Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odstąpiłem od umowy na TV w ramach usuwania polsatowych programów. Miałem połączoną usługę TV z NET 600Mbps. Net zostaje ale zamiast 40zł/mc będę płacił 65zł/mc. Tak więc odstąpić od umowy można bez kar tylko TV. Biore polsat  full  L za 50 zł. zaoszczędzę 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marciniozo napisał:

Taką cenę za internet masz w pakiecie. Wątpliwe jest abyś za sam internet tyle płacił. 

A niby na jakiej podstawie miałby płacić więcej? Tylko jakąś prawną podstawę poproszę, a nie wydumki. W papierach to są osobne umowy i promocje (dlatego polsaty nie pozwalają wypowiedzieć bezkosztowo internetu). Jest tam wpisana kwota za usługę. Podniesienie kwoty w czasie trwania umowy upoważnia do wypowiedzenia umowy bez kary. Czyli otworzyliby sobie furtkę do kolejnych strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Seth napisał:

A niby na jakiej podstawie miałby płacić więcej? Tylko jakąś prawną podstawę poproszę, a nie wydumki. W papierach to są osobne umowy i promocje (dlatego polsaty nie pozwalają wypowiedzieć bezkosztowo internetu). Jest tam wpisana kwota za usługę. Podniesienie kwoty w czasie trwania umowy upoważnia do wypowiedzenia umowy bez kary. Czyli otworzyliby sobie furtkę do kolejnych strat.

Dzisiaj na ten temat rozmawiałem z infolinią i tez otrzymałem informację, że będzie podniesiona kwota za internet. Zapytałem gdzie tak jest napisane w regulaminie i pani po konsultacji z przełożonymi przyznała mi rację mówiąc, że nie ma takiego zapisu. Powiedziała, że z powodu posiadania internetu w pakiecie z TV, mogę wypowiedzieć całą umowę. Jutro o 10 ma do mnie dzwonić, żeby jej potwierdzić wypowiedzenie. Jak tylko będę mieć informację to oczywiście dam znać na forum.

Edytowane przez damian96
Brak ważnej informacji
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak podpisałem umowę 30 października, to nie będę mógł zrezygnować / wypowiedzieć umowy?  Na stronie ebok nie ma w gwarantowanych tych polsatów, ale już w umowie są załączone gwarantowane z 1 lipca (https://zapodaj.net/8400eca927119.png.html) i 1 września (https://zapodaj.net/af2c89a1e618b.png.html) i tam, że są gwarantowane - ciekawe jak to jest?

Maila z MM nie dostałem o wprowadzanych zmianach w ofercie programowej.

 

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Seth napisał:

A niby na jakiej podstawie miałby płacić więcej? Tylko jakąś prawną podstawę poproszę, a nie wydumki. W papierach to są osobne umowy i promocje (dlatego polsaty nie pozwalają wypowiedzieć bezkosztowo internetu). Jest tam wpisana kwota za usługę. Podniesienie kwoty w czasie trwania umowy upoważnia do wypowiedzenia umowy bez kary. Czyli otworzyliby sobie furtkę do kolejnych strat.

A na podstawie rozmów z konsultantami w czasie przedłużenia umowy. W wynegocjowanych pakietach masz dobre ceny na poszczególne usługi. Niestety gdy chcesz je pojedynczo to już tak nie działa. Miałem w pakiecie internet za 10zł. Jak chciałem zrezygnować z TV i zostawić sam internet to nie było opcji na taką cenę. Wchodziła standardowa o ile pamiętam wtedy było to 39 czy 49zł. Z cennika.

Na stornie MM cena za internet 150Mbps o ile pamiętam jest za 49,99zł. https://www.multimedia.pl/internet-stacjonarny

Nigdzie nie widać tam ceny 10zł. Oczywiście życzę koledze oby uzyskał jak najniższą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiadałem umowę na tv, bo net dobierałem w trakcie trwania umowy i był tylko na rok. Tv miałem do listopada a net do kwietnia. Po złożeniu rezygnacji na tv konsultant oddzwonił po 10 minutach i poinformował że na internet także zostanie rozwiązana umowa z końcem grudnia. Trochę dziwne ale będzie większe pole do negocjacji

Wysłane z mojego Pixel 4 XL przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian96 napisał:

Dzisiaj na ten temat rozmawiałem z infolinią i tez otrzymałem informację, że będzie podniesiona kwota za internet. Zapytałem gdzie tak jest napisane w regulaminie i pani po konsultacji z przełożonymi przyznała mi rację mówiąc, że nie ma takiego zapisu. Powiedziała, że z powodu posiadania internetu w pakiecie z TV, mogę wypowiedzieć całą umowę. Jutro o 10 ma do mnie dzwonić, żeby jej potwierdzić wypowiedzenie. Jak tylko będę mieć informację to oczywiście dam znać na forum.

