końców okazało się że jedna w marcu, inna w kwietniu a jeszcze inna w czerwcu - i co zrobisz? Heh, jeszcze zapewniała, że na umowie jest inaczej, ale ona to zgłosi gdzie trzeba i w systemie będzie wszystko w tym samym terminie. Żeby było śmieszniej, ta sama babka chciała mi wmówić że wypowiedzenia za internet nie można złożyć 4 miesiące wcześniej, bo jest miesięczne wypowiedzenie... Ergo omijajcie BOK bokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam ostatnią naszą dyskusję na ten temat to chyba podałem sporo danych, zadałem kilka pytań i się dyskusja urwała.

Dyskusja trochę nie na temat, ale skoro chcesz... Odpiszę na zaległy, a potem na bieżący post (wybacz, że nie na bierząco, ale szykuję się do sporego wyjazdu):

----------------------------------------------

Co to znaczy "specjalnie na oczy nie widziałeś"?

To znaczy, że nie miałeś z ofertą pomarańczowych do czynienia na dłuższą metę. Zachwalasz na podstawie kontaktów ograniczonych, albo na podstawie "widoku okablowania klatek". ;) Nie możesz sypać stwierdzeniami o jakości usługi, bo nie masz z nią do czynienia, tak jak z netem od Multimedii (wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :D). Słyszałem, że są kłopoty z utrzymaniem deklarowanych prędkości. Ja też raz na jakiś czas korzystam z internetu innych dostawców, ale nie zachwalam ich wszem i wobec (szczególnie w temacie innych operatorów :P).

 

Ktoś to musi w końcu zacząć robić do gniazdka klienta w salonie w większej skali "niż jeden blok w Mielcu"

Otóż nie musi. Światłowód nie jest obecnie rzeczą niezbędną dla klientów kablówek. Multimedia i inni, jeszcze długo mogą rozwijać to co mają, bez agresywnego pakowania się w FTTH. Multimedii wystarczy wrzucenie światłowodu do jednego miasteczka raz na jakiś czas. A i tak, jeszcze długo będzie wygrywała z pomarańczowymi zasięgiem.

 

Dalej piszesz, jaki to wspaniały jest ping i upload. Tylko, że te sprawy dla przeciętnego klienta nie mają dużego znaczenia. Liczy się cena, ew. możliwość poch[beep]a się szybkim downloadem.

 

Założenie przyjęte jakiś czas temu jest takie, że ruch w sieci rośnie o 50% w skali roku.

To tylko teoria, nijak mająca się do naszego kraju. W Polsce ruch rośnie dużo wolniej, bo 32% rocznie.

 

Ludzie już nie chcą czekać na to aż film im się zbuforuje itp. klikają i chcą mieć odpowiedź. Nie chcą czekać 40 minut aż coś wgra się do chmury.

O czym ty mówisz? Film HD buforuje się spokojnie przy 30Mb/s. Dla 4K wystarcza spokojnie łącze 60Mb/s - i druga osoba w tym czasie może robić co innego. Ja odpalałem 3 stream'y Netflixa w 4K jednocześnie na łączu 120 Mb/s, i nic się nie zatrzymywało. W tym czasie można było też spokojnie normalnie przeglądać internet na 4-tym urządzeniu. Z uploadem się zgodzę, ale tylko częściowo. Większość ludzi nie pakuje dużych wagowo plików do chmury. Chyba tylko zaawansowani gracze streamujący na Twitchu mają powodu do narzekań. A to garstka na razie.

 

Polecam wywiad z członkiem zarządu UPC, który otwarcie przyznaje się do tego, że kilka lat temu stwierdzał i stał na stanowisku, że łącze 2Mb/s jest wystarczające: [...]

I czego to ma dowodzić? Kilka lat temu, to było jak najbardziej rozsądną podejście. Tak samo jak obecne. Wniosek - nie robi się inwestycji na siłę, bez potrzeby. Rynek będzie potrzebował, to kablówki się dostosują.

 

Nadmienię, że Orange też ma energię elektryczną i ma Orange finanse.

