Skocz do zawartości

#MediaBezWyboru


matjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite jak niektórzy nie rozumieją tego co się dzieje... Już mnie nie dziwi burzliwa historia Polski, jakieś rozbiory itd. Przecież my sami siebie wrzucamy do szamba i uważamy, że tak jest super. Przykład Putinowskiej Rosji niczego nie nauczył, przykład Orbana niczego nie uczy. "Protestują giganci" - A kto ma protestować, aby protest był zauważony ogólnopolsko? Gazeta "Mój Pcim"? Nie rozumiesz, że przez ten podatek upadnie masa małych i niezależnych mediów? Nie rozumiesz, że wówczas zostaną wykupione chociażby przez Orlen, jak lokalna prasa? Już nie dowiesz się o przekrętach rządu, nigdy się o tym nie dowiesz. Dowiesz się za to, że Premier i Prezydent powinni byś świętymi za co ro robią.

Panie @cienki jest Pan idealnym przykładem obywatela idealnego dla władzy - Wszystko sobie wytłumaczysz :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa, że media nie muszą być niezależne, to trudno dalej dyskutować. To fundament demokracji choć dla niektórych to i demokracji nie musi być. I jak tu wtedy dyskutować ?

 

Niezależność mediów oznacza oczywiście niezależność od władzy, bo każdy jest zależny od innych czynników. Jednak te inne nie są tak niebezpieczne. A odbieranie kasy mediom by ręcznie przekazać je wybranym jest tworzeniem zależności od władzy. Podatek od przychodów z reklam bez względu na dochodowość danego medium jest prosta recepta na bankructwa mniejszych, niepotrzebnych władzy firmom medialnym. No ale jak ktoś nie rozumie tego, że władzy trzeba patrzeć na ręce to jak tu dyskutować ? Jak ktoś nie pojmuje po co w ogóle demokracja ? Jak ktoś łudzi się, że NIK kontroluje organy państwa ....

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego jak media niezależne, każde sieje własną propagandę, to co ty piszesz to po prostu media prywatne/niepubliczne,  a i przy jakiejkolwiek władzy nawet i te publiczne będą zawsze ,,zależne". Niektórzy sieją tu jakieś utopijne wizję  oderwane od rzeczywistości, ale prawda jest brutalna. Takie obecnie są światowe realia. Mainstream już dawno zszedł na psy, głosząc idee zawsze czyichś interesów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem w swoim poście, że chodzi o niezależność wobec władzy. Na tym polega demokracja. Masz pieniądze, to możesz stworzyć media zależne od Ciebie. To jest właśnie wolność. I też będziesz wtedy zależny, np. od słuchaczy, reklamodawców. Byle nie od władzy.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Dlaczego reklamy na portalach są takie nachalne, przy Adblocku pojawia się komunikat nie ma wolności mediów bez reklam ? Dlaczego płacąc za kodowany kanał, muszę oglądać pocięty materiał reklamami ? To koncernom nie przeszkadza ? Widz jest od tego żeby płacić i nie wymagać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? Jeśli przychody z reklam zostaną dodatkowo opodatkowane to będzie ich jeszcze więcej i będą jeszcze bardziej nachalne jak teksty sponsorowane, product placement itd żeby nadawcy i portale wyszły na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to dużo. Polsat, TVN nadają naziemnie główne swoje kanały jako FTA i tu się zgodzę że programy są pocięte reklamami. Ale dlaczego płacąc za ich kanały tematyczne muszę oglądać w trakcie reklamy ? Mogą je umieścić przed programem, czy po, skoro jest to kanał płatny. Portale z nachalnymi reklamami omijam. Muszę klikać po kilka razy zanim zamknę wyskakujące okienko. Może nadawcy powinni zmienić podejście do klienta aby klient szanował nadawcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za mało, żeby opłacało im się nadawać bez reklam.

Ja płacę 52 zł za Netflixa i 25 zł za Amazona i ani na jednym ani drugim reklam nie mam.

Tutaj ludzie często chcą mieć full pakiet 180 kanałów z C+, Eleven i HBO za tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

Płacisz za mało, żeby opłacało im się nadawać bez reklam.

Ja płacę 52 zł za Netflixa i 25 zł za Amazona i ani na jednym ani drugim reklam nie mam.

Tutaj ludzie często chcą mieć full pakiet 180 kanałów z C+, Eleven i HBO za tyle.

Nie napisałem bez reklam, tylko aby nie ciąć nimi programów i mówię tu wyłącznie o kanałach  płatnych. Kanały FTA muszą zarabiać i tu w trakcie emisji, ta reklama niech będzie. Serwisy VOD to już całkiem inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem to nie jest istota problemu.

Gdyby rząd chciał wprowadzić prawo, że 10 czy 15% podatku za każdą wyemitowaną reklame zapłacą ci co przerywają programy reklamami, ale już ci, który nadają je pomiędzy nimi nie to inna rzecz i wtedy rzeczywiście można byłoby uznać, że projekt ma na celu ograniczenie "spamu" w telewizji.

