Skocz do zawartości

[C+ CP n O] MTV Polska i VH1 Polska


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tych kanałach Viacomu?

MTV Polska - trochę mało tu muzyki, a za dużo randkowych show. Co do teledysków to można je zobaczyć tylko od godziny 00:00 lub 01:00 w nocy(!) i w godzinach porannych, czasami też przed 15. Później wkurzające programy randkowe typu Date my Mom, Dismissed, baaardzo sztuczna wersja Penetratorów w Polsce itp. To powinni wyrzucić z ramówki. Natomiast uwielbiam seriale lecące wieczorem South Park, Dirty Sanchez, Pogromcy rekordów, Jackass i Wild Boyz (choć tych dwóch ostatnich już dawno nie widziałem).

VH1 Polska - wypada lepiej w porównaniu do MTV Polska. Dużo większa ilość muzyki i to różnorodnej, w tym w dużej części starsze hity. Jest też fajny magazyn poświęcony muzyce rockowej, tylko trochę krótki - Rock Show. Jest też 90/godz., w którym Małgosia Habler wraz z znanymi osobistościami komentują wydarzenia kulturalne w 90 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MTV Polska to oglądam rzadko (ale na pewno częściej niż VIVĘ Polską). Jak wspomniał kolega wyżej za mało muzyki jest na tym kanale, a za dużo programów rozrywkowych i reality-show. Jednak było to do przewidzenia, że tak się stanie z MTV. W USA już od dawna na MTV lecą tylko programy rozrywkowe i reality-show natomiast muzyka leci na MTV2 także regionalnych MTV w Europie nie mogło to ominąć. Dla mnie najlepszą wersją na świecie MTV było, jest i będzie MTV Europe. Z tego co się orientuje to na MTV Europe leci zdecydowanie więcej muzyki niż MTV Polska (co nie oznacza, że europejska wersja MTV nie emituje programów rozrywkowych, ale jest ich mnie niż na naszym MTV).Co do VH1 Polska to uważam, że wypada dużo lepiej niż MTV Polska, gdyż leci tam dużo muzyki i to w dodatku z różnych lat (nie tylko aktualne hiciory). Jednak uważam, że VH1 Europe wypada zdecydowanie lepiej od naszej wersji VH1. No cóż, ale nie dane nam jest w Polsce mieć dostęp do MTV Europe i VH1 Europe, a szkoda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapełnianie ramówki programami randkowymi i wszelkimi innymi o charakterze rozrywkowym ma chyba miejsce w wielu innych krajach. Taka to już tendencja, że główny kanał MTV przekształca ze stacji muzycznej w rozrywkową.

Choć pewnie należę jeszcze do "targetu" MTV, to kanał do mnie nie dociera. I to nie tylko ze względu na ogłupiające w/w programy. Ogólnie panuje tam jakiś "chaos". Kiedyś wiedziałem co tam leci, co warto obejrzeć, ciekawiły mnie stylizacje graficzne MTV (bo często się zmieniały). Teraz trudno się połapać w tej ramówce i najwyraźniej trudności mają z tym ludzie z MTV :) - wielokrotnie EPG nie zgadzało się z rzeczywistym programem bądź podpis programu pod logiem był niewłaściwy.

Poza tym, ciągle odrzuca słaba jakość przekazu. Pomimo niedawnej lekkiej poprawie, różnica w obrazie i dźwięku pomiędzy MTV/VH1/VIVA Polska a brytyjskimi MTV Two/Hits/Dance nadal jest widoczna na korzyść tych drugich - i to przy takich samych parametrach odbioru (544x576, bitrate nawet czasem niższy niż na polskich MTV, dźwięk taki sam 192 kb/s).

 

Jeżeli chodzi o VH1... Trochę jakby spokojniej. Może dlatego, że grupę docelową stanowi trochę starsza widownia.

Nie umiem jednak określić profilu VH1. O ile dobrze kojarzę, z zamierzenia miała to być "kontynuacja" MTV Classic pod nieco bardziej rozpoznawalną i lepiej kojarzoną marką, a więc z tego by wynikało, że graliby głównie starsze utwory (lata 90' i wstecz). Napotkałem się kilka razy jednak na jakieś listy przebojów (dośc nowych), które bardziej pasowałyby do MTV bądź VIVY, przez co nie wiem czy ten profil VH-1 o którym pisałem jest nadal aktualny :D

Ale może to i lepiej, że grają wszystkiego po trochu - każdy dzięki temu może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli chodzi o mnie, to musieliby też zmienić trochę wizerunek (oprawę graficzną itp) bo o ile dobrze pamiętam ta obecna jest niezmiennie używana od startu kanału kilka lat temu. A jest ona brzydka i nudna ;)