No i fajnie. Koronny dowód na to, że nie liczą się tylko podstawowe usługi. Inne firmy to też wiedzą, nie tylko Multimedia.

 

Natomiast byłbym ostrożny w patrzeniu jak w obrazek w rynki i trendy zachodnie. Jesteśmy innym rynkiem, na dorobku, mamy innych klientów, mamy inną strukturę klientów. Prawie 40% mieszkańców naszego kraju mieszka jednak poza dużymi aglomeracjami. "Na zachodzie" jest inaczej.

Trendy zachodnie się sprawdzają i u nas - to oni wymyślili te pakiety. Jeśli chodzi o kablówki, to u nas jest podobnie jak np. w Niemczech, tylko z odpowiednim opóźnieniem.

 

Odnośnie Playa to MM może się mizdrzyć nawet do Apple co nie znaczy, że Apple nawet na nich spojrzy. Robią wokół firmy aurę takiej, którą chcą duzi i fajni gracze a moim zdaniem wygląda to już jak chodzenie "po łasce by ich ktoś wziął" trzeba znać swoją wartość i mieć "godność", niech robią swoją robotę, dobre oferty i inwestują to kupujący sami ich zauważą i przyjdą :)

Bzdura. To Playowi zależy na poszerzeniu usług o kabel, bo w telefonii mobilnej już dawno nastąpił przesyt i bywają spore spadki. Nie jest więc tak, jak piszesz. Nie ma żadnej łaski - kablówki są obecnie bardzo atrakcyjne dla operatorów komórkowych. Dopieszczanie usług nie jest gwarantem pozyskania nowych klientów. Dlatego szuka się innych możliwości.

 

Odnośnie pojawienia się kogoś kto zaoferuje np: net 600 na podobnym obszarze naszego kraju to jest to sci-fi bo nikt nagle nie wejdzie na rynek z inwestycjami idącymi w 1mld zł i więcej. A już na pewno nie będzie to MM :)

Te słowa się zdezaktualizowały od tamtego czasu, bo niedawno wyskoczyło nam UPC ze swoimi deklaracjami. Ale mimo wszystko, to nie są inwestycje w FTTH, co sami przyznają. Multimedia jest oczywistą oczywistością, bo nigdy nie miała (i mieć nie będzie) do dyspozycji takich pieniędzy. Jest firmą lokalną, w przeciwieństwie do pomarańczowych i niebieskich.

 

Odnośnie UPC to jesteśmy jednym z niewielu krajów, w których jest Liberty i nie mają na rynku łącza typu 500Mb/s. Chyba 1,5 roku temu robili testy i robili i robili. I tyle. Ponoć mieli problem w jakiś segmentach sieci z wydajnością ale kto ich tam wie. Skoro oni nie wdrożyli takiego łącza mając ponoć dobrą sieć no to trudno by Vectra czy MM wyrwała się w większej skali niż micro.

Po raz kolejny przytoczę zdanie: Nie robi się inwestycji bez potrzeby. A obecnie nie ma potrzeby posiadania w Polsce łącz 500Mb/s. Takich prędkości potrzebują tylko mocno zaawansowani użytkownicy. Pomarańczowi też nie robią tego dla dobra klientów, tylko muszą zdobywać inne obszary rynku usług. Bo ich podstawowe przynoszą straty. Gdyby było. jak mówisz. To nie potrzebowaliby światłowodu, tylko dopieszczali telefonię.

 

I oczywiście, że wybrali FTTH dlatego, że wdrożenie tej technologii jest tanie.

 

Tak, z ciekawości. Podaj dzielnicę, duża spółdzielnię która nie ma jeszcze w ogóle FTTH. Operujmy konkretami. No i pamiętaj, że budują FTTH na dobre od września czyli około 9 miesięcy.

Białołęka. Poza tym, na starym Mokotowie moi znajomi nie mają.

 

Rynek niemiecki i konsument niemiecki różni się mocno od naszego. O czym boleśnie przekonuje się TMobile, które chciało przekładać kalki z DE do PL. To wiem ze swojej branży, że wielokrotnie sparzyli się na polityce swojej firmy matki...