Teraz jednak rzad robi wyłacznie dobrze sobie. Tu jest fajny artykuł na ten temat: https://bezprawnik.pl/skladka-z-tytulu-reklamy/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vinni napisał:

Niesamowite jak niektórzy nie rozumieją tego co się dzieje... Już mnie nie dziwi burzliwa historia Polski, jakieś rozbiory itd. Przecież my sami siebie wrzucamy do szamba i uważamy, że tak jest super. Przykład Putinowskiej Rosji niczego nie nauczył, przykład Orbana niczego nie uczy. "Protestują giganci" - A kto ma protestować, aby protest był zauważony ogólnopolsko? Gazeta "Mój Pcim"? Nie rozumiesz, że przez ten podatek upadnie masa małych i niezależnych mediów? Nie rozumiesz, że wówczas zostaną wykupione chociażby przez Orlen, jak lokalna prasa? Już nie dowiesz się o przekrętach rządu, nigdy się o tym nie dowiesz. Dowiesz się za to, że Premier i Prezydent powinni byś świętymi za co ro robią.

Panie @cienki jest Pan idealnym przykładem obywatela idealnego dla władzy - Wszystko sobie wytłumaczysz :)

 

Pytanie czemu nie ma takiej solidarności w innych sprawach? Dlaczego jak ludzie protestowali przeciwko obostrzeniom to początkowo nazywano ich "szurami" i "foliarzami"?

Teraz jest trochę inaczej, bo wielu przedsiębiorcom głód zajrzał w oczy. Ale gdyby wróciła sytuacja z lata ub.r. to nikt by już nie protestował. A przecież nadal nie mieliśmy pełnej wolności. Nadal można było w każdym momencie stracić wolność na 10-14 dni na telefon z sanepidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael112

O czym Ty piszesz? Co porównujesz?

Jest propozycja ustawy która dotyczy mediów to protestują media. 

Co prawda akurat dziś o rzetelne informacje trudno ale nie słyszałem aby do protestu mediów dołączyły jakieś inne grupy społeczne. 🙂

Edit.

Protestuje część mediów. Co już jest zaprzeczeniem o niby takiej solidarności. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mimo wszystko duża różnica między protestami antymaseczkowców, czy antyszczepów, a protestem przedsiębiorców i tym co się dzieje obecnie. A telewizje nie są od tego, aby przy wszystkim co się dzieje protestować, strajkować i nie wiadomo co jeszcze. Prawda jest taka, że obecnie protestujące media to media, które od samego początku obecnej władzy biją na alarm, informują o stanie faktycznym, relacjonują wszelakie protesty, pokazując je w sposób normalny, bez wrzutek z tyłka nt. ojca, ciotki, syna, córki przewodniczącego komitetu strajkowego. Co jeszcze Twoim zdaniem mają robić? Jak tak dalej pójdzie to już nic nie zrobią, ciekawe gdzie wtedy będą wszyscy ci od tekstów - "A gdzie byliście...?" ;)

 

Prawda jest taka, że wolne media są potrzebne nam wszystkim. Rząd nigdy nie powinien wtrącać się w sprawy medialne, TVP już dawno powinno zostać sprywatyzowane tak na marginesie. No chyba, że żyjemy w komunizmie, wówczas rząd może wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SZNYCEL napisał:

Wspieram #MediaBezWyboru Wspieram TVN 24 HD precz z tymi komuchami. Niech zlikwidują ten TVP!

Na szczęście nikt poważny nie likwiduje ani  nie zamierza likwidować mediów publicznych . :-)

Za to upływ czasu pokazał ,  że niektóre media komercyjne same się " zlikwidowały". 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze co do poniektórych.

Miejcie na uwadze, że każda władza przemija a prawo zostaje. Żeby nie okazało się kiedyś że o kimś lub o czymś będziecie chcieli się czegoś dowiedzieć a nie będzie to "pupil" ówczesnej władzy to trzeba będzie głęboko szukać w internecie aby cokolwiek się dowiedzieć. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet w Internecie nie znajdziesz jak źle pójdzie, a idzie właśnie w nienajlepszym kierunku. W USA nawet prezydenta zbanowali w Internecie, a ich wolność słowa zapewniona pierwszą poprawką to nic innego jak papierek do podcierania tyłka dla korporacji. W Polsce nie mamy zapewnionej wolności słowa, a dostęp do informacji publicznej jest raczej marny. Tutaj mamy kolejny bacik na media mniej zależne od władzy i to powinno każdego zainteresować. Niestety duża część oglądających publiczne media nie ma zamiaru nawet przemyśleć tej sytuacji i ślepo wierzy w nadawaną propagandę sukcesu. Do tego non stop szczucie jednych na drugich. 

Poza tym nie wiem jak trzeba być naiwnym żeby uwierzyć w finansowanie np. szpitali z pozyskanych środków. Prędzej setki milionów pójdą do kieszeni na "projekty kulturowe" pokroju "Smoleńska" i jak w Misiu się będą "swoi" dzielić. 😂 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...