Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Woocash napisał:

Ralal89@ Jak masz kogoś w UPC poproś żeby Ci zamówił to https://sklep.upc.pl/odtwarzacze-multimedialne cena dobra i ma Ethernet. Testy są na YT

 

Dzięki wielkie :)

Ale tutaj jest procesor cortex a53, a w nokia box8000 cortex a55. 

Na papierze nokia box8000 lepsza a jak w rzeczywistości? 

 

Cena taka sama byłaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisów streamingowych Nokia to bardzo dobry wybór, jak nie masz telewizora 4K.
Bo w 4K na tym boxie to tylko Youtube działa.
Serwisy takie jak Netflix, Prime Video i Disney działają w rozdzielczości 1920x1080 a HBO Max w 960x544.
Podobno nowszy box Nokia 8010 ma obsługiwać Netflixa i Prime Video w 4K. Ale też ma być sporo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio na Nokii nie działa Prime i Netflix w 4K mimo certyfikacji? Sprzętu osobiście nie testowałem, ale nie spotkałem się nigdzie z takim info w recenzjach, które czytałem, były tylko narzekania na problem z audio passthrough.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem na wszelkie sposoby i nie chcą działać w 4K. Na telewizorze Samsung ze smartem mam apki Netflixa i Prime Video i działają one bez problemu w 4K.
Przeglądałem też ponownie chyba wszystkie opinie z całego świata o Nokii i nikt się nie pochwalił, że te serwisy działają mu w 4K.
Jak kupowałem Nokię na Amazonie to dałbym głowę, że w opisie podawali że ma wszystkie certyfikaty i serwisy działają w 4K. Aktualnie na Amazonie w opisie boxa nie ma nic na ten temat.
Na początku byłem bardzo zadowolony z Nokii, bo działała sprawnie i szybko.
Dopiero gdy pojawił się u mnie telewizor 4K, to te zadowolenie się pogorszyło. Telewizor jest już kilkuletni i trochę wolny w obsłudze streamingu, więc liczyłem w dalszym ciągu na Nokię ale trochę się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem ktoś w opisie sprzedaje swoje urządzenie jak nokia box 8000 4k a w rzeczywistości tego 4k nie ma? 

Bo 4k w tej Nokii jest normalnie w specyfikacji napisane i w kodekach. 

 

Może być tak, że wyszła jakaś aktualizacja i te 4k zepsuła /usunęła? 

Skoro chodzi youtube w noki w 4k to dlaczego Amazon i netflix jest w 1080p? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

 

 

Mogą dodać certyfikacje z kolejna aktualizacja androida, czy już tak zostanie w tej Nokii, że netflix będzie bez 4k?

 

Reasumując do 300 zł nie znajdę niczego lepszego od STRONG LEAP S1 4K? (w UPC mogę go kupić za 240 zł). 

Nic lepszego od tego boxa w tych pieniądzach nie ma? 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dość rzeczowa recenzja: https://androidpctv.com/review-nokia-streaming-box-8000-opinion/ i informacja, że Netflix, Prime, Disney chodzą w 4K (HBO w FHD, ale to pewnie dotyczy GO jeszcze). Sprzęt ma L1, ma certyfikację Google jak i Netflixa jak i Prime (bo inaczej nie mogliby użyć logo na pilocie czy pudełku), więc dziwne byłoby jakby to przestało teraz działać.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 01:14, Epidian napisał:

Kombinowałem na wszelkie sposoby i nie chcą działać w 4K. Na telewizorze Samsung ze smartem mam apki Netflixa i Prime Video i działają one bez problemu w 4K.
Przeglądałem też ponownie chyba wszystkie opinie z całego świata o Nokii i nikt się nie pochwalił, że te serwisy działają mu w 4K.
Jak kupowałem Nokię na Amazonie to dałbym głowę, że w opisie podawali że ma wszystkie certyfikaty i serwisy działają w 4K. Aktualnie na Amazonie w opisie boxa nie ma nic na ten temat.
Na początku byłem bardzo zadowolony z Nokii, bo działała sprawnie i szybko.
Dopiero gdy pojawił się u mnie telewizor 4K, to te zadowolenie się pogorszyło. Telewizor jest już kilkuletni i trochę wolny w obsłudze streamingu, więc liczyłem w dalszym ciągu na Nokię ale trochę się zawiodłem.

A tak z ciekawości... Masz możliwość sprawdzenia tego boxa na innym tv 4k?

 

PS. Poniżej recenzja, gdzie koleś mówi że Netflix i Prime Video śmiga w 4k bez żadnego problemu (od 6 min., 46 sek.)

 

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na tym filmiku nawet dowód na to. Gdy pojawia się plansza Netflixa to widać, że jest znaczek Ultra HD 4K.

Czyli oznacza to że, 15 miesięcy temu Nokia Box 8000 działała w 4K.
Więc albo w późniejszym czasie Netflix i jemu podobni zablokowali odtwarzanie w 4K albo to tylko u mnie nie działa.
Dziwne tylko, że nikt z polskich użytkowników nie jest w stanie potwierdzić tego jak to jest z Nokią.
Chyba jednak większość kupuje te boxy pod telewizory 2K. Pytałem się też na innym forum i nikt nie odpowiedział.
Od ręki nie mam możliwości sprawdzenia na innym telewizorze, teoretycznie byłoby to możliwe ale trochę za dużo zachodu by było.
Liczę na to, że ktoś się tu odezwie w końcu, kto aktualnie używa boxa Nokii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, box ma na 100% certyfikat netflix. Nawet w specyfikacji. 