[...]

Apropos Playa to znam to z autopsji i akurat ten operator na dziś jest przeciw wszelkim mariażom z energią, gazem i bankowościom. Stricte Telco. Stoi w tej kwestii w zupełnej opozycji do innych graczy.

Nie mówiłem o podobnym rynku, czy konsumentach, tylko o podobnych tendencjach. A te są identyczne - pakietyzacja usług w dziedzinie mediów. Co do Playa, nie masz racji. Obecnie negocjują z UPC taki mariaż (wcześniej z Multimedią, która ma prąd i gaz). Tylko kwestią czasu jest, kiedy niebiescy zaczną bawić się w prąd. To jest nieuniknione.

 

No i zapomniałeś, że oficjalnie w MM nie ma nadal np: Polsatu News HD

W oficjalnej ofercie na moje miasto istnieje Polsat News HD i pozostałe kanały, niedostępne w ofercie ogólnej. Strona internetowa MM nie jest ofertą, tylko podglądową informacją. Nie podaje oferty miast zdygitalizowanych.

----------------------------------------------

A teraz bieżący:

 

Cieszą mnie niezmiernie duże, średnie i małe inwestycje każdego operatora w sieć. Czy to będzie FTTH, GPON czy HFC to dla mnie sprawa ważna ale nie pierwszorzędna (dla mnie może tak ale dla rynku nie). Przy każdej z tych technologii do bloku, domu i tak dochodzi światło. Zrobienie za kilka lat światła do domu to kwestia przełącznicy i puszczenia światła peszlem. Orange zrobił duże inwestycje w sieć i zrobi kolejne w ciągu najbliższych kilku lat. Czy im się to opłaci? Nie wiem, nie mam ich akcji więc mi to lotto :) ale dla naszego rynku ma duże znaczenie. Ja się cieszę, że po latach marazmu miedziowego coś się ruszyło. Ty uważasz, że to lipa?

Nie powiedziałem, że to lipa. Mówię tylko, że to nikomu na razie specjalnie niepotrzebne. I, że z powodu pomarańczowych, inni nie muszą się teraz pakować w FTTH. Nic nikomu to nie ujmuje. I jeszcze przez spory okres czasu nie będzie potrzeby przesiadki na tę technologię. I nie uważam, że coś się ruszyło. Lwia część samych klientów Orange nie ma dostępu do światełka, co dopiero inni, nowi.

 

UPC jak widać zapowiada inwestycje w kwotach, które są ogromne jak na nasz rynek. Nawet niemrawa Netia zapowiada setki mln zł i start inwestycji w sieć NGN na jesieni. Każda z tych inwestycji jest dla mnie super bo wpływa pozytywnie na rynek, dostępność nowoczesnych sieci. Inea, Vectra - jeżeli inwestują dużo to też rewelka. Doceniam inwestycje każdej sieci. Nawet tej małej, na Kaszubach, o której pisałem. Małe miasteczko a ludzie mają światło w salonie i do wyboru net 100, 300 i 500.

UPC zapowiada zwiększoną ekspansję o nowe miasta, a nie inwestycje w światełko i 600Mb/s. ;) I umówmy się - nie jestem przeciwny pakowaniu kasy w infrastrukturę. wręcz przeciwnie. Jestem przeciwny tylko twojemu optymizmowi, dotyczącemu wspaniałości ftth pomarańczowych. Netia musi inwestować, bo także jej wartość spada. A nie z powodu robienia dobrze klientom. Z kolei, ekspansja Vectry to bardzo zła wiadomość. Z tą jakością (szczególnie usług TV) niech się lepiej zwijają, a nie męczą innych. O małych lokalnych się nie wypowiadam, to zupełnie inna skala i inne możliwości. Tacy operatorzy wręcz nie mają wyjścia, tylko muszą oferować wysoką jakość usług, żeby móc w ogóle konkurować z dużymi sieciami. Tylko, że z perspektywy MM to żadna konkurencja. Co najwyżej możliwość ekspansji rynkowej.

