Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lakiman napisał:

Apple TV +,  Prime Video  można zainstalować  na Mi Box S?

Oczywiście. Nie raz , nie dwa i nie trzydzieści razy już pisałem , że to jest u mnie zainstalowane na tym sprzęcie o który pytasz.

Nawet czytałeś o tym w dziale Apple TV+ , że się pojawił na Mi Box S/ Play Now BOX TV.

Na przyszłość będziesz już wiedział

MI BOX S / Play Now BOX TV

 

  • Netflix
  • APV
  • HBO GO
  • Canal+ Online
  • Ipla
  • UPC TV GO
  • twój CDA (ulubiony)   ;)
  • Tidal
  • Spotify
  • YouTube
  • WP Pilot

Coś cię jeszcze interesuje ?  Śmiało pisz

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MiBoxik sobie w sypialni podłączony jest do 32 calowego 8 letniego LCD TV marki Samsung.  Ten sprzęt o HDRze nigdy nie słyszał. :D

Tutaj sprawdza się idealnie , wrecz mogę napisać:

  • w z o r c o w o

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV +,  Prime Video  można zainstalować  na Mi Box S?
Na Prime Video nie włącza się HDR i przez to jest ciemny obraz. Jak się chce coś tam obejrzeć, to trzeba włączyć HDR na stałe. Dlatego uważam Mi Box S za przeciętny sprzęt, dobry co najwyżej do drugiego pokoju.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  też niedługo będę potrzebował mniej więcej coś  takiego do 2 telewizora.

A pierwsza myśl była o jakimś  "wypasionym" średnim ekranie. 

Lepiej jednak zainwestowac w Mi Box,  lub Apple TV.. 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  też niedługo będę potrzebował mniej więcej coś  takiego do 2 telewizora.
A pierwsza myśl była o jakimś  "wypasionym" średnim ekranie. 
Lepiej jednak zainwestowac w Mi Box,  lub Apple TV.. 
 
Duży rozrzut cenowy ATV to 900, Mi Boxa ok 250
Lepiej wziąc Chromcasta 4.0 ludzie go chwalą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni Shield z 2017 nadal spisuje się bardzo dobrze. Zapas wydajności to akurat jest w nich ogromny jak na streaming. Taki box na sterydach.

 

A jeśli przeraża Cię wielkość, to jest nowy Shield w postaci tubki takiej co się schowa za telewizorem. Jest tańszy ale nie ma funkcji konsoli i nie ma złącza lan. Jest też trochę słabszy.

Edytowane przez regedit32
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porównanie:

 

https://www.androidcentral.com/nvidia-shield-pro-vs-standard

 

Generalnie trochę się myliłem. Obie mają funkcję grania, ale ta tańsza wersja ma 2 zamiast 3GB ramu. Porty ethernet mają oba ale wifi nawet na starej wersji działa mi bardzo dobrze, nigdy nie zdarzyły się zacinki (w sypialni nie mam kabla). Jeśli nie lubisz Apple (sam jestem sadownikiem, ale nie fanatykiem - widzę zalety i wady różnych rozwiązań) to jest to chyba najlepszy wybór. W popularnych sklepach (np. w tym, którego nazwa zaczyna się na literę X) jest teraz promocja i za 719 PLN można kupić super sprzęt nvidia z procesorem Tegra X1+ (w obu wersjach jest ten sam procek). W nowej wersji masz też super pilot, taki naprawdę premium z podświetlanymi przyciskami (ja takiego nie mam w swojej starszej wersji i szczerze zazdroszczę tego nowego).

 

Także jako użytkownik sprzętu Apple, polecam Ci najnowsze rozwiązanie nvidii. Sam jestem zadowolony z działania swojej aneroidowej przystawki. Mimo upływu 4 lat, są regularne aktualizacje i wszystko po prostu zasuwa. Nie musisz się martwić, że zabraknie Ci wydajności czy, że jakaś aplikacja nie ma licencji. Kupujesz, podłączasz i masz w ręku bezkompromisowe rozwiązanie. Wersja pro z większym ramem i pamięcią oraz dodatkowymi złączami jest nieco ponad 200zł droższa.

 

Kupując to, nie pakujesz się w dziadostwo i jakieś kombinacje czy kompromisy. Wyciągasz mercedesa wśród urządzeń android tv i jesteś spokojny, że nic lepszego nie ma na rynku ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2021 o 22:20, regedit32 napisał:

Kupując to, nie pakujesz się w dziadostwo i jakieś kombinacje czy kompromisy. Wyciągasz mercedesa wśród urządzeń android tv i jesteś spokojny, że nic lepszego nie ma na rynku ;)

I tak ma być, merc do merca😀. Mi box też znajdzie swoje miejsce.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

może Wy pomożecie rozwiać moje wątpliwości. Chcę kupić Google Chromecast 4.0:

https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-multimedialne/google-chromecast-4-z-google-tv.bhtml?gclid=CjwKCAjw2ZaGBhBoEiwA8pfP_hmPOqScSInmexKk_12Bw8uJpqUtFgE7qPL4BR1EUvYIaBNfbXI2_BoC7GMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

I moje pytanie brzmi: czy jak włączę coś w TV (np. coś w serwisie YouTube) to dźwięk popłynie na głośniki Google Home? O takie:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-google-home-bialy

 

Czy Chromecast 4.0 umożliwia przesyłanie dźwięku na głośniki Google Home? Mam Chromecasta 3.0 i niestety nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie, aż poszukałem w sieci. Wychodzi na to, że może połączysz Chromecast 4.0 z głośnikiem przez Bluetooth, ale nie zadziała to we wszystkich aplikacjach, oprócz tego bardzo prawdopodobne będzie występowanie opóźnienia dźwięku względem obrazu. Możesz zamówić tego Chromecasta przez internet i ewentualnie zwrócić w ciągu 14 dni, jeśli coś będzie nie tak (być może jakaś najnowsza aktualizacja eliminuje problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2021 o 22:20, regedit32 napisał:

Tutaj masz porównanie:

 

https://www.androidcentral.com/nvidia-shield-pro-vs-standard

 

Generalnie trochę się myliłem. Obie mają funkcję grania, ale ta tańsza wersja ma 2 zamiast 3GB ramu. Porty ethernet mają oba ale wifi nawet na starej wersji działa mi bardzo dobrze, nigdy nie zdarzyły się zacinki (w sypialni nie mam kabla). Jeśli nie lubisz Apple (sam jestem sadownikiem, ale nie fanatykiem - widzę zalety i wady różnych rozwiązań) to jest to chyba najlepszy wybór. W popularnych sklepach (np. w tym, którego nazwa zaczyna się na literę X) jest teraz promocja i za 719 PLN można kupić super sprzęt nvidia z procesorem Tegra X1+ (w obu wersjach jest ten sam procek). W nowej wersji masz też super pilot, taki naprawdę premium z podświetlanymi przyciskami (ja takiego nie mam w swojej starszej wersji i szczerze zazdroszczę tego nowego).

 

Także jako użytkownik sprzętu Apple, polecam Ci najnowsze rozwiązanie nvidii. Sam jestem zadowolony z działania swojej aneroidowej przystawki. Mimo upływu 4 lat, są regularne aktualizacje i wszystko po prostu zasuwa. Nie musisz się martwić, że zabraknie Ci wydajności czy, że jakaś aplikacja nie ma licencji. Kupujesz, podłączasz i masz w ręku