Skocz do zawartości

#MediaBezWyboru


matjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cienki: A czy podoba Ci się to, że niektóre media będą mogły z "Funduszy wsparcia kultury" otrzymać z powrotem pieniądze (w części lub całości) które im się zabrało a inne nie ? Jedne media będą mogłby otrzymać "rekompensate" w formie reklam państowych spółek a inne nie. To dobrze ?

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cienki napisał:

Protestujcie, ze to także obciąży Was w rózny sposób, a kasa trafi do gmin i Wód Polskich.

 

Kasa trafi do gmin, szpitali wszędzie gdzie nie trafiła jak TVPis dostała dotację na fanaberię pana Kurskiego. 🤣  ;)

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cienki Ostatnim porównaniem Ci odpowiem, na końcu każdego podatku jak już wspomniałem w łańcuszku jesteś także Ty jako szary Kowalski.

Jeśli komuś się podnosi podatek z reklam, to myślisz że reklamodawcy z dobroci serca nie podniosą cen za reklamy?

99% że podniosą.

A kto daje reklamy?

Producenci żywności, ubrań, leków, ubezpieczeń - to te najbardziej przyziemne.

Kto kupuje te towary? Może Ty, ja?

Jak sądzisz czy wyższe koszty reklam nie przełożą się na końcową cenę usługi, czy towaru? ;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć powtarzam to od rana.

Czy mózgi zaćmiło. Nienawidzicie przecież reklam.

12 minut temu, Rasheed napisał:

Cienki: A czy podoba Ci się to, że niektóre media będą mogły z "Funduszy wsparcia kultury" otrzymać z powrotem pieniądze (w części lub całości)

..a nie przeszkadza ci, ze podatek audiowizualny miał służyć rozwojowi dostępności kin. Pobudowano jakieś kina w małych miejscowościach?

Ac słuzy garstce pseudoartystów aby mieli opłacona robotę w filmach.

Skad u Was tyle jadu. Skąd przekonanie, ze podział będzie niesprawiedliwy. Urojenie czy zwykła zawiść.

 

Edytowane przez cienki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dvbtowiec napisał:

Przecież nie odliczasz VAT na piękne oczy?

Na samym końcu łańcuszka płatności VAT jesteś Ty i ja szary Kowalski, który kupując towar lub usługę, płaci VAT, bez możliwości odliczenia.

Pieniądze nie znikają, one zostają w systemie i sumarycznie VAT zostanie zapłacony !

To poziom , który powala. Dziecinnością .  Gdyby te [beep]ny były prawdą nie byłoby problemu Vatowskiego, który dotyka całą Europę.

Zero wiedzy. Same wyobrażenia.

Jak praktyka wykazała w przeszłości (a także i dziś) nie dość, że pieniądze znikały , to jeszcze dopłacał do tego fiskus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież problemu VAT już nie ma, Mateusz nie dalej jak ze dwa dni temu chwalił się któryś już raz jak to lukę zlikwidował.

Co prawda, złe instytucje UE jeszcze tego nie przeliczyły, ale on już wie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepianie się słów nie zmienia podstawy tematu.

Od rana twierdzę, że nikt nie upadnie. Nikt nie straci niezależności za parę złotych.

Bulwersuje tylko fakt jak sami sobie plujecie w twarz.

Na potrzebę tej g..burzy jesteście obrońcami reklam w mediach.  To , że pomstujecie na reklamy w innych wątkach to przecież pikuś. To nie wy.

Napompowani  stronniczym kontekstem z protestujących mediów pleciecie bzdury.

Już zapomnieliście jakie to tragedie miały nas spotkać po podatku od Netflixa.

Coś dla Was wzrosło? I tak napędzacie się zasłyszanymi bzdurami.

A co by było złego gdyby ten rozdzielający kasę chciał aby była ona wydana na filmy o Polsce, o kulturze itp.  twierdzić, ze za parę milionów na pasku rządu znajdą się Discovery czy Onet?

Po co dorabia bz[beep] proroctwa. Nikt tu przecież nie wierzy, ze te dotacje na kulturę zmienią poglądy podmiotów medialnych.

Tak nisko cenicie Waszych idoli z tvnu, że sprzedadzą waszą "prawdę" za parę milionów.  Czy oceniacie sytuację po sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek zszedł na zupełnie inne tory niż planowałem tworząc go. Przypomnę, że znajdujemy się w kategorii "Radio".
Nie zamierzam schodzić na tematy polityczne, ale myślę, że nie powinniście porównywać np. takiego onetu, który jak ktoś pisał wyżej ma płacone "od kliknięcia" (nie wiem jak to działa dokładnie, jak coś to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu) do radia, które (jak to w komunikacie ZETki) są ich jedynym źródłem dochodu.
Jeśli ich dochód tak mocno się zmniejszy, nie będą mogli płacić pracownikom (lub kupować nowego sprzętu) a co za tym idzie, upadną. Nie rozumiem więc tłumaczeń niektórych, że to nic nie zmieni.
I tak, nie lubimy reklam, ale myślę, że to zdecydowanie lepsze poczekać chwilę na muzykę, audycję lub serwis informacyjny, niż samemu wykładać kasę za słuchanie.