 

Mają 1mln mieszkań/ domów w zasięgu po 9 miesiącach budowy sieci. Faktycznie, praktycznie to tyle co nic :mrgreen:

Jak się jest takim molochem, to się ma możliwości rozbudowy w 9 miesięcy. Nie wiem, czym tu się podniecać? UPC jak zainwestuje w poprawę zasięgu, to dopiero będzie coś. A jak jeszcze połączą się z MM, to już w ogóle. Zasięg 1 mln gospodarstw domowych to jest nic (mamy prawie 13 mln. tych gospodarstw). Niebiescy mają tyle klientów. ;) A Orange? Podejrzewam, że nawet nie będzie 100 tys. Ale mogę się mylić. Zasadność inwestycji ocenimy po jej zakończeniu, i co to im dobrego przyniesie.

 

Jakoś przeliczałem to przy umowie na 2 lata z łączem 300Mb/s, tv oraz komórką w Orange i wyszło, że przy ofercie startowej UPC z netem 250 jest... taniej w Orange. Tylko, że ja bym nie wybrał póki co oferty tv od Orange bo ma zbyt oczywiste braki.

Weź przestań. Nawet sam Orange przyznawał, że to nie będzie tania usługa: "Mamy nadzieję, że klienci docenią jakość i szybkość światłowodowego Internetu, która docelowo może być liczona w Gb/s. Liczymy, iż uda nam się dzięki temu przekonać klientów do wyższych opłat niż to ma miejsce w przypadku dzisiejszej Neostrady.". I pokaż mi ceny samej usługi netu. Wszyscy wiedzą, że w pakach i promocjach może być taniej. O brakach to już w ogóle nie warto rozmawiać. Cena właściwie teraz jest głównym czynnikiem przyciągania klientów. Multimedia więc, nie ma co się obawiać. Oni chcą być bardziej jak CP, nie jak NC+ (chociaż po przejęciu przez UPC może się to zmienić, bo niebiescy też nie stawiają na taniochę). ;)

 

Moim zdaniem ceny MM są agresywne i bardzo konkurencyjne na rynku kablowym. W sumie to chyba jedyna rzecz, w której MM może konkurować z innymi sieciami. Sam jestem najlepszym przykładem tego, że UPC a tym bardziej Vectra nie jest mnie w stanie do siebie póki co przekonać. Oby nasz operator też inwestował w usługi i sprzęt. Ewidentnie brakuje routera z WiFi AC z jednoczesnym nadawaniem sieci 2,4 oraz 5GHz oraz nowoczesnego dekodera.

Od Vectry to ty się trzymaj z daleka, nawet jeśli będzie tania jak barszcz. Mój brat się z tym użerał, więc znam wszystkie bolączki (TV wygląda jak wyprana, net ciągłe przerwy z powodu napraw). Twojej awersji do UPC nie rozumiem. Mnie zależy na jakości, więc od razu uciekłbym do nich, gdybym miał taką możliwość jak ty. Ale rozumiem po części - cena królową decyzji. Nowy sprzęt będzie, jak nie dojdzie do fuzji. Szczególnie będzie musiał być nowy dekoder, bo treści online będą ujednolicone. Ale to na razie pieśń przyszłości.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nie miałeś z ofertą pomarańczowych do czynienia na dłuższą metę. Zachwalasz na podstawie kontaktów ograniczonych, albo na podstawie "widoku okablowania klatek". ;) Nie możesz sypać stwierdzeniami o jakości usługi, bo nie masz z nią do czynienia

 

No tak ale w ten sposób odcinasz sobie prawo do mówienia o usługach i jakości innych firm, innych produktów itp. - UPC, Vectry itp. Podobnie zresztą jak ja. Nie mieliśmy na dłuższą metę = nie oceniamy.

 

Nie ma żadnej łaski - kablówki są obecnie bardzo atrakcyjne dla operatorów komórkowych.

 

Słowa te potwierdzą się o ile rzeczywiście nastąpi takie przejęcie. Póki co takiego przejęcia nie było i nie ma.

