Skocz do zawartości

Polsat Box zamiast Cyfrowego Polsatu


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, BW134 napisał:

Ale na razie tylko sat/iptv. O 4K oraz natywnym DVB-T2 (nie takim, że jest na ulotce i w parametrach, a dekoder nie odbiera wcale nawet MUX5) w wersji Stream na razie możemy pomarzyć. Czy może jednak wyjdzie razem z sat/IP także i dekoder stream (OTT)

 

Chyba że chodzi o STREAM w ramach Polsat Box Go - kanały linearne mają być dostępne w ramach tej usługi na tym dekoderze

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, djadijos napisał:

I chyba ktoś tutaj nieźle się pomylił ;)

Trochę długo zajęła Ci odpowiedź na to, bo niedługo po tym odniosłem się do tego.

 

Teraz, Mtv napisał:

Jak tak od 1 września Polsat zmienia wszystko to mogliby jeszcze wprowadzić nową listę kanałów.

Na to to już każdy ma wyrąbane. Czy to Polsat, CANAL+ czy kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kiedy już wiadomo o dekoderze 4K to trzeba powiedzieć że PB dał ciała przy tym rebrandingu. Gdyby go przyspieszyli o 3 miesiące mogli naprzedłużać obecne umowy i nałapać klientów na 4K. Raz na Euro i TVP 4K a później przy IO i Eurosporcie 4K. Aż sprawdziłem. Pierwsze informacje o TVP 4K na Euro pojawiły się pod koniec 2019 roku. Później była pandemia, wiadomo wszystko ucichło. Kolejne informacje o TVP 4K pojawiły się na początku lutego tego roku. Mieli dużo czasu wszystko dopiąć wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, djadijos napisał:

Niestety właśnie problem jest taki, że prawa do TVP 4K były drogie. Wielu operatorów mniejszych dostało oferty nie do zaakceptowania.

 

Skoro tak, to być może termin rebrandingu jest celową zagrywką Polsatu. Mieli by do wyboru dwie drogi:

- Jeśli by nie dodali TVP4K do oferty, poleciał by na nich hejt ze strony abonentów;

- Jeśli by dodali TVP4K do oferty, to koszt licencji musiał by się zwrócić z opłat abonenckich. Prawdopodobnie by się okazało że przez to ceny pakietów z 4K by były nieproporcjonalnie wysokie i wtedy znowu by poszła krytyka że jest drogo z powodu jednego kanału, który w naziemnej jest za darmo.

Nie zakładam że Solorz by zwracał różnicę z własnych funduszy. Nie wiem jak to C+ zrobiło, bo u nich TVP4K było chyba dla wszystkich.

Krótko później czekał by ich taki sam problem z Eurosportem.

 

Może oni nawet wysłali wstępne zapytania o cenę za te okolicznościowe kanały 4K i doszli do wniosku że lepiej na tym wyjdą jak zrobią rebranding na spokojnie. Teraz to mogą sobie wrzucić w 4K kanały, w których są ich własne prawa sportowe: Eleven 4K i/lub Polsat Sport Premium 4K i jeszcze mogą dać te kanały u siebie na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma tuner nie oznacza, że oprogramowanie do DVB-T2 jest już w pełni gotowe. Na początku, to może być tylko DVB-S2 I IP.

18 minut temu, michael112 napisał:

Nie wiem jak to C+ zrobiło, bo u nich TVP4K było chyba dla wszystkich.

Polsat w przeciwieństwie do PC+, ma zdecydowanie bardziej rozsądne kroki, od dłuższego czasu budują podstawy pod IP. Satelita i 4K nie ma za wielkiej przyszłości. Chyba że odkupią wolny transponder. Lub przejdą na DVB-S2X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JokerX napisał:

A mnie ciekawi czemu nie mogli by zrezygnować z marki Polsat jako operatora telewizyjnego i zastąpić go Plus TV/PlusBoxem?

Marka Polsat na rynku TV podobnie jak marka Plus na rynku GSM ma za silną pozycję. Trochę słabsza jest Netia, dlatego jej dalsze istnienie jest według mnie zagrożone. W TV są niezbyt silni, jedynie w internecie lepiej. Telefonia stacjonarna jest za to martwa praktycznie. Dlatego może być tak, że Plus wchłonie całkowicie Netię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...