Skocz do zawartości

[C+ CP n O] MTV Polska i VH1 Polska


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo MTV utrzymuje się głównie dzięki opłatom od operatorów platform cyfrowych i sieci kablowych, więc zarabia na każdym kliencie + na konkursach interaktywnych, dlatego nie musi emitować tylu reklam na godzinę. Jeśli chodzi o TVN, to wolę dwa 12-minutowe bloki reklamowe podczas filmu, niż to co było dawniej - reklamy co 15 minut. Ostatecznie wychodzi na jedno - w ciągu godziny emituje się tą samą ilość reklam, aczkolwiek, że lepiej wyemitować raz, a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Jestem ciekawy czy kiedyś kanał MTV Polska bedzie fta tak jak u Niemców ich MTV jest FTA. :]
Nie liczyłbym na to. Takie rozwiązanie byłoby dla nich nieopłacalne, biorąc po uwagę wysokie zyski z opłat za retransmisję tego kanału na platformach i w kablówkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za bardzo nie przepadam za tymi kanałami. Na MTV oglądam jeżeli chodzi o programy muzyczne: "MTV Kofeina" , "Clip me" oraz "Mastermix". Natomiast z tych reality-show oglądam tylko 2 "Pięść mistrza Zen" oraz "Explosed". Czasami obejrzę jeszcze "Penetratorów".

VH1 to już w ogóle do mnie nie przemawia. Może ze względu na muzykę którą słucham (choć nie przepadam za samym umca, umca) , bo w tym względzie to VIVA prowadzi. Jednak ostatnio spodobał mi się tam program "Odliczanka",w którym prezentowane były najgorsze piosenki świata, które komentowały różne osoby ze świata show-biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam różne wersje MTV i nasuwa mi się takie spostrzeżenie, że na ramówkę w poszczególnych krajach ma wpływ portfolio kanałów jakimi MTV dysponuje w danym kraju. Na przykład w Ukrainie, Turcji i krajach "Adria" MTV dysponuje tylko jednym kanałem, dlatego ilość głupkowatych programów jest dużo mniejsza i tym samym muzyki jest sporo. W Polsce czy Niemczech MTV posiada VIVĘ gdzie przerzuca muzykę pop i inne umca umca. Do VH1 muzykę bardziej ambitną i starszą. Tym samym w MTV robi się miejsce na puszczanie bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z kolei zastanawiam co jest takiego na MTV, że jest to kanał płatny? Ktoś powie, że renoma kanału, ale ta renoma upadła gdzieś na początku tego wieku. Pamiętam jeszcze mój pierwszy zestaw TV Sat. Lata 90 te, oczywiście analog, była MTV niekodowana i to była prawdziwa MUSIC TV, teraz mamy głupkowate showy i jeszcze każą sobie za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Trochę czasu mnie nie było na forum. MTV PL nigdy nie dadzą FTA i tak jak teraz ma pozostać. VH1 PL jest coraz gorsze i chyba podzieli los MTV Classic z którego popiołów powstało. Zauważcie że nie odświeżają wogóle grafiki VH1 PL i nawet jak mi odpisali nie planują w najbliższej przyszłości. Mało klipów dodają a sama playlista zeszła na psy.

Krążą plotki że zamiast VH1 PL dadzą nowy kanał tematyczny ze stajni MTV Net., który polski oddział zapowiedział na jesień tego roku. Być może miejsce Vh1 PL zastąpi MTV-R PL lub MTV Base PL a w najgorszym wypadku kanał np. Logo TV czy innym z paczki Viacom. Wg mnie pójdą w stronę strategi MTV UK i dadzą MTV-R PL a być może wtedy poprawi się ramówka MTV PL i będzie dużo muzyki na powrót choć sam w to wątpię?

VIVA PL jest FTA bo była już niekodowana zanim Viacom ją przejął w Polsce. Jak mi odp. MTV PL nie planują kodowania VIVY ani teraz ani w przyszłości. Stacja ma być kanałem muzycznym w 100% i promować przede wszystkim polskich artystów oraz stawiać na muzykę z Europy plus największe hity z całego świata.

Co ciekawe nawet widzowie na forum strony MTV Europe zachwalają polską VIVę i twierdzą że stacja puszcza dużo Popu - Dancu z Europy a nie jak MTV Europe i inne oddziały wkółko wałkuje R'N'B, Pop, Hip Hop i Rock z USA i UK.

