Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2021 o 20:07, michalkiso napisał:

Zna może ktoś sposób jak w Chromecast 4.0 szybko dostać się do sklepu Play?

Też się chętnie dowiem, bo wchodzenie przez Ustawienia i aplikacje jest trochę żmudne. Dziwne, że sprzęt Google nie ma możliwości szybkiego wejścia do sklepu z aplikacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W polskich sklepach pojawił się nowy box THOMSON THA10 produkcji Skywortha.

Certyfikacja Netflix, Disney+, Prime Video (której box Canal+ od tej samej firmy nie ma).

Sprzętowo standard - 2 GB RAM, S905X2. Android TV 10 (nowszy niz w C+ Box)

Z wad tylko 8 GB pamięci dla usera. A z ciekawostek - oprócz HDMi analogowe wyjście AV dla starych TV.

Cena od 299,99 zł.

 

1000

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 20:05, Ozzy666 napisał:

Kupiłem Xiaomi Mi TV Stick, jestem bardzo zadowolony z jego działania. Nurtuje mnie jednak pytanie, na pilocie są dwa dedykowane przyciski - Netflix i Prime Video. Czy można je przypisać do dowolnej aplikacji czy jest to ustawione na sztywno?

Można poprzez aplikację tvQuickActions. Od wczoraj mam Xiaomi TV Stick 4K i byłem załamany tym, jak upośledzony jest system. Ale dzięki tej aplikacji można zremappować przycisk Prime Video i masz tam multum możliwości, jak włączenie widoku ostatnich aplikacji, szybka zmiana wartości odświeżania ekranu (idealne przy używaniu aplikacji, które wymagają albo 50Hz, albo 60Hz), czy emulator myszki. Na początku trzeba poświęcić parę minut na konfigurację, ale warto. Generalnie nie wiem, czy bez tej aplikacji nie oddałbym sticka, przede wszystkim ze względu na brak automatycznego dostosowania odświeżania dla danej aplikacji. Przy 60Hz C+ Online czy TVP VOD przycinają, Netflix zależnie od filmu potrzebuje obu wartości. A niestety domyślnie zmiana odświeżania wymaga wyjścia z aplikacji i włączenia aplikacji ustawień. Ale na szczęście ta apka eliminuje większość mankamentów systemu.

 

Przy okazji polecam aplikację SmartTubeNext - taki YouTube Vanced nad Android TV. 

Edytowane przez adnage
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 01:28, bgmnt napisał:

W polskich sklepach pojawił się nowy box THOMSON THA10 produkcji Skywortha.

Certyfikacja Netflix, Disney+, Prime Video (której box Canal+ od tej samej firmy nie ma).

Sprzętowo standard - 2 GB RAM, S905X2. Android TV 10 (nowszy niz w C+ Box)

Z wad tylko 8 GB pamięci dla usera. A z ciekawostek - oprócz HDMi analogowe wyjście AV dla starych TV.

Cena od 299,99 zł.

 

1000

 

Powiedz mi proszę czy ma zyroskop i czy fizycznie działa na niż w dobrej jakośc HBO MAX ?? Da się zainstalować Polsat Go oraz TVP VOD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jest coś ciekawego na rynku, nie kosztującego miliony monet (do 200 zł), czy inflacja tak podskoczyła, że trzeba szukać od 300 zł wzwyż? Fajnie, aby dobrze chodził Netflix, Polsat Box GO i Viaplay, w przyszłości FIFA+ i TVP GO. Czy Apple TV spełni wymagania (przynajmniej do pierwszych trzech serwisów) i jaka jest tego cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są raczej takie jak były. Poniżej 200 zł kupisz nowego Mi Sticka FHD lub Fire TV Stick FHD, lekko powyżej używanego Kaona KSTB6077 z 4K i DVB-T2.

Na wszystkich trzech te usługi o których piszesz pójdą bez problemu (na Fire Sticku może być wymagana mała gimnastyka).

 

Co do jabłka to za te pieniądze dostaniesz Apple TV 3 generacji, sprzed 10 lat. Nadal działa tam Netflix czy Prime, ale już np. Youtube nie no i nie jest to przyszłościowy sprzęt ;).

Na aktualne ATV 4K 2 gen. musisz wydać powyżej 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bgmnt napisał:

Ceny są raczej takie jak były. Poniżej 200 zł kupisz nowego Mi Sticka FHD lub Fire TV Stick FHD, lekko powyżej używanego Kaona KSTB6077 z 4K i DVB-T2.

Nie napisałem, wolałbym coś lepszego niż Flix TV Box (kupowałem za 200 zł na Black Friday). DVB-T2 mnie nie interesuje. Mogłoby być też najnowsze KODI, a na Android TV trzeba chyba Android TV 10.

 

7 minut temu, czerstwy napisał:

Apple 4K 2 generacji to raczej kosztuje 900 stówek. 

To chyba nie mój krąg zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...