Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

No i nie będzie się opłacać składać wypowiedzenia, bo w treści nowych warunków umowy, jakim już wszyscy podlegamy jest napisane:

"Umowa Abonencka zostaje zawarta na czas nieoznaczony, z zastrzeżeniem wymaganego minimalnego okresu wymaganego do skorzystania z warunków promocyjnych, wskazanego w Regulaminie Promocji.".

Tak, że tego, ja uważam, że powinien się nimi zająć UOKiK.

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierze się w promocji i płaci przez jakiś okres obniżone stawki czy też ma dodatkowe programy nawet na umowie na czas nieokreślony to jest się zobowiązanym do spełnienia warunku czyli minimalnego czasu określonego w promocji. 

 

Zwykle warunki rozwiązania takiej umowy są w niej określone. Wypowiedzenie może być opłacalne nawet w takcie promocji bo w sumie koszty jakie się poniesie będą i tak niższe niż płacić dalej do zakończenia promocji i dopiero zrezygnować. Np. zamiast płacić za 6 miesięcy aż się skończy minimalny okres umowy zapłaci się tylko za 1-2 miesiące albo nie zapłaci wcale w niektórych przypadkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel napisał(a):

A co tu jest takiego szczególnego czym powinien się UOKiK zająć ?Umowa na czas nieoznaczony a minimalny okres np. 24 miesiące. Umowę nieoznaczoną też można wywiedzieć.

Jak to co? Zawarłem umowę na internet na 2 lata za określoną stawkę i mam prawo oczekiwać, że do końca umowy stawka się nie zmieni, a oni wyskakują ze zmianami umowy i od marca będą żądać więcej. Gdybym wiedział, że mają prawo podwyższać abonament to pewnie bym tej umowy nie zawarł. Działania z ich strony to jawne pogwałcenie praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Życie mnie nauczyło,że każdą umowę,którą się podpisuje należy bardzo dobrze przeczytać.(nawet kilka razy)To oni piszą te regulaminy ze swoimi prawnikami nie po to ,żeby coś tam stracić.Jeżeli coś jest tam niezgodnego z warunkami umowy zawsze można od niej odstąpić.Tylko czy mamy inny wybór? Inni to samo robią i czasem człowiek wpada z deszczu pod rynnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, killerów dwóch napisał(a):

Jak to co? Zawarłem umowę na internet na 2 lata za określoną stawkę i mam prawo oczekiwać, że do końca umowy stawka się nie zmieni, a oni wyskakują ze zmianami umowy i od marca będą żądać więcej. Gdybym wiedział, że mają prawo podwyższać abonament to pewnie bym tej umowy nie zawarł. Działania z ich strony to jawne pogwałcenie praw konsumenta.

Jeśli podpisałeś umowę na 2 lata bez klauzuli inflacyjnej to nie musisz akceptować podwyżki. Masz prawo do rezygnacji. Natomiast jeśli przedłużyłeś umowę z takim zapisem, to pretensje masz nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał(a):

Jeśli podpisałeś umowę na 2 lata bez klauzuli inflacyjnej to nie musisz akceptować podwyżki. Masz prawo do rezygnacji. Natomiast jeśli przedłużyłeś umowę z takim zapisem, to pretensje masz nieuzasadnione.

Krótko, zwięźle i na temat!

 

Masz taką klauzulę w umowie - nie możesz zerwać umowy bez kary.

Nie masz takiej klauzuli - masz prawo zerwać bez żadnych kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to właśnie tak ma działać: umowa na czas określony oznacza niższą (i stałą) cenę (pakiety promocyjne), zaś umowa na czas nieokreślony, to normalna cena i możliwość jej podwyższania (z obniżaniem raczej nikt się nie spotka...). Te klauzule waloryzacyjne w umowach na czas określony są jakimś kuriozum! To tak, jakby bank chciał podwyższyć oprocentowanie w umowie kredytowej ze stałą stopą procentową...