 

Może się android wysypał koledze i musi przywrócić ustawienia fabryczne. 

Albo podczas aktualizacji coś się wysypało. Ten dekoder miał android 9. Pewnie dostał 10 i coś się mogło wysypać. 

 

Dziwne, że YouTube chodzi w 4k a netflix w HD. 

Nie wszystkie filmy i seriale tak w ogóle mają oznaczenie 4k ultra HD na netflix. Mają też HD w większości.

Amazon czy hbo to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie warto sprobować z przywroceniem do ustawień fabrycznych.

 

Albo pogrzebać w ustawieniach telewizora.

 

U mnie po aktualizacji C+ Boxa do Android TV 10 w maju tego roku, też przestała świecić rozdzielczość 4k, ale tylko dla odświeżania 50Hz (max to 1080p). Musiałem w ustawieniach telewizora (Android TV) włączyć "Zaawansowany protokół HDMI". Dopiero wtedy wróciła rozdziałka 4k.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 10 jest od początku w tych boxach
Pod LAN czy bezprzewodowo jest tak samo.
Żeby wiadomo było to nie oceniam tego na oko, choć różnica jest widoczna gołym okiem. W aplikacji Netflixa w telewizorze pojawia mi się znacznik "Ultra HD 4K". W boxie Nokia 8000 nie pojawia się ten znacznik. Poza tym w Nokii istnieje możliwość sprawdzenie w jakiej rozdzielczości jest nadawany materiał filmowy. W zakładce INFORMACJE trzeba nacisnąć kilka razy klawiszem OK w WERSJĘ JĄDRA i wtedy pojawia się nowe menu, gdzie wybieramy opcję VIDEO INFO i widzimy wtedy rozdzielczość odtwarzanego materiału.
Na Prime Video jest inaczej, znaczek UHD jest cały czas obecny, ale nie ma odtwarzania w 4K. Tu musimy liczyć na własne oczy albo opcję VIDEO INFO.

Edytowane przez Epidian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć sprzęt do ustawień fabrycznych jak sugerował wcześniej kolega, albo sprawdź boxa na innym telewizorze 4k. Ewentualnie pogrzeb w ustawieniach swojego Samsunga.

 

Po wykonaniu tych czynności dopiero będzie można coś mądrzejszego powiedzieć.

 

PS. Na Prime Video podczas ogladania materiału mozna wklepać jakas kombinacje klawiszy która wyswietli ekran z info o danym streamie. Ale tej kombinacji musiałbyś poszukać w necie, bo ja już nie pamiętam.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 06:25, Ralal89 napisał:

To jakim cudem ktoś w opisie sprzedaje swoje urządzenie jak nokia box 8000 4k a w rzeczywistości tego 4k nie ma? 

Bo 4k w tej Nokii jest normalnie w specyfikacji napisane i w kodekach. 

 

Może być tak, że wyszła jakaś aktualizacja i te 4k zepsuła /usunęła? 

Skoro chodzi youtube w noki w 4k to dlaczego Amazon i netflix jest w 1080p? 

 

Aktualizacje też nic nie namieszały bo głownie była uaktualniana aplikacja Live TV do obsługi tunera TV naziemnej.  

 

Wszystko działa jak należy,  jak widać masz problem z konfiguracją sprzętu. Mam box i odkąd używam nigdy nie był resetowany, zawsze był Netflix 4K i Amazon 4k. 

Prostym rozwiązaniem problemu jest pewnie słabiutki transfer po sieci domowej albo skopana konfiguracja TV lub samego boxa. 

 

Netflix 4K , wciska się klawisz INFO i widać u góry po lewej 

grnicjms6jpbFMp7_sI5ADRkK__m-wtp8HpPSXxZ

 

 

Amazon 4K 

o-sMA7uAmbxAQID48tsXSAGC0fIaFj1zhVS4rwpY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

 

Masz kolego tego boxa nokia box 8000?

Czyli potwierdzasz, że netflix i Amazon chodzą na tym boxie w 4k?

 

7 godzin temu, Epidian napisał:

Android 10 jest od początku w tych boxach
Pod LAN czy bezprzewodowo jest tak samo.
Żeby wiadomo było to nie oceniam tego na oko, choć różnica jest widoczna gołym okiem. W aplikacji Netflixa w telewizorze pojawia mi się znacznik "Ultra HD 4K". W boxie Nokia 8000 nie pojawia się ten znacznik. Poza tym w Nokii istnieje możliwość sprawdzenie w jakiej rozdzielczości jest nadawany materiał filmowy. W zakładce INFORMACJE trzeba nacisnąć kilka razy klawiszem OK w WERSJĘ JĄDRA i wtedy pojawia się nowe menu, gdzie wybieramy opcję VIDEO INFO i widzimy wtedy rozdzielczość odtwarzanego materiału.
Na Prime Video jest inaczej, znaczek UHD jest cały czas obecny, ale nie ma odtwarzania w 4K. Tu musimy liczyć na własne oczy albo opcję VIDEO INFO.

Weź kolego przywroc sprzęt do ustawień fabrycznych i ponownie od początku od zera skonfiguruj ta nokie. I daj proszę znać czy jest zmiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ralal89 przecież masz fotki zapodane z boxa. Specjalnie nawet  podłączyłem do TV 4k , box służy głównie jak tuner tv naziemnej i do oglądania Netflix i Amazona w pokoju dzieciaków na zwykłym monitorze. 

 

Po przepięciu kabli wszystko działa od razu w 4k bez żadnych ustawień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...