Multimedia (tak jak każdy inny operator) powinna być przygotowana pod względem prawnym na wszelkie sytuacje (w tym na wypowiedzenia umów ze względu na brak kanałów gwarantowanych w DTV). Wszystko musi być dokładnie opisane w regulaminach i aneksach wraz z podaną podstawą prawną.

 

Jak czegoś nie ma na papierze (w umowie) to na zdrowy chłopski rozum nie mają prawa obciążać abonenta jakimikolwiek ewentualnymi karami /podwyżkami (które nie są opisane wcześniej w umowie na papierze).

 

Ciekawe jak z tego wybrną gdy do ciebie zadzwonią. Twoje informacje pomogą innym abonentom na tym forum. Ale każdy niech walczy niezależnie od tego co powiedzą danemu abonentowi.

No i ciekawe co UOKiK miałby w tym temacie do powiedzenia. Przyznałby rację Multimedii ? Raczej nie.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po rozmowie i według konsultanta nie mogę wypowiedzieć umowy na internet, ale cena bedzie taka jaką wynegocjowałem, czyli za 120mb/s 10zl więc złożyłem wypowiedzenie tylko na telewizję chociaż dzisiaj wchodzą nowe warunki, ale też mogę zrezygnować bez kar. Zaproponowali mi nowe warunki, ale głównie chcieli podnieść internet do 300mb/s ale nie jestem przekonany czy ja te 300 wykorzystam, chciałem w tej cenie HBO z GO ale to mogą dać tylko na 4 miesiące ewentualnie filmbox na 6 miesięcy i eleven na taki sam czas, więc czekam na kontakt z DUK a tam można też będzie zmigrowac podobno do vectry i zobaczymy jakie będą oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zieny napisał:

Powiedzieli mi, ze dadzą HBO na 4miesiace, albo filmboxy i eleven na 6 miesięcy i chyba Tidal jeszcze i innych ofert jako rekompensata nie bedzie. Internet z miejsca chcieli mi podnieść z 120 na 300

 

Składałeś wypowiedzenie, czy po prostu zadzwoniłeś z takim zamiarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak komuś się uda np. w trakcie trwania umowy z powodu zabrania polsatów podnieść Internet w tej samej cenie.
Mi przy składaniu wypowiedzenia proponowali podwojenie internetu, ale że mam 600 a wyższej nie ma u mnie to sprawa upadła

Wysłane z mojego Pixel 4 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych komentarzach widać jasno jak sprawa wygląda. Multimedia będą próbowały wydymać na internecie jak największą ilość osób. Dopiero gdy ktoś się postawi i poprosi o podstawę prawną to rura zmięknie. Ale takich wyrywnych jest zapewne niewielu (nawet tu widać rozgrzeszenie dla takiego postępowania), więc co ugrają to ich. W sumie prawie tak samo jak z dojeniem przy przedłużaniu. Z tą "drobną" różnicą, że podwyższenie ceny za internet jest nielegalne. No ale skoro klient się nie burzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ubinoob napisał:

 

Składałeś wypowiedzenie, czy po prostu zadzwoniłeś z takim zamiarem?

Po tych ofertach złożyłem wypowiedzenie i czekam na rozwój wypadków, najwyżej przejdę na razie na dvbt jak nic nie ugram, internet według nich musze mieć dalej w tej cenie co wynegocjowałem, czyli 10zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zieny napisał:

Po tych ofertach złożyłem wypowiedzenie i czekam na rozwój wypadków, najwyżej przejdę na razie na dvbt jak nic nie ugram, internet według nich musze mieć dalej w tej cenie co wynegocjowałem, czyli 10zl 

No i to jest jedyna prawidłowa opcja. Jeśli MM pozwoli komuś przy okazji rozwiązać umowę na internet to już jest ich dobra wola.

Gdyby mieli w regulaminie zapis, że jeśli klient rozwiąże część umowy z winy operatora to musi płacić więcej za pozostałą część, to uokik zacierałby ręce mając pewne dodatkowe dziesiątki lub setki tysięcy złotych na koncie z kary dla MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...