Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@sebagit Connectbox to podobny poziom co Arris TG2492 (modemorouter rozdawany teraz na potęgę w MM), czyli chipset Intel Puma się kłania. Po przełączeniu w tryb bridge, procek jest mniej obciążany to i działanie jest sprawniejsze, ale generalnie to sprzęty z tym oto wynalazkiem to straszna fuszera. Jak ktoś przegląda onet do porannej kawy to i może to wystarczy, ale wada sprzętowa jest niestety nie do przeskoczenia. O ile Arris wydawał w tej kwestii trochę aktualizacji w celu załagodzenia objawów, to do connectboxa nie mam pewności czy takowe w ogóle były. W każdym razie problem nadal jest. Co najśmieszniejsze to flagowy modem GigaBox we wspomnianym UPC ma nadal chip z serii Puma (dokładnie Puma 7). Ponieważ jest on przeznaczony do prędkości gigabitowych, więc znacznie silniejszy i tam mniej odczuwalne są skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym kończy mi się roczna umowa z MM.

Do tej pory poniższy zestaw kosztował mnie 88,98 zł przy umowie na 12 miesięcy:

 

- Max Box

- HD

- HBO

- HBO GO

- Canal+ Prestige

- Eleveny

- Multiroom

- PVR

- Internet 150Mb / WIFI

 

W zeszłym tygodniu przy składaniu wypowiedzenia telefonicznie została mi zaproponowana oferta zawierająca wszystkie dotychczasowe pakiety ze zwiększonym Internetem do 300 Mb (podobno więcej nie można w mojej lokalizacji) na 24 miesiące w cenie 99,99 zł.

 

Co myślicie o tej ofercie? Brać czy składać wypowiedzenie listownie. Pani jeszcze nie mogła przyjąć wymówienia ze względu na ponad 3 miesięczny okres do zakończenia trwającej umowy. Pomyślałem, że warto będzie załatwić tą sprawę w tym roku, ponieważ nie wiadomo jakie będą oferty po nowym roku.

 

Z góry dziękuję za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebagit Connectbox to podobny poziom co Arris TG2492 (modemorouter rozdawany teraz na potęgę w MM), czyli chipset Intel Puma się kłania. Po przełączeniu w tryb bridge, procek jest mniej obciążany to i działanie jest sprawniejsze, ale generalnie to sprzęty z tym oto wynalazkiem to straszna fuszera. Jak ktoś przegląda onet do porannej kawy to i może to wystarczy, ale wada sprzętowa jest niestety nie do przeskoczenia. O ile Arris wydawał w tej kwestii trochę aktualizacji w celu załagodzenia objawów, to do connectboxa nie mam pewności czy takowe w ogóle były. W każdym razie problem nadal jest. Co najśmieszniejsze to flagowy modem GigaBox we wspomnianym UPC ma nadal chip z serii Puma (dokładnie Puma 7). Ponieważ jest on przeznaczony do prędkości gigabitowych, więc znacznie silniejszy i tam mniej odczuwalne są skutki.
Jakieś aktualizacje były, ale jedno poprawiły a co innego psuły. Podłączyłem dziś tego TP-LINKA i powiem... Inne życie. Bez problemu osiągam na Wifi 305 megabitów, co na tym wynalazku z UPC było nie do pomyślenia. Do tego nic się nie wiesza. Ping spadł do jakiś 12 milisekund jak się łącze z serwerami oddalonymi o ok 150 kilometrów. Do tego jest kontrola rodzicielska i inne przydatne funkcje. Niestety na tego Giga Conectboxa nie chcieli mi wymienić. Musiałbym zmienić pakiet na 1 gigabit. Musiałbym płacić nie 60 a 90 zł... A naprawdę nie widzę zastosowań dla tak szybkiego internetu. Dzieci uczą się na teamsie w innym pokoju dziecko ogląda bajki na YouTube... Jakiś film na Canal+ czy Netflix... I do wysycenia łączą jest bardzo daleko.... Czy to 300 megabitów , czy 1 gigabit stronki mi się szybciej nie wczytają. Gry na Xboxa też niezbyt często udaje się pobierać z prędkością 300 mega. Najczęściej to ok 150-200 mega. Ograniczeniem są serwery Microsoftu. Tylko jak pobieram z serwisu typu rapidu.net jest szansa na wykorzystania w pełni internetu. Tylko... jak ściągnę film w 4K ok 40 giga to więcej zajmuje wypakowanie go niż ściągnięcie

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radek34 napisał:

Wczoraj ostatecznie przedłużyłem na 2 lata umowę z Vectra/MM. Wszystko zostaje tak, jak do tej pory - cena, pakiety, etc. Niestety, pomimo złożenia wypowiedzenia, ani razu nie dostałem niższej propozycji... 

