Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

No właśnie, czytaj ze zrozumieniem. Wymienił 4 urządzenia i nie ma wśród nich Chromecast 3.

W dniu 5.10.2021 o 09:24, wojtmen napisał:

Wolałbym jednak nie wydawać fortuny choć zdaje sobie sprawę, że za jakość się płaci. Bardziej w stronę 300 zl: Coś do wyboru między tymi sprzetami:

1) canal+ box4k

2) play now tv box 2

3) chromecast 4

4) mi box 

Może coś jeszcze przyjdzie Wam na myśl. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wojtmen napisał:

No jeśli chodzi o wsparcie to Google nie ma chyba konkurencji? Ktoś pisał ostatnio o klatkowaniu sportu przy użyciu chromecast ( pomagało castowanie) tak więc zastanawiam się czy warto się pchać bo rozumiem że w Mi Boxie z tym jest ok? 

Masz tylko 300 stówy to bierz Mi Boxa, o czym tu dyskutować. Ma on swoje problemy, ale ma je każdy taki sprzęt włącznie z moją Nvidią.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 7.10.2021 o 07:49, tracer10 napisał:

Mi Box to nie śmieć i są aktualizacje. I nie ma nic lepszego w tej cenie.

Mi Box ma Android 9. Za parę dni Google udostępni Android 12. Już widzisz różnicę? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta płynność w piłce nożnej jest poważnym problemem chcący zrezygnować z satelity. Taki pakiet polsat box go- Sport- i jego cena jest rewelacyjna, tylko podczas transmisji piłki nożnej brak tej płynności i to zarówno na Tizen jak i na android tak więc szukam urządzenia, które zadowoli mnie w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Prędzej wyjdzie Mi Box 2 z tym systemem. Nie opłaca im się aktualizować. Lepiej sprzedać nowe urządzenie i zarobić. Wyjątki się zdarzają, bo niektóre telewizory TCL dostały update z Android 9 do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 21:01, Wodnik Szuwarek napisał:

Mi Box ma Android 9. Za parę dni Google udostępni Android 12. Już widzisz różnicę? :lol2:

Taaa android 12 różni się od dziewiątki czym oprócz numerku w świecie przystawek? Oświeć mnie proszę. Poczytaj może więcej czym różnią się następujące po sobie wersje androida.🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, tracer10 napisał:

Taaa android 12 różni się od dziewiątki czym oprócz numerku w świecie przystawek? Oświeć mnie proszę. Poczytaj może więcej czym różnią się następujące po sobie wersje androida.🤔

Wprowadza kluczową funkcję, automatyczne dopasowanie liczby klatek, czyli w końcu stanie się używalny.

https://hdtvpolska.com/nowy-system-android-tv-12-telewizory-funkcje-4k/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Box na bebechach pamiętających 2016 rok to juz przeszedł od Andka 6 do 9, więc i tak miał super support jak na sprzęt za 200 zł. Czas chyba na nowego.

Co do AFR to w niektórych boxach załatwia to odpowiednia łatka w sofcie i procesor - jak developer jest kumaty to temat obejdzie (https://ugoos.com/system-auto-frame-rate-for-tv-boxes).
Ale niektóre wynalazki na Andku to naprawdę są tragiczne i nic im nie pomoże - znajomy ma jakiś box na Rockchipie z Androidem będącym miksem komórkowego i TV (część menu jest z telefonu, część z TV, ogólnie ustawienia są chyba w 3 opcjach) to YT w 4K wyglada jak 720p, do tego poszarpane krawędzie, brak płynności itd.

Stąd pewnie też są te różne narzekania na jakość tego samego serwisu, kiedy jeden ma plynnie i wyraźnie, a drugi "VHS" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.banggood.com/MI-Box-4S-Pro-1_9GHz-Amlogic-Quad-core-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-WiFi-bluetooth-4_2-Android-9_0-8K-HDR-Smart-TV-Box-Streaming-Media-Player-Chinese-Version-reviews-p1770459.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_ods&utm_campaign=jeff-sds-pageandroid-feed-0222&utm_content=jeff&gclid=Cj0KCQjw5JSLBhCxARIsAHgO2SeM4nckQRE5HwGZtsWVbbXvD84KlCPQ0tR0SjMH5Z6fHwv0UUdvAusaAlNAEALw_wcB

 

W Chinach sprzedają coś takiego MI Box 4S Pro 1.9GHz

Amlogic Quad-core 2GB RAM 16GB ROM 5G WiFi bluetooth 4.2 Android 9.0 8K HDR Smart TV Box Streaming Media Player Chinese Version

Dopóki nie trafi do oficjalnej dystrybucji w Europie, to nie odważyłbym się kupić.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 10:25, Wodnik Szuwarek napisał:

Wprowadza kluczową funkcję, automatyczne dopasowanie liczby klatek, czyli w końcu stanie się używalny.

https://hdtvpolska.com/nowy-system-android-tv-12-telewizory-funkcje-4k/

Szkoda, że nie dodałeś z tego artykułu iż póki co nie wiadomo która apka streamingowa będzie wspierać tą funkcję.

Zaraz się okaże, że z kilkunastu aplikacji SVOD może ze dwie dodadzą automatyczne dopasowanie klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 21:18, Wodnik Szuwarek napisał:

@lakimanPolecam inne systemy bez tego typu błędów. Szczególnie te z 6-7 letnim supportem, np. tvOS.

Dzięki...może na gwiazdkę sobie sprawię prezent.  😁

1 godzinę temu, tracer10 napisał:

 

Zaraz się okaże, że z kilkunastu aplikacji SVOD może ze dwie dodadzą automatyczne dopasowanie klatek.

Viaplay i Canal+ i będzie bardzo dobrze 😉

Najmniej liczyłbym na apki od Polsatu.

SD ( Polsat) ..25fps na sportowych  to chyba tam  standard.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...