Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeden kanał z w zasadzie stałym bitratem(zmienia się w bardzo niewielkim zakresie) prawie 8Mb/s. Wydaje się, że nie licząc kanałów UHD, jest to kanał o najwyższym bitrate w całej Vectrze. Czy ktoś spróbuje odgadnąć jego nazwę? :) Dla ułatwienia podpowiem, że dla większości może być to duże zaskoczenie...

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia 1, która nie jest nawet w HD :D W dodatku siedzi na muxie jedynie z 4 kanałami informacyjnymi Vectry, z których każdy ma bitrate po prawie 4Mb/s . Z oczywistych względów nie wiem co tam na nich jest nadawane, ale nawet im może pozazdrościć bitrate'u z połowa kanałów w Vectrze ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum Vectry odpisał na moje pytanie, że te "kodeki o zmiennym bitrate" Vectra wprowadziła już jakiś czas temu no i też było tam dużo narzekań na spadek jakości obrazu po ich wprowadzeniu. Innymi słowy po przejęciu MMP przez Vectrę zostaliśmy teraz obdarowani tym samym wynalazkiem.

Ja tych przycinek o których mówicie nie widzę, przynajmniej na kanałach które oglądam. Na których to kanałach występuje ? Na karcie CAM czy na dekoderach ? Gdybym ja miał coś takiego to bym zgłaszał usterkę. O ile jakość obrazu może być uważana za coś subiektywnego to zacinanie się obrazu już nie bardzo...

 

Jak widać każda sieć ma swoje plusy i minusy. MMP był w miarę tania, dawała karty/moduły CI zamiast CI+, wysoki uplink w Internecie no ale oferta programowa słaba.

Vectra ma lepszą ofertę ale jest droższa od MMP (choć tańsza od UPC), do tego ma gorszą jakość obrazu która i nam teraz została podarowana, dają karty/moduły CI+ co jest pewnym utrudnieniem.

UPC za to ma chyba najlepszą jakość obrazu i dobrą ofertę ale jest najdroższa i nic się tam nie da negocjować. Poza tym ma bardzo słaby uplink Internetu.

O dostawcach TV po światłowodzie to lepiej się nie wypowiadać bo to rzeźnia. Dekoder IPTV wziąłbym tylko w ostateczności.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy post zaczerpnięty z działu UPC , tak dla porównania , albo żeby nam ciśnienie wzrosło...

 

cytat:

 

... wziąłem na próbę i teraz wiem, że nie oddam. Podczas oglądania kanałów jest zmienny bitrate a zależy od tego czy są sceny z szybkim ruchem, czy bardziej statyczne i wacha się od około 5 do 8 Mbit/s przy kanałach SD, 10 do 15 Mbit/s przy kanałach HD, i od 19 do 25 Mbit/s na 4K. Są kanały oczywiście lepszej i gorszej jakości. Na sportowych bitrate jest wysoki i obraz wygląda bardzo dobrze:..."

 

Jestem jeszcze przed zmianą i z ciekawości sprawdziłem bitrate kanału TVN24 HD ( trochę reklam + serwis informacyjny) - średni wyszedł 9.8 Mbps , obraz jest dobry , nie ma się czego czepiać w tej chwili , ale co będzie pod koniec września, mam obawy że jaki niektórzy z Was się wkur...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was na module CAM też pomieszało kanały? Dramat. Tylko pozostaje ustawić ulubione, czy jest inny patent? Doszło, jak widzę Eleven 4, ale kodowany...

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mars27 napisał:

Czy u was na module CAM też pomieszało kanały? Dramat. Tylko pozostaje ustawić ulubione, czy jest inny patent? Doszło, jak widzę Eleven 4, ale kodowany...

 

Moduł CAM nic nie miesza w układzie kanałów. Moduł ten służy wyłącznie do dekodowania zakodowanych kanałów. Do niczego więcej.

Lista kanałów i to, co się na niej dzieje, zależy już od konkretnego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Barti napisał:

 

Moduł CAM nic nie miesza w układzie kanałów. Moduł ten służy wyłącznie do dekodowania zakodowanych kanałów. Do niczego więcej.

Lista kanałów i to, co się na niej dzieje, zależy już od konkretnego odbiornika.

Uzupełniając: to co wygląda na zmianę listy kanałowej w rzeczywistości było zmianą częstotliwości nadawania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, ja już po zmianach.

In PLUS :

- większa ilość kanałów w HD

- kanały radiowe (16) jak dla mnie super

- perspektywy na BBC, FOX czy NGF (kwestia ceny)

In minus :

- numeracja i duble (do ogarnięcia np.ChanSort)

 

Co do jakości obrazu.

Dopiero kilka godzin z nowym, ale niestety jest gorzej, szczególnie 

kanały TVP.  TVN i POLSAT względnie. Premium całkiem przyzwoicie.

Być może zbyt krótki czas aby ocenić rzetelnie.

Cyferek i bitrate nie ogarniam, odczucia wizualne.

 

A jakie Wasze odczucia po zmianach?

Edytowane przez MrB
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...