Skocz do zawartości

#MediaBezWyboru


matjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę za wcześnie oceniać skutków prowadzenia tego podatku, ale wbrew pozorom najmocniej może on dotknąć nas, czyli odbiorców. Wprowadzenia tego podatku oznacza mniejsze zyski dla nadawców. Jedni może nawet tego nie odczują, ale inni mogą mieć z tego powodu problemy. My to odczujemy na swoich ekranach, gdy nadawcy w celu zwiększenia zysków zaczną emitować więcej sprawdzonych powtórek, czy kolejnych tanich programów produkowanych dla mas.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja już odczuwam i bez tego podatku więcej powtórek w telewizji brak merytorycznej ramówki.Co drugi,trzeci kanał to miedzy czasie reklama.TVP po dostanie pieniędzy ma lepszą ramówkę informując.O tak porównaniu 6 lat temu a do obecnego czasu to i dodatkowo idzie 2mld na fundusz zdrowotny.Ten fundusz to nie tylko badanie oraz opieka nad ludzmi szpitalach a budowa laboratoriów możliwość test zdrowotnych wprowadzenie szczepień,profilaktyk i rekomendacja leków poniższej cenie.Niby zawsze informują że brakuje na NFZ a nagle nie zgadzają na ten podate.Dodajmy do tego sprawienie jest lukami VAT,ja raczej od złodziei i oszustów papierosów,narkotyków,dopalaczy,saloników z grami lub inne kradzieże gdzie dawniej to był wyjątek informowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielcy dadzą sobie rade. Po drugie odbije się to na nas czyli odbiorcach końcowych. Po prostu ceny pójdą w górę czy to w opłatach za korzystanie z treści czy artykułów reklamowanych przez producentów. 

Jeśli nie płacą podatku cit to wykazują stratę tylko pytanie z jakiego powodu? Jeśli jest to kreatywna księgowość ( w dobrym znaczeniu ) to stosują ją prawie wszystkie firmy bo tak to działa.

Tak jak pisał STARS.TV ( szacunek za odwagę ) w innym wątku, że jak wejdzie ustawa 49% to ucieka na zagraniczną koncesje. Czemu? Bo jego stacja straciła by część widowni a co za tym idzie wpływów z reklam. 

Czytałem gdzieś opinie że CP czy TVN podnoszą pensję zwłaszcza dla zarządu aby sztucznie zawyżać koszty. Ok być może. Tylko osoba zasiadająca w zarzadzie pobierająca pensję płaci od niej podatek i wyższy im wyższe wynagrodzenie. 

Edit.

Tak jest próg przychodu, tylko żeby nie okazało się że jest to nie zgodne z tym " złym " prawem unijnym i trzeba będzie nowym podatkiem objąć wszystkie media.🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, viva-91_91 napisał:

O tak porównaniu 6 lat temu a do obecnego czasu to i dodatkowo idzie 2mld na fundusz zdrowotny.

Widzisz kolego, gdybyś posłuchał niezależnych ekonomistów, to byś usłyszał ze pieniędzy w systemie NFZ nie ma więcej. Jest ich tyle samo w stosunku do PKB ile było lata temu. Wraz ze wzrostem nakładów, rosną też koszty i więcej trzeba wydać za te same zabiegi, operacje. Ty też zarabiasz więcej niż 6 lat temu. Czy stać Cię na dużo więcej, czy Twoje podwyżki rekompensują jedynie inflacyjne koszty?

 

Każdy dodatkowy podatek w końcowej fazie odbije się na końcowym konsumencie. Ten konkretny sprawi, że albo ceny usług za płatne telewizje pójdą w górę, albo ceny reklamowanych towarów skoczą.

Zatem my wszyscy wyciągniemy z własnej kieszeni.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muza_tv napisał:

Jak młodzieniaszki z forum pójdą do pracy, będą chcieli założyć firmę, kupić mieszkanie, założyć rodzinę, to się przekonają :D

No tak , ale jesteśmy jeszcze my z dziećmi z mieszkaniami, domami , samochodami i kredytami?

Już mieszkałem w UK dwa lata i nie chce opuszczać pięknego Wrocławia :D

Edit:

Tak na marginesie u mnie młodzi w pracy sobie chwalą , że rząd do 26 roku wprowadził dla nich Zerowy PIT.

No ale kiedyś będą mieć 27 lat i już tak kolorowo nie będzie.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mój głos: Tak. Popieram PiS, Tak. Popieram ten podatek: Niech najwięksi nadawcy płacą, bo dlaczegóż by nie? Kim są by byli jakimś wyjątkiem? Z resztą jak upadnie WP, Onet, TVN płakać nie będę! Płakać tylko będę jak upadnie Przegląd Sportowy, ale oni też poparli protest i tym u mnie trochę stracili zaufania. Sportowe stacje, gazety, portale też protestowały, zamiast relacjonować wydarzenia, informacje, itp. Żenada... A już zachowanie ES wobec pana Filipa Wiśniewskiego i innych "skokowych" kanałów YT, to już totalny skandal, ale to już temat na inny wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgadzam się z bartek2lp2 Jak wczoraj wróciłem z pracy i zamiast oglądać siatkę zobaczyłem plansze to gul mało mnie nie udusił.

