Skocz do zawartości

[C+ CP n O] MTV Polska i VH1 Polska


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Dwa nowe kanały od MTV, zmiany w VH 1

 

Jesienią MTV Networks Polska uruchomi kanał akcji Spike i komediowy Comedy Central Extra. W kwietniu w VH 1 Polska pojawi się pasmo Comedy Central Family.

 

- W kanale Spike znajdzie się wszystko co związane jest z akcją - mówi Monika Chojnacka-Maścianica, dyrektor programowa MTV Networks Polska. Około połowę jego ramówki stanowić będą produkcje fabularne (głównie seriale akcji i sensacyjne , w tym znane widzom w Polsce produkcje „CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas” czy „24 godziny” oraz seriale komediowe) , a resztę ramówki wypełnią produkcje popularno-naukowe, reality-shows oraz programy sportowe. Stacja kierowana będzie głównie do mężczyzn w wieku 16-49 lat. Od początku nadawana będzie w formacie 16:9. – Polska to pierwszy kraj poza USA, gdzie pojawi się Spike – podkreśla Chojnacka-Maścianica.

 

Drugim nowym kanałem w portfolio spółki będzie stacja pod roboczym tytułem Comedy Central Extra. - Będzie to telewizja dla widzów lubiących klasykę komedii - informuje dyrektor programowa MTVNP. Na jej antenie mają być emitowane znane i lubiane produkcje, które nie są jednak kontrowersyjne, jak niektóre seriale nadawane w głównym Comedy Central. Na razie spółka nie ujawnia, jaka dokładnie będzie oferta programowa stacji, która ma być kierowana do widzów w wieku do 30 do 49 lat.

 

Propozycje komediowe znajdą się również w nowym paśmie Comedy Central Family, które od 24 kwietnia br. zajmie 6-8 godzin na antenie muzycznego kanału VH 1 Polska i prawdopodobnie będzie nadawane w dni powszednie od 16.00 do 24.00, a w weekendy od 15.00 do 2.00. - Kanał pozycjonowany będzie jako ciepły i rodzinny – mówi Chojnacka-Maścianica. W ramówce pasma znajdą się seriale nazywane widzom z innych anten (np. „Cudowne lata”), pozycje emitowane wcześniej przez Comedy Central (np. „Diabli nadali”, „Wszyscy kochają...”, „Jim wie lepiej”), a także produkcje zupełnie nowe w Polsce. Kierowany będzie do kobiet w wieku do 16 do 49 lat. Comedy Central Family oglądać można obecnie w Holandii.

 

Spółka zdecydowała się na wprowadzenie Comedy Central Family kosztem części obecnej ramówki VH 1 Polska (znikną z niej nadawane dotąd programy rozrywkowe), bo zdaniem nadawcy z obecnym kontentem stacja ta się już nie rozwija. I to pomimo wzrostu jej udziału w grupie docelowej (cab-sat, 16-49) o 17 proc. do 0,07 proc. w 2009 roku. – Widzimy, że potencjał VH 1 przy jego obecnej dystrybucji jest wyższy niż osiągana przez niego oglądalność. Dlatego chcemy ofertę tej stacji dopasować do jej widzów – tłumaczy Monika Chojnacka-Maścianica.

 

źródło i reszta artykułu:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dw ... any-w-vh-1

 

Wynika z tego, że VH1 stanie się kolejnym klonem CC, a na jesieni będą juz 3 kanały prezentujące niemal to samo:) Znakomite kanały muzyczne produkuje ten nadawca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i był sobie kolejny kanał muzyczny. Po jakiego na VH1 mają lecieć te same seriale co na CC? Czy ci ludzie w zarządzie mtv polska naprawdę nie mają żadnego pojęcia czego oczekuje rynek. Ciekawe jakie to według nich są kontrowersyjne serlale na CC, pewno Californication z tym, że nie leci on w dzień tylko po 23 więc nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci ludzie w zarządzie mtv polska naprawdę nie mają żadnego pojęcia czego oczekuje rynek.

Problem w tym, że MTV wie czego oczekuje rynek i dlatego wprowadza takie zmiany. I to jest dla mnie najbardziej przerażające. My tu na forum będziemy psioczyć ale my nie jesteśmy przeciętnymi widzami. Pewnie jakieś badania robili bo ot tak sobie zmian by nie wprowadzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania robili... to oczywiste. W kanałach skierowanych dla konkretnej płci jest mała luka, którą MTV Networks Polska chce zapełnić.

