Skocz do zawartości

#MediaBezWyboru


matjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

 

Zaś co do dziennikarza niech mnie ktoś naprostuje jeśli źle piszę, ale o ile się orientuję może zostać nim praktycznie każdy kto prowadzi portal w którym treści są regularnie dodawane. Taki portal trzeba rejestrować zgodnie z prawem jak rejestruje się portal typu Interia, Onet, WP. 

Portal można rejestrować, jeśli istnieje redakcyjny proces publikowania, ogólnoinformacyjny cel oraz systematyczność wydawnicza. Przy czym to nie jest obligatoryjne. Natomiast żeby być dziennikarzem, nie trzeba prowadzić portalu. Wystarczy nawet dostarczać treści do jakiegoś portalu, a już jest się dziennikarzem obywatelskim, któremu zgodnie z prawem prasowym przysługują takie same prawa i obowiązki jak dziennikarzom zawodowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Porównywanie TVN24 do TVP Info jest bardzo wygodną formą usprawiedliwiania.

Nie ma porównania do standardów w tych telewizjach.

Nie twierdzę że TVN24 to ideał, ale jednak zachowajmy odrobinę obiektywizmu :)

TVN24 to propaganda lewicowa, a TVP Info to propaganda prawicowa, zatem rzeczywiście trudno porównywać 1:1. Na pewno nie działałoby to na korzyść TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Bez naukowych dowodów, w sieci można napisać każdą bzdurę i zawsze ktoś w to uwierzy i będzie kolportował dalej. 

Ale to nie powinno zamykać ust (powinno powstawać więcej stron do fact-checkingu), patostreaming jest wszechobecny i nikt z tym nic nie robił. Zamiast dopalaczy są zerówki, gdzie dzieciaki trują się nie wiadomo czym. W USA nikt nie blokuje stron i jakoś ludzie żyją.

12 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Są także tacy wśród nas którzy wierzą Rosyjskiemu Ministerstwu Obrony, a wcześniej także powoływali się na portale o któryxh wspominasz. 

I po blokowaniu tych stron nadal tacy są. Za dużo się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogłoby być więcej. Niewyedukowanym społeczeństwem w danej dziedzinie łatwo manipulować fejkami. Zatem także jestem zdania, strony szkodliwe, podające bzdury, nie mające nic wspólnego z nauką, powinny być zamykane.

Mamy regulowane zasady zawodów w różnych dziedzinach jak choćby prawo, czy medycyna. Są pewne kluczowe dziedziny życia społecznego które powinny podlegać szczególnym rygorom. Gdy zachorujesz nie idziesz do znachora, czy wróżki, a do lekarza. Podobnie powinno z informacją, w przeciwnym razie miałbyś wysyp stron finansowanych np. przez Rosję siejących ferment w społeczeństwach.

 

Mamy przykład takiej regulacji także w koncesjach telewizyjnych dotyczących kapitału zagranicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale mogłoby być więcej.

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/450222/zuckerberg-o-covid-cenzurowane-tresci-okazaly-sie-prawda.html

Szef Facebooka mówił, że cenzurowane treści wcześniej okazały się prawdą.
Też się szczepiłem na COVID i miałem dwa dni wyjęte z życia (chciałem skonfrontować treści antyszczepionkowe jeżeli chodzi o COVID). Po tym przestałem. Inni ludzie mieli i mają problemy z rękoma, czy z nogami. Twierdzą, że po szczepieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kisiel95 napisał(a):

patostreaming jest wszechobecny i nikt z tym nic nie robił.

Nie porównujmy patostreamingu do kwestii informacji, bo to tak jakby porównywać paradokumenty do seriali na Canal+.

Wracając do samego tematu, i prosiłbym żeby nie skręcać już w kwestie tego, co kto sądzi o koronawirusie albo Ukrainy, to jednak zadziwiające jest to, jak można przez kilkanaście lat naciskać na to, by odsunąć niewygodnego dziennikarza, bo pisze coś o ministrze sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Porównywanie TVN24 do TVP Info jest bardzo wygodną formą usprawiedliwiania.

Nie ma porównania do standardów w tych telewizjach.

Nie twierdzę że TVN24 to ideał, ale jednak zachowajmy odrobinę obiektywizmu :)

 

15 godzin temu, kisiel95 napisał(a):
16 godzin temu, Pawop napisał(a):
A mieli takową? emoji1.png
Szkodliwe treści należy bezwględnie eliminować.
 

Zdefiniuj te szkodliwe treści. Można zobaczyć w statystykach wzrost zachorowań na autyzm/schizofrenię prostą w Polsce. Nauka o szczepionkach ewoluuje i nie zawsze na ich korzyść. Słyszałem, że w czasach komuny są groby dzieci, bo była wadliwa szczepionka w którymś roku.

Nie jest to wszystko takie proste. Ja mam poglądy zdecydowanie anty szczepionkowe, tym bardziej że w ich składzie znajduje się wiele rzeczy, których nie powinno tam być.

 

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Niewyedukowanym społeczeństwem w danej dziedzinie łatwo manipulować fejkami. Zatem także jestem zdania, strony szkodliwe, podające bzdury, nie mające nic wspólnego z nauką, powinny być zamykane.

Widzisz Facebook cenzurował coś co okazało się być prawdą, bo ktoś sobie ot tak uznał i kazał to robić.

Wobec tego co i na jakiej podstawie zamykać. Jaka jest prawdziwa prawda. Znacie pojęcie "operacja fałszywej flagi"?

 

 

Godzinę temu, kisiel95 napisał(a):

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/450222/zuckerberg-o-covid-cenzurowane-tresci-okazaly-sie-prawda.html

Szef Facebooka mówił, że cenzurowane treści wcześniej okazały się prawdą.
Też się szczepiłem na COVID i miałem dwa dni wyjęte z życia (chciałem skonfrontować treści antyszczepionkowe jeżeli chodzi o COVID). Po tym przestałem. Inni ludzie mieli i mają problemy z rękoma, czy z nogami. Twierdzą, że po szczepieniu.

 

No właśnie, cenzurowanie prawdy.

 

Czyja prawda jest jedyna słuszna? TVN powie prawdę, ale TVP też powie prawdę. Inne prawdy przemilczą. Nawet Putin też mówi prawdę.
Żadne z wyżej wymienionych nie przedstawia 100% rzetelności, a tylko przedstawiają tą prawdę, która jest dla nich korzystna.

 

Edytowane przez Kirk
Po pierwsze - nie obrażaj ludzi. Po drugie, to nie jest temat o koronawirusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie temat o Covid19, w jednym zdaniu co do FB, bardzo ogólnikowy materiał który nie prezentuje jakie cenzurowane treści okazały się prawdą. Artykuł o niczym zatem.

Poza tym w artykule czytam

Cytat

Zuckerberg nie udzielił jasnej odpowiedzi. – Myślę, że naprawdę trudno ustalić, gdzie wytyczyć granicę między tym, co jest faktem, a co opinią, ponieważ natura nauki polega na tym, że nic nigdy nie jest w 100 proc. pewne – powiedział.

I to by było na tyle :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...