Powinni  z polsatem zerwać umowę na transmisie i wykluczyć ich z przetargu na nową umowę.  Mieszanie sportu do polityki to powrót do komuny.Nawoływanie do protestów to zwykłe  za "wolnymi mediami" od czego są wolne od rozumu. Niech wezmą transparenty i protestują pod R.M.

Za te wyłączone programy wzieli kasę. Jedyne co cieszy że przez te godziny nie oglądałem czopków, kremów intymnych czy klejów do protez zębowych . pozdrawiam !!!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie broni popierać PiS-u. Jednak jak widzę kogoś, kto chwali jakiś podatek to aż mnie skręca. Dałbym sobie rękę uciąć, że ci popierający teraz ten podatek byliby pierwsi do jego krytyki gdyby wprowadzała go inna partia. A czemu? Bo taki głos szedłby od PiS-u i ich mediów, które wtedy też by na tym ucierpiały. Zero własnego myślenia, jest tylko bezkrytyczna wiara w przekaz partii. 

 

3 minuty temu, Poland napisał:

Ja słysząc o tym co wydarzyło się na Węgrzech nie popieram podatku z jednym wyjątkiem - zrzynki od posła Liroya dotyczącej 49 procent muzyki w stacjach radiowych. Skończy się upychanie jej po nocach w ramach wypełniania koncesji :mrgreen:

Skoro polska muzyka jest dobra to niech sama zasłuży sobie na granie w radiu. Jeśli nie zasługuje to po co na siłę ją tam wciągać?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mingo napisał:

Skoro polska muzyka jest dobra to niech sama zasłuży sobie na granie w radiu. Jeśli nie zasługuje to po co na siłę ją tam wciągać?

Owszem zasługuje tyle że artyści z większych wytwórni prędzej mają szanse trafić do pasma wytwórni niż pozostali którzy to grani są po nocach. To właśnie przez limit tak mało młodych wykonawców trafia do stacji takich jak na przykład RMF FM, RMF Maxxx, Radio Eska czy Radio Zet.

 

Co do samego protestu to mnie ciekawi czy to jednorazowa akcja czy takich będzie więcej bo znając życie rząd nie odpuści. Sam protest kosztował 5 milionów złotych: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/podatek-od-reklam-protest-transmisje-polsat-sport-eurosport-odwolane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich z serii "a za PO to było gorzej" polecam ranking wolności prasy, w którym od 2016 roku systematycznie spadamy. Jeszcze w 2015 roku byliśmy na 18 miejscu, teraz na 62, obok Armenii (https://www.press.pl/tresc/61335,polska-spadla-na-62_-miejsce-w-Swiatowym-indeksie-wolnosci-prasy).

Niemcy przykładowo są na 11 miejscu. USA na 46.

Przejęcie gazet lokalnych i nowy podatek sprawią, że będzie jeszcze gorzej i zbliżymy się do Węgier (89 miejsce), a potem docelowo pewnie Rosji (149).

No ale "bynajmiej na bombelki dali", prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli krótkowzroczności osób popierających kolejną daninę do budżetu. Każdy podatek w większym czy mniejszym stopniu dotyka zwykłych obywateli. 

I jak nie będzie sprzeciwu społeczeństwa wobec danej władzy to każda kolejna ( z różnych opcji i poglądach) może chcieć wprowadzać coraz więcej obowiązków niż praw dla obywateli. 

A media niestety odgrywają znacząca role w " ogłupianiu " ludzi.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyskoczy z akcją ABW we Wprost ;) a tak naprawdę to spadamy w dużym stopniu dlatego, że np. pieniądze ze spółek skarbu państwa są pompowane nieproporcjonalnie do nakładu czy oglądalności danego medium, żeby tu wspomnieć takie „Sieci” (tygodnik z ok. 45 tys czytelników) które dostają ponad 30 mln rocznie, co jest ok. 90% ich wpływu z reklam, a Gazeta Wyborcza (dziennik z ok. 70 tys. czytelników) około 0,5 mln. A za PO? Za PO było trochę więcej pieniędzy w mediach proplatformerskich, ale nie było takiej patologii jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za interią.pl, do tych, którzy powtarzają propagandę rządu, że giganci medialni nie płacą podatków w Polsce:

"970 mln zł – wyniosły płatności na rzecz państwa Grupy Polsat za 2019 r. Warto podkreślić, że nie są to tylko należności z tytułu podatku CIT, ale składają się na to wszelkie inne podatki, daniny, opłaty, koncesje i opłaty za częstotliwości."



 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://biznes.interia.pl/gospodarka/newsamp-grupa-polsat-blisko-miliard-zlotych-w-podatkach-i-innych-opl,nId,5043419?__twitter_impression=true

 

Powyżej link do tego artykułu. 

Zdecydowanie bardziej wierzę źrodłom komercyjnym, gdzie nawet TVN wskazuje, że to Polsat spłaca najwiekszą kwotę, aniżeli Rachoniowi...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...