Wg mnie VIVA PL zostanie kanałem Pop i Dance a MTV PL bedzie stawiać na Rock i Base (Hip Hop i R'N'B!) i w ten sposób nie bedą sobie przeszkadzały a raczej bedą sie uzupełniąc nawzajem. Vh1 PL zlikwidują i dadzą MTV-R PL.

 

Co zrobią to zobaczy na jesieni. VH1 PL jest już nierentownym i mało oglądanym kanałem. Przynosi straty polskiemu oddziałowi i na to sobie nie moga pozwolić. Największe wpływy przynosi im VIVA PL z reklam wiec po co ją kodować jak dzięki dużemu zasięgowi w FTA generuje takie zyski. MTV PL też im trochę mniejsze zyski zapewnia ale jest opłacalne.

NICK i Comedy Central PL jeszcze mają czas na siebie by zacząć zarabiać wieć te stacje są narazie bezpieczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe wpływy przynosi im VIVA PL z reklam wiec po co ją kodować jak dzięki duż[beep] zasięgowi w FTA generuje takie zyski.

MTV po odkodowaniu też mogłoby zacząć przynosić dużo większe zyski z reklam bo oglądalność by skoczyła. Z pobierania opłat gniazdkowych od kablówek nie musieliby rezygnować. Straciliby kasę od platform cyfrowych. Mimo tego chyba zarabialiby więcej na MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie nastąpi. Jesteśmy w Polsce a tu koduje się nawet to co w innych krajach dostępne jest za darmo. Przykładów jest wiele: MTV, Eurosport, Travel, Reality, Romantica, Nick, Comedy Central, Cartoon Network, Wedding TV. Nie dość, że w Polsce te kanały są zakodowane to jeszcze prawie wszystkie ciągle emitują reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolałbym MTV PL FTA tak jak VIVA PL ponieważ była by duża oglądalność. I jestem ciekawy kiedy to nastąpi.

I myślisz, że podreperowaliby swoją oglądalność puszczeniem kanału drogą FTA? Nie, bo oglądalność drogą FTA się nie liczy w słupkach - reklamodawców też by przy tym nie zdobyli. To bajecznie proste i trochę dziwne, że mało kto to rozumie.

 

I jestem ciekawy kiedy to nastąpi.

Nie nastawiaj się za bardzo. Nigdy.

 

Nie dość, że w Polsce te kanały są zakodowane to jeszcze prawie wszystkie ciągle emitują reklamy.

Bo reklama to dźwignia utrzymania komercyjnych nadawców. I nic w tym dziwnego. A wszystko jest tworzone wszystko zgodnie z brawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność FTA też się liczy ale szacunkowo i to prawda że im większy zasięg stacji tym drosze rekalmy dlatego VIVA ma największe wpływy z reklam w grupie MTV Net. Polska i wogóle wśród kanałow tematycznych.

 

Takie dane szacunkowe ma np. dom medialny AtMedia który prowadzi sprzedaż czasu reklamowego stacji MTV Net. Polska w tym VIVA Polska.

 

Trzeba zapytać ich i dostanie się odp. Viacom głupi nie jest i wie na czym moze kasę zarobić.

Jak myślicie po co VIVA PL puszcza non stop muzykę a MTV zrobili kanał z reality show?

VIVA PL ma być nadal FTA a nadawanie programów reality show by drogo kosztowało nadawce wiec stacja ma być w 100% muzyczna i dzięki temu tania a na kodowane MTV PL dają reality show bo tylko wykupują licencje na Polskę.

 

Poza tym VIVA PL korzysta z wykupywanych licencji na klipy dla MTV Europe i VH1 Europe!

Właściciel koncesji w Ofcom jest MTV Net. Europe zarówno w przypadku VIVA PL jak i MTV Europe i VH1 Europe.

 

VH1 i MTV Polska maja licencje Ofcom ale dla MTV Net. Polska wpisaną a to juz inny podmiot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którzy twierdzą, że nie da się zbadać oglądalności kanałów FTA odsyłam tutaj: http://www.wirtualnemedia_pl/article/27 ... _i_TVN.htm Z tych danych wyrażnie wynika, że VIVA bardzo dobrze radzi sobie na rynku telewizyjnym. Oglądalność MTV i VH1 jest znikoma, nawet nie zostały wymienione z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...