 

Psioczyć będziemy, ale nie jesteśmy raczej w grupie docelowej :D . MTV dla nastolatków (przede wszystkim nastolatek :D ), VH1 dla nieco starszych (przynajmniej kiedyś), Comedy Central - standardowo 16-49. No i Viva, kanał muzyczny - raczej dla "przeciętnych" słuchaczy. Rynek zagospodarowany, pieniędzy przybywa, widzów też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie najsmutniejsze, że grupą docelową są nastolatki, które nie mają żadnego gustu muzycznego. A prawdziwego słuchacza omija się dalekim medialnym łukiem, niech sobie radzi sam, tj, you tube, dobrze, że jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA PL będzie jedynym kanałem music w paczki MTV Net. PL i to FTA. Tak jak wiele razy pisali eksperci rynku. W Polsce nie da się utrzymać stacji music jako płatnej. Najlepiej nadawać FTA jak konkurencja. VH1 PL wg mnie wkrótce zniknie i nie dziwie się bo ma kiepską oglądalność. VIVA PL ma największy udział w rynku z paczki MTV Net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłby taki pewny, czy VH1 Europe dzięki temu wróci do Polski.

 

A czemu miałby nie wracać? Robią go w Polsce, a zniknął po utworzeniu MTV Classic Polska. Wcześniej przecież przez kilka lat był dostępny u nas.

 

Z resztą, jest MTV Unlimited - jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa VH1. Przesadzają w wprowadzeniem 8 godzinnego CC. Pamiętam jak jeszcze ze 2 lata temu gdy nie miałem tego kanału w kablówce świetnie grali... Mam go od grudnia. Wyrzucili jakiś czas temu "The Greatest Hits", teraz jedynie audycja Final Countdown ma ciekawe klasyki (jak jeszcze trafi się odpowiednia tematyka - ostatnio było największe hity lat 80, więc było co oglądać). Co do programów reality, to jedyne do jakich się przekonałem to "PRL na Kartki", "90/h", "Uparty jak Hoogan" (chyba tylko i wyłącznie ze względu na Hulka) oraz niektóre odcinki "MTV Crisbs". I nic więcej. Mam nadzieję że zrezygnują z tego pasma tak szybko, jak zrezygnowali z porannych kreskówek Junior Nicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programów reality, to jedyne do jakich się przekonałem to "PRL na Kartki", "90/h", "Uparty jak Hoogan" (chyba tylko i wyłącznie ze względu na Hulka) oraz niektóre odcinki "MTV Crisbs". I nic więcej.

I tu jest pies pogrzebany. Ty oglądasz te programy, ktoś inne i tym oto sposobem królują na MTV i są obecne w VH1. Zawsze na którymś ktoś oko zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogliby ich nigdy nie nadawać. Ja bez tych programów przeżyję, oddam królestwo za muzykę.

Oprócz tego VH1 zamiast emitować klasyki to przez większość czasu emituje te najnowsze teledyski. Chyba zaopatrzę się w VH1 Classic, zamiast narzekać. Ale jest na co, bo za te kanały się płaci, i mają one profil muzyczny. To tak jakby HBO zaczął nagle nadawać telezakupy, a powodem byłoby że ludzie to lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

malo realne by u nas tak postapiono, bardziej jednak jakby mieli zlikwidowac jakas stacje to byl by to vh1,a na mtv dalej pokazywaliby te beznadziejne seriale.ja jednak wierze ze nadajdzie taki czas ze mtv i vh1 bedzie dalej prezentowac muzyke !!i zrezygnuje z glupich seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak Bloo411 ,ale z drugiej strony stacje mtv i vh1 spadaja na dno ,kilkanascie lat temu byl jeden kanal Mtv Europe i nikomu to nie przeszkadzalo ,ze jest po angielsku.Teraz mamy tyle stacji muzycznych ktorych nie da sie ogladac a tym bardziej sluchac. 4fun tv "nasladuje" vive ,rebel jest malo znany.A reszta ....szkoda gadac.Ktos musi isc w koncu po rozum do glowy i stworzyc kanal z muzyka.

Problem powtorzony troche z lat 90-tych w Polsce,kiedy to nie byl az tak bardzo dobrze rozpowszechniony kanal mtv europe i kazdy kto nie mial satelity ogladal co tydzien liste 30 Ton i tam byl na bierzaco z muzyka ,Atomic mogl byc dobra stacja muzyczna gdyby sie nie sprzedal mtv ,tak samo jak TM (tylko muzyka) ktora istniala na rynku moze z jakies kilka miesiecy.Teraz mamy tyle stacji muzycznych na ktorych nic nie ma :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...