 

Te słowa się zdezaktualizowały od tamtego czasu, bo niedawno wyskoczyło nam UPC ze swoimi deklaracjami. Ale mimo wszystko, to nie są inwestycje w FTTH, co sami przyznają. Multimedia jest oczywistą oczywistością, bo nigdy nie miała (i mieć nie będzie) do dyspozycji takich pieniędzy. Jest firmą lokalną, w przeciwieństwie do pomarańczowych i niebieskich.

 

W przypadku UPC są i będą to inwestycje FTTB, FTTP. Tak jak napisałem - wsadzenie światła na ostatniej mili to obecnie żaden kłopot, techniczny i finansowy. Może kłopot jest z terminalami optycznymi klienckimi, może są jeszcze za drogie? Nie wiem. Choć przy wielkości UPC cena zakupu może być równie atrakcyjna jak obecnego sprzętu. Docsis nadal się rozwija i daje kolejne możliwości przy wersji 3.1 itp. dlatego póki co nie ma aż takiego ssania na FTTH.

Odnośnie wielkości MM to naturalne, że nie wyłożą miliarda czy dwóch na inwestycje. Walczą o klienta swoimi sposobami. Są mali ale za to może szybciej mogą coś wdrożyć niż w korporacji takiej jak Liberty. Choć jak patrzę na MM to jakoś tych, szybkich, dobrych ruchów od jakiegoś czasu nie widzę :(

 

I oczywiście, że wybrali FTTH dlatego, że wdrożenie tej technologii jest tanie.

 

Tanie to może napisane na wyrost ale na pewno dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Cena to jedno ale też elastyczność i perspektywy dobre. Z ich punktu widzenia startowali od "0" więc mogli wybrać FTTH czy HFC? Ja też bym wybrał to pierwsze startując od "0" ale jeżeli miałbym już sieć HFC to faktycznie Docsis daje jeszcze spore możliwości rozwoju więc pytanie jest zawsze to samo - czy warto? Jak widać nawet MM próbuje gdzieś tam z GPONem więc jest coś na rzeczy.

 

Białołęka. Poza tym, na starym Mokotowie moi znajomi nie mają.

 

Na marginesie - mój Dziadek mawia, że nie ma takich dzielnic, obszarów Warszawy jak Służew, Bemowo, Ursynów a tym bardziej Białołęka. To są wsie położone w pewnej odległości od Warszawy :mrgreen:

 

A wracając do tematu to na Białołęce nawet w niektórych miejscach chodników, ulic, oświetlenia, miejsc parkingowych i kanalizacji (brak podłączenia do sieci miejskiej, tylko szamba) nie ma więc co dopiero inne media, chyba nawet mniej niezbędne niż te pierwsze? ;) Są dostępni w 48 blokach w tej części miasta. To i tak nieźle. Pamiętaj, że oni póki co w ogóle nie tykają domków, segmentów itp. więc spora cześć Białołęki nie jest póki co w obszarze zainteresowania do inwestycji.

 

Stary Mokotów znam dobrze i mieszkałem kilka lat. Niestety ale Orange ustawiło takie miejsca póki co w dalszej kolejności z kilku powodów - średnia wieku i zasobności portfela w starszych blokach jest mniejsza. W centrum Warszawy do kamienic przed i po wojennych nie wchodzą. Kalkulacja - wchodzimy najpierw tam gdzie się szybciej zwróci i trzeba wybudować mniej infrastruktury. Starsze bloki z lat 30, 40, 50, 60 są mniej perspektywiczne a takich na moim ukochanym Starym Mokotowie jest 80%. Zerknij na ich mapkę zasięgu. Nie jest tak, że ich całkowicie w tej części Warszawy nie ma. Zresztą pewnie ja i czy Ty pewnie byśmy tak samo kalkulowali? :)

Zobacz duże spółdzielnie na Bródnie, Ursynowie, Bielanach, Żoliborzu, Stegnach. Mają w stolicy ponad 3700 bloków w zasięgu. Moim zdaniem to nie jest mało i tak jak napisałeś usługa, która prawie nie ma zasięgu. Od czasu naszej ostatniej dyskusji są coraz bliżej Ciebie, weszli do Piotrkowa - 231 bloków, to mało w ciągu miesiąca, dwóch?