Edytowane przez marteenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jakbyście jeszcze nie wiedzieli, to wszyscy już mamy narzucone nowe umowy i wszyscy możemy dostać podwyżki ( i raczej dostaniemy). Wysyłali przecież e-mail z informacją o zmianach w obowiązujących umowach i dawali czas na wypowiedzenie bodajże do 01.12.2022. Dla mnie coś tu nie gra. Chodzi im o to, żeby szybko wydoić wszystkich abonentów i nie czekać z tym, aż komuś się będzie kończyć okres podstawowy umowy. Takie zagranie z ich strony to czysty rabunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnego meila o zmianach i możliwości wypowiedzenia umowy nie dostałem. Zrobiłem niedawno rozpoznanie. Jeżeli chciałbym zmienić operatora i mieć to co mam w MM łącznie z szybkim stałym łączem internetowym bez limitów, to musiałbym dużo więcej zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marciniozo napisał(a):

Jeżeli chciałbym zmienić operatora i mieć to co mam w MM łącznie z szybkim stałym łączem internetowym bez limitów, to musiałbym dużo więcej zapłacić...

Mam to samo, za wszystkie usługi jakie mam w Multimedia, u konkurencji średnio 50-60zł drożej. Jestem przygotowany na podwyżki w Multimedia od dobrych kilku lat, w sumie i tak dziwię się że dopiero teraz.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelis, dokładnie tak. Od  lat jestem w MM i co jak co, ale opłaty to są bardzo OK. Jak trzeba będzie zapłacić więcej to zapłacę. I tak alternatywa jest tak, że u konkurencji zapłaciłbym dużo więcej. Oczywiście można z usług zrezygnować, jest to jakieś rozwiązanie. Ale trzeba mieć internet. A gdzie tu znaleźć stałe łącze bez żadnych limitów w rozsądnej cenie? Także co ma być to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał(a):

Jeśli podpisałeś umowę na 2 lata bez klauzuli inflacyjnej to nie musisz akceptować podwyżki. Masz prawo do rezygnacji. Natomiast jeśli przedłużyłeś umowę z takim zapisem, to pretensje masz nieuzasadnione.

przecież wysyłali maile  w listopadzie,że do wszystkich umów dodają te klauzule i jak się nie zgadasz to może bezkarnie wypowiedzieć umowę do 31.12.2022 a jak nie wypowiesz to akceptujesz nowe zapisy..pisałem tu o tym,to mi ktoś odpisał że nadal będę mógł bezkarnie wypowiedzieć umowę jeśli podniosą mi opłaty w mojej promocyjnej cenie...a tymczasem jest tam nowy zapis:

Cytat

klauzula waloryzacyjna (§8.11. – §8.16.), która uprawnia nas do waloryzacji (indeksacji) opłat abonamentowych o wartość półrocznego lub średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. Reguluje ona więc uprawnienie do podniesienia naszych cen w przypadku inflacji, a jeżeli podniesiemy ceny o wskaźnik inflacji, to w razie spadku cen na rynku (deflacja) zobowiązani będziemy do obniżenia naszych cen o wartość wskaźnika deflacji. W przypadku dokonania przez nas indeksacji, która zgodnie ze zmienianymi Postanowieniami wspólnymi umowy nie stanowi zmian warunków Umowy, nie będzie z tego powodu przysługiwać Pani/Panu prawo do rozwiązania Umowy bez konieczności zwrotu przyznanych ulg;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, levybydg napisał(a):

przecież wysyłali maile  w listopadzie,że do wszystkich umów dodają te klauzule i jak się nie zgadasz to może bezkarnie wypowiedzieć umowę do 31.12.2022 a jak nie wypowiesz to akceptujesz nowe zapisy.

 

Ja takiego maila nie dostałem, a w umowie którą podpisałem wiosną również nie mam tego zapisu. Reasumując: rozsyłali, ale widocznie nie do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś wie jak to jest z tymi podwyżkami za usługi ?

Słyszałem że ma to być nawet około 14%.

Podobno wszyscy abonenci zostali poinformowani, co jest nie prawdą bo ja żadnego maila ani listu nie dostałem.

Czy zgodnie z tym mogą podwyższyć opłaty PODCZAS TRWAJĄCYCH UMÓW ?

 

Dodam że podpisałem nową umowę na 2 lata w grudniu, opłata została zwiększona 5 zł. Pani z którą rozmawiałem nie umiała mi powiedzieć czy w ogóle jakieś będą.

 

 

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...