Proszę także o to, aby dalej odnosić się do radia, zgodnie z nazwą i kategorią w jakiej znajduje się wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matjot to jest forum o tv i mało kogo tutaj radio interesuje, co pokazują też posty w wątku. Już poprosiłem moderację, żeby przemianowała to na ogólny temat.

@cienki państwo nie potrafi zadbać o to, żeby handlarz bronią oddał za respiratory, a Sasin za wybory, które się nie odbyły.

Może niech już za inne rzeczy się nie bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

Na niektórych kanałach od CANAL+ pojawił się obok logotypów napis: "Media beż wyboru" (póki co widziałem na Canal+Sport, Canal+Sport4, Kuchnia+ i Planete+). 

 

planete.jpg

 

kuchnia.jpg

 

 

Red Carpet z kolei ma pasek na dole:

rc.jpg

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil2505 napisał:

@cienki a odniesiesz się się końcu do tych 2mld o które pytał jeden z forumowiczów?

 

No i odnosząc się do braku wpływu podatków na nas samych - wiesz ile kosztuje cola po wprowadzeniu podatku cukrowego? 

A wiesz ile szkody robi cukier w organizmach młodych ludzi?  Jak masakruje organizmy kolejny potwór tj. napoje energetyzujące sprzedawane także dzieciom.

Pytanie jakie zadałeś wskazuje, ześ jeszcze uczeń lub przebywasz jeszcze na poziomie mentalnym ucznia.. Na pewno nie rodzic.

To właśnie całi WY. Tam gdzie pasuje za , broń Boże nie zwracać uwagi na inne racje.

 

2 mld dotacji dla TVP jak pamiętam to wynik głosowania w demokratycznym Sejmie. Tak zdecydowała większość.

Będę ubolewał nad tym jeśli Ty wyjaśnisz mi pobudki odebrania Polakom wkładów w OFE. Te fundusze, które miały być Twoje, ale jak uznali posłowie ówczesnej większości grubo się myliłeś.

To podobna sprawa . Jak chcesz coś wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cienki ja nie pytam o wpływ cukru na organizm tylko o wpływ wprowadzenia podatku na kieszeń zwykłego Kowalskiego.  Jak widać wielkie koncerny postanowiły, że nie sfinansują go z własnej kieszeni tylko z kieszeni konsumenta  - co zaskoczeniem nie jest. 

 

Co do OFE - to chyba ten obecny rząd "dokończył" tę reformę. Przy takiej większości przecież mogli wszystko "odkręcić". A oni "dokończyli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz. Stać cię tylko na mantrę z tvnu.

Nie mógł obecny rząd nic odkręcić bo ws. wypowiedział się swego czasu Trybunał Konstytucyjny.

I ten wyrok trzeba było wdrożyć. I domknąć sprawę. Czy jest platforma do dyskusji skoro ktoś dziecinnie wymyśla , ze wszystko można.

No, niestety. Nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Na niektórych kanałach od CANAL+ pojawił się obok logotypów napis: "Media beż wyboru" (póki co widziałem na Canal+Sport, Canal+Sport4, Kuchnia+ i Planete+)

Napis "Media bez wyboru" widziałem na Kuchnia+, Planete+, Domo+, Ale Kino+ i MiniMini+. Na teleTOON+ i nSport+ tego napisu nie widziałem (na tym pierwszym były reklamy, a na ten drugi w ogóle nie przełączyłem), a do CANAL+ Sport i CANAL+ Sport 4 nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego rządowa ustawa uderzy w media, nie w gigantów

 

Z wyliczeń Damiana Iwanowskiego z Polskiej Karta Suwerenności Cyfrowej i Blanki Wawrzyniak z Fundacja Instrat, wynika, że firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 – 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media. Dlaczego?

To media a nie platformy społecznościowe publikują reklamy. To media – gazety, radia, telewizje – uzyskują głównie przychody z reklam. Platformy zaś zarabiają z ruchu i z naszych danych. Tym bardziej, że platformom cyfrowym – w końcu niezarejestrowanym na terenie Polski – będzie łatwiej uciec od podatku reklamowego.

 

https://homodigital.pl/podatek-od-reklam-uderzy-w-media-nie-w-cyfrowych-gigantow/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...