Pamiętaj, że oni tylko w nieco ponad 70 miastach mają zdjętą regulację. Wchodzą tylko w te obszary gdzie nie muszą oddać infrastruktury. Starają się o kolejne bodajże 200-350 miast.

 

Życzę UPC by tak samo rozbudowała swoją sieć HFC i zostawiła u nas te 4mld zł w ciągu 5 lat. Niech zostawią MM w spokoju :) i oby z tych 5mld zł nasze firmy IT, monterskie itp. zgarnęły większość.

 

W oficjalnej ofercie na moje miasto istnieje Polsat News HD i pozostałe kanały, niedostępne w ofercie ogólnej. Strona internetowa MM nie jest ofertą, tylko podglądową informacją. Nie podaje oferty miast zdygitalizowanych.

 

Jak się ostatnio MM pochwaliła tych miast jest 4-5? :) rozumiem rozczarowanie i złość wielu osób z naszego forum.

 

 

UPC zapowiada zwiększoną ekspansję o nowe miasta, a nie inwestycje w światełko i 600Mb/s.

 

Każde inwestycje są dobre a uruchomienie 500 czy 600Mb/s dla UPC nie będzie jakimś dużym problemem. Pisałeś o tym, że 99% użytkowników nie potrzebuje takich łączy - zgadzam się. Tylko czy za granicą tam gdzie Liberty ma te 500Mb/s jest inaczej, jest popyt?

 

Z kolei, ekspansja Vectry to bardzo zła wiadomość. Z tą jakością (szczególnie usług TV) niech się lepiej zwijają, a nie męczą innych.

 

Umknęło mi coś, Vectra też zapowiada ekspansję? :mrgreen:  dla mnie to taki dziwny operator. Ma "kasiastych" właścicieli a tak sobie dryfują bez celu po rynku. Taki brak wyrazistej polityki i celów..

 

Jak się jest takim molochem, to się ma możliwości rozbudowy w 9 miesięcy. Nie wiem, czym tu się podniecać?

 

W zasadzie niczym ale ja to napisałem w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, że to FTTH to ze świeczką szukać i budują tylko w nowych budynkach.

 

A jak jeszcze połączą się z MM

 

Umówmy się, oni potencjalnie nie chcą się łączyć. Czy jak nadpłynie rekin i wciągnie małą płotkę to jest to połączenie? :mrgreen:

Zresztą moim zdaniem nadal na przeszkodzie potencjalnego przejęcia stoi kwestia zbyt dużej koncentracji na rynku kablowym. Wiem, że chcą przekabacić UOKiK by patrzył na rynek łącznie z platformami cyfrowymi ale moim zdaniem to nie przejdzie. Kabel to kabel.

 

Weź przestań. Nawet sam Orange przyznawał, że to nie będzie tania usługa: "Mamy nadzieję, że klienci docenią jakość i szybkość światłowodowego Internetu, która docelowo może być liczona w Gb/s. Liczymy, iż uda nam się dzięki temu przekonać klientów do wyższych opłat niż to ma miejsce w przypadku dzisiejszej Neostrady.". I pokaż mi ceny samej usługi netu. Wszyscy wiedzą, że w pakach i promocjach może być taniej.

 

Ta wypowiedź byłego Prezesa jest tak jak pisałem z wiosny 2015. Od tego czasu wiele w myśleniu i w tabelkach im się zmieniło. Prezes też już inny a więc trzeba się wykazać a konkurencja nie pozwoli na wzrost cen.

Po pierwsze - trafili na ścianę w postaci konkurencji kablówek :mrgreen:  spodziewali się jej ale bardzo mocno nie docenili. Po drugie jak sprzedaż siada to trzeba kombinować i zaczęli to robić. Przy umowie na 2 lata masz obecnie pierwszy rok TV bez opłat. To mocno spłaszcza cenę. Po trzecie sam wiesz, że klienci mają umowy terminowe i w ciągu 9 miesięcy wejścia usług na rynek nie przejmiesz klientów konkurencji bo oni mają cyrografy. Po czwarte - tacy użytkownicy jak Ty czy ja z takiego np UPC nie odejdziemy bo wynegocjujemy warunki na takim poziomie, że konkurencja nie ma z czym startować. Chciałem rodziców przenieść ostatnio z UPC bo była możliwość rezygnacji. Myślałem o MM lub Orange. Wynegocjowałem WRU XX czyli max i nie ma możliwości by ktoś to przebił.

