Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rówież wiele innych sposobów.
Więc niech nie pisze że nie ma apek.
Wystarczy zmienić w swoim amazonowym koncie lokalizację na USA i od razu masz wszystkie HBO MAXY, Disneye itd itp w amazonowym appstore.
Są wszystkie apki tylko trzeba wiedzieć co i jak.
A osoby które nie chcą nic zmieniać też mogą zainstalować każdą apkę.
Oficjalnie nie ma. Nie każdemu chce się kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:
2 godziny temu, Dadam napisał:
Jest rówież wiele innych sposobów.
Więc niech nie pisze że nie ma apek.
Wystarczy zmienić w swoim amazonowym koncie lokalizację na USA i od razu masz wszystkie HBO MAXY, Disneye itd itp w amazonowym appstore.
Są wszystkie apki tylko trzeba wiedzieć co i jak.
A osoby które nie chcą nic zmieniać też mogą zainstalować każdą apkę.

Oficjalnie nie ma. Nie każdemu chce się kombinować.

Ale tu nie trzeba kombinowac tylko w swoich ustawieniach konta zmienic kraj i masz wszystkie najważniejsze apki w oficjalnym amazonowym appstore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 01:54, Tokić napisał:

mam wprawdzie chromcasta 4 od niedawna, ale nie ma z nim żadnych problemów. Używam netflixa, amazon prime, hbo max, viaplay,

Mógłyś napisać coś więcej o połączeniu chromecast 4 i viaplay? Szukam czegoś do oglądania następnego sezonu ligi angielskiej. Sporo użytkowników narzeka na jakość streamu z viaplay a jak to wygląda w Twoim przypadku gdy korzystasz z chromecasta 4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Do samego Viaplay to tak średnio dobry wybór.

Jak zamierzasz często z tego korzystac i dodatkowo z innych apek, a zwykle jakość  jest lepsza to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Apple TV można zyskać szczytowe bitrate ok. 5,9 Mb/s (dla 1080p to i tak jest wartość niska) oraz płynność, której niekiedy brak pod Android. Szanujące się serwisy zapewniają aplikację i parametry streamu na poziomie, który nie naraża klientów na dodatkowe wydatki. Ale Viaplay lekceważy pod tym względem nawet swój skandynawski rynek, sytuacja trwa od lat.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Najlepsza jakość Viaplay jest na Apple TV, tylko on sporo kosztuje - ok 900 PLN

Czytałem temat o viaplay i właśnie większość pisze o Apple, że to najlepszy wybór. Z tym, że potrzebuje to tylko do tego, więc to razem z abonamentem to dość spory koszt oglądania najlepszej ligi świata. Stąd pytanie o chromecast, jeszcze wyczytałem, że nieźle ponoć spisuje się przystawka z androidem + kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo postów i powiem szczerze, że zabiliście mi ćwieka :P

Jeszcze do niedawna planowałem kupić Chromecasta 4, a teraz zaczynam zastanawiać się nad Apple TV 4K. To jest prawda, że na tym drugim urządzeniu Viaplay będzie miał lepszy bitrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest 5 Mb/s. Apple ma wyższe (średnie ok. 5,4 Mbs/, peak ok. 5,9 Mb/s), ale moim zdaniem to nie są wartości, dla których warto robić inwestycje rzędu prawie tysiąca złotych. W ogóle zakup Apple TV pod Viaplay wydaje mi się dość osobliwym pomysłem. Samo urządzenie nawet ciekawe, ale posiadaczom telewizorów z Androidem radzę zainstalować Kodi, problem mikościnek rozwiązuje. Alternatywnie Premier League w przyzwoitej jakości Full HD/4K można dostać w Sky CH, ponoć płatność polską kartą przechodzi i działa bez VPN - wzmianka dla tych, których 720p nie zadowala. Jedyny minus to brak polskiego komentarza, ale można słuchać samych odgłosów ze stadionu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawop napisał:

Bitrate to jedno, ale na Androidzie potrafi przycinać, czego nie ma na Apple TV i Tizenie

Dokładnie. Ja mam Chormecast 4 i oglądanie viaplay jest słabe, bo co kilka sekund są takie mikroprzycinki, jakby szarpnięcia obrazu. Słabo się to ogląda. 

 

To już jest chyba zależne od egzemplarza, bo niektórzy nie mają z tym problemu a u mnie występuje od początku posiadania Chromecasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam : Amazon Fire TV Stick 4K Max, jeszcze nie trafiłem na ścięcia obrazu w aplikacji Viaplay.

Ktoś się pytał wcześniej kilka stron, że nie ma wszystkich aplikacji. Nigdzie nie znalazłem to napiszę jest Prime Video :) Viaplay, Disney+, Netflix, HBO Max, Canal+, Apple TV, UPC TV GO, Player, Pluto TV, YouTube, Spotify itd. HBO Max i Pluto TV normalnie nie ma w sklepie Amazon, ale wystarczy zmienić region w panelu ustawień konta na US w przeglądarce i wskakują aplikacje typu Hulu, Showtime, Paramount+ Discovery+

Używając aplikacji z innego regionu można powrócić do lokalizacji PL wszystko działa nic nie trzeba instalować i kombinować prosty jednorazowy zabieg.   

 

Cena  Amazon Fire TV Stick 4K Max jaką zapłaciłem to 259,- telewizor to stary Samsung z 2012 UE37ES6100 i tu niespodzianka bo w aplikacjach jakie posiada TV ma Viaplay i Netflixa ale działa to karygodnie :)

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 20:29, piterk10 napisał:

Mógłyś napisać coś więcej o połączeniu chromecast 4 i viaplay? Szukam czegoś do oglądania następnego sezonu ligi angielskiej. Sporo użytkowników narzeka na jakość streamu z viaplay a jak to wygląda w Twoim przypadku gdy korzystasz z chromecasta 4? 

 

Oczywiście od jakiegoś czasu testuje te urządzenia i uważam że są super. Odbiór viaplay jest ok. Ja nie mam ścin i innych problemów z aplikacją. Oglądam dużo KSW, MLB, NHL więc tych transmisji troszkę ostatnio miałem. Ja polecam i jeśli nie jesteś maniakiem sprawdzania pixeli to powinieneś być zadowolony ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...