Jeśli dobrze rozumiem to "wynegocjowałeś" tv+net 60Mb/s za 147 zeta miesięcznie? Że zacytuję klasyka: "Ja pier....niczę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MM/Vectra ma (miała) jakieś oferty świąteczne jak CP czy UPC ?

Bo nie przypominam sobie jakieś otwarte okna albo 3 miesiące gratis. A jestem w MM prawie 17 lat. Co najwyżej kanały dziecięce odkodowali na wiosenną pandemię albo na Dzień Dziecka. Święta za pasem a na stronie MM słowem o jakichkolwiek promocjach , tylko wyższe ceny proponują z Vectry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie co najlepiej wziąć za modem przy ofercie światłowodu od MM?mam do wyboru Huawei router, oraz jakieś 2 modele stare ONT, zaznaczam że teraz mam UPC ale że względu na upload zmieniam na 1,2 GB u upload powiedzieli że jest 150Mb. Chce używać własny router. Oczywiście ważne jest to że mam NAS-a i gram też online, więc nie może być problemów z NAT

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routera od światłowodu nie przestawisz w tryb bridge - takiej opcji nie ma. Masz tam pełny dostęp do panelu tego routera, będziesz mógł przekierować porty lub ustawić DMZ na konkretny adres IP, który przydzieli ten router do urządzenia, które do niego podepniesz. Publicznego adresu IP bezpośrednio do swojego routera, który podłączysz do routera Huawei lub innego nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mają router arisTg i CGA4233, czyli poprostu będzie trzeba IP przestawić na mój router żeby nic się nie blokowało?żeby NAS pracował? Dawno się nie bawiłem tymi rzeczami.
Czy aktywacja stałego IP coś da też?

Czyli reasumując jeśli chodzi o multimedie to tylko przekierowanie poru lub dmz? Nie mają konwertera że światłowodu na LAN itp?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z panią technik i nic nie powiedziała o tych różnicach,a ja nie mogę się dokopać do informacji na sieci odnośnie światłowodu od nich, wiem że pierwsze co powiedziała technik to że dadzą cga4233 a na zapytanie co jeszcze mogą , podała resztę.
Nie pytałem o technologię,nie wiedziałem że są dwie

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak modem CGA to HFC a nie światłowód.

Na sieci HFC z usługą WiFi to nic nie ustawisz, w ebok skonfigurujesz WiFi i nic więcej. Nie bierz od nich WiFi to modem ustawi się w bridge i twój router dostanie adres IP z ich serwera dhcp a nie z modemu. Jeżeli chcesz mieć gwarancję publicznego IP to jest jakaś jednorazowa opłata za to, chyba 5zł.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, poczesaniec1 napisał:

Technologia PON dopytalem

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

 

Modem cga4233 nie działa w technologii PON tylko HFC (EuroDOCSIS 3.1), czyli to nie światłowód. Coś tu się nie zgadza w tym co oni mówią, czyli standardowo nie ogarniają. Jeśli faktycznie jest PON to nie dostaniesz takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzechu27 napisał:

Od 1 grudnia NTL zmieni się w TVC, według info w Vectrze ponoć ma być w HD, zobaczymy bo tej pixelozy na NTL SD nie da się oglądać to samo Polonia 1. Vectra/MM to jedyny operator bez TVP Polonia w HD i jeden z największych u którego brak TVP Dokument HD. 

No właśnie, kanał TVP Dokument zapowiada się ciekawie. A u nas jak zwykle brak...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jak muszę od nich wymagać?bo babka mówi że niby stałe IP klientom działa na światłowodzie itp. podpowiedź, bo mam czas zanim technicy przyjdą,żebym mógł przy światłowodzie używać swojego routera,działał NAS z dostępem z zewnatrz, no i oczywiście granie online bez problemów z NAT

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 09:46, Songo_85 napisał:

A jaką miałeś ofertę?

Telewizja (wszystko bez erotyki, HBO, Cinemax i Filmbox), Multiscreen, Multiroom, Internet 60Mb + Wifi, Internet mobilny - 147 zł... ani razu nie chcieli zejść nawet o złotówkę. Przełączony byłem już do Vectry i tam z Panią "negocjowałem"...

 

15 godzin temu, leszek234 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to "wynegocjowałeś" tv+net 60Mb/s za 147 zeta miesięcznie? Że zacytuję klasyka: "Ja pier....niczę".

Dokladnie...masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chcieć publicznego adresu IP i sprzętu w trybie bridge, bez wifi od nich. Stały adres IP to co innego, bo to usługa dodatkowo płatna co miesiąc, która gwarantuje że ten publiczny adres IP nie będzie się nigdy zmieniał, a tego chyba nie potrzebujesz (?).
Myślisz że mają taką możliwość pracy światłowodzie? Przy ich 1,2gb/s?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

A i czy to prawda że karty CI+ nie działają przy światłowodzie?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...