 

Pisałeś o pakietyzacji. Dokładnie, pomarańczowi mocno w to wierzą i faktycznie z komórką itp. wychodzi to jeszcze lepiej cenowo.

 

Twojej awersji do UPC nie rozumiem.

 

Ależ tak nie jest :) jeżeli MM nie zjechała by z ceną to już bym był w UPC. Aż tak nie bolą mnie już braki po tym jak Warszawa dołączyła do grona miast,w których nastała normalność w MM. Cena nie jest jedynym kryterium.

W żartach mógłbym odpowiedź że np: nie chce mi się iść do BOKu i stać w 3-4h w kolejce by oddać sprzęt :mrgreen: apropos - w UPC można to zrobić w paczkomacie i chyba kurierem na koszt operatora. Jakoś nie boją się odejść.

 

 

Nowy sprzęt będzie, jak nie dojdzie do fuzji. Szczególnie będzie musiał być nowy dekoder, bo treści online będą ujednolicone.

 

To nie fuzja, to potencjalne przejęcie :razz: do którego zmaterializowania jest jeszcze daleka droga.

 

Zresztą mniej lub bardziej się zgadzam. Owocna dyskusja, to lubię :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie, analog w Czewie do sierpnia. Później wyłączają wszystkim w Czewie.

Skąd taka informacja? Widziałem, że cały czas pojawiają się przyklejone na drzwiach wejściowych do klatek pisma, że będzie wyłączany analog i, że będzie pojawiał się w mieszkaniach monter który pomoże przejść przez proces cyfryzacji, ale bez wzmianki o oficjalnej dacie wyłączenia analogu.

Edytowane przez piotrsatelitarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wiadomość. Żeby tylko tak nie było jak w kwietniu - przełożyli na wrzesień. Najwyższy czas na dwunastkę w HD !!

 

Czekajcie na pasek informujący w analogu oraz planszę na kanale informacyjnym MM w analogu. To jest potwierdzenie redukcji analogu oraz może dać szansę na rychłe wyrównanie oferty.

Plotki z BOKu itp. to są z tego co czytam mocno nieprecyzyjne. Niektórzy pisali, że mieli już info we wrześniu 2015 i nadal [beep]a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie, analog w Czewie do sierpnia. Później wyłączają wszystkim w Czewie.

 

Byłem dziś w BOKu i pani potwierdziła, że analog do sierpnia.

Czy to znaczy, że z dniem 31 sierpnia 2016 r. (już za 2 miesiące) w mieście Częstochowie zostanie wyłączona ostatecznie usługa TV analogowej wszystkim jej abonentom ?

Ktoś czytał coś na piśmie w tej sprawie ... czy to tylko kolejny ruch marketingowy "Multimedii" uprawiany przez jej propagandzistów oraz łatwowiernych ?

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację dostałem w BOKu przy przepisywaniu umowy (przeprowadzka). Być może panie w BOKu nie wiedzą co mówią, a być może jednak coś wiedzą. Nie mnie to rozst[beep]ć. Dodam, że raczej nie próbowała mnie namówić na cyfrówkę, bo od razu zaznaczyłem, że analoga zostawiam tylko tymczasowo, aż nie umebluje mieszkania. Dodała też, że nic jej nie wiadomo o nowych kanałach.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowych kanałach to one nic nigdy nie wiedzą. Mało tego, ostatnio nie wiedziały że Superstacja jest w DTV. Jak JA pokazałem JEJ (przecież powinno być odwrotnie) listę DTV z Superstacją były bardzo zdziwione. Bałagan,niekompetencja,zero profesjonalizmu jest w BOK-ach. Ludzie chyba z łapanki.  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...