Duży plus dla VH1 za program 90/h będący ciekawym podsumowaniem ubiegłego dziesięciolecia. Jeden z nielicznych programów produkowanych w Polsce, który jest jednocześnie i interesujący i dobrze zrobiony. Wszelkie pozostałe, emitowane na wszystkich antenach MTV Networks są produkowane w kiepskiej jakości: cicho nagrane, nieciekawie zmontowane i generalnie słabe jakieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś polskich Pogromców Rekordów :lol2::lol2::lol2: boki zrywać, jakie [beep]e xDDD

"Pobijemy każdy rekord!", w każdym odcinku pobijają max. 2 + zamiast np. zjeść ileś tam bananów w określonym czasie przez JEDNĄ osobe to oni wżerają wszyscy, potem sumują i mówią że rekord pobili :lol2::lol2::lol2::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się przyzwyczajać do oferty MTV Polska. Być może dlatego, że moja dziewczyna lubi oglądać większość programów rozrywkowych nadawanych przez ten kanał. Za to przestałem w ogóle oglądać VH1 Polska. Jak dla mnie ten kanał pogorszył swoją ofertę. Ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MTV oglądam "MTV Cribs", "Włatcy Móch" czasem "Pięść Mistrza Zen" I "MTV Base"

Szkoda, że "leci" tam tak mało muzyki i nie ma dawnych programów w styu "YO! MTV RAPS" czy "Tramwajówki"

 

VH1 to fajna stacja, duży plus za duże zróżnicowanie muzyki, zarówno pod względem gatunkowym jaki i wiekowym oraz za program "90/h"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie oglądam tych stacji bo ich nie mam. Mam za to MTV Germany, która jest podobna do polskiej.

Co do oferty ogólnej MTV, to to jest stacja do świrów. Ich programy nadają się do PsychoTV. To powinno być zakazane, a zwłaszcza Pięść Mistrza Zen...przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale taka jest prawda.

VH1 tu sytuacja jest nieco lepsza, więcej starej muzyki, więcej ogólnie muzyki. Ale niestety też zaczynają się pojawiać nowe kawałki.

Czekam na VH1 Classic.

Obecnie nie oglądam żadnych kanałów muzycznych, mam kupę winylów, płytek.

Mam 4fun.tv, Vivę, Mtv Germany i miałem kiedyś Vivę Plus (potem wiadomo co się z nią stało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
„Zakazane piosenki” w VH1

 

„Zakazane piosenki” to nowy program, który będzie emitowany na antenie telewizji VH1. W programie będzie można zobaczyć teledyski, które do tej pory były ocenzurowane lub nieemitowane.Prowadzącą będzie Małgorzata Halber, która opowie ciekawostki o teledyskach i wyjaśni dlaczego niektóre z nich nie zostały pokazane w całości.

 

Wskaże również momenty, które zostały ocenzurowane. W programie z pewnością nie zabraknie kontrowersyjnych przebojów Madonny „Erotica”, „Justify my love”, hitu Robbiego Williamsa „Rock Dj”. Co najważniejsze wszystkie teledyski zostaną pokazane w wersji oryginalnej.

 

Premiera: 25 października (sobota) godz. 22:00 w VH1

 

No w końcu coś ciekawego. Mam nadzieję, że oprócz Madonny i R.Williamsa pokażą także ostrzejsze teledyski rockowe. Jeśli się takie pojawią to na pewno będzie na co popatrzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

MTV Networks Polska chce poszerzyć w tym roku portfolio o nowy kanał tematyczny. Zapowiada też uruchomienie kolejnych internetowych portali tematycznych.

Izabella Wiley, dyrektor generalna MTV Networks Polska, informuje, że nowy kanał miałby rozpocząć nadawanie najwcześniej jesienią. Jednak ma razie nie chce zdradzać szczegółów. Dodaje tylko, że stacja o takim charakterze w strukturach MTV na świecie już istnieje.Informacja pochodzi z serwisu press

:arrow:http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=17469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś zaobserwowałem ciekawą rzecz, otóż w czasie przerwy reklamowej pod logo MTV jest licznik, odliczający czas wstecz, az do końca reklam. Ciekawe co na to reklamodawcy ???

Odkrycie roku. To samo jest w Comedy Central. Nie wiem tylko jak w VH1. A wszystko po to, żeby nie wyobrażać sobie nie wiadomo jak długich przerw reklamowych w TV. Taki licznik wbrew pozorom zachęca do siedzenia przed telewizorem, bo jak wiem, że blok reklamowy potrwa 1-1,5 min. to wiadomo, że nie opłaca mi się np. iść w tym czasie do kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możne nie jest to jakies odkrycie roku, ale ciekawy fakt. Nie mam dostępu do Comedy central wiec nie wiem, jak to jest na tym kanale, ale godna zauważenia innowacja w porównaniu do gigantów polskiej telewizji, gdzie niektóre bloki trwają 12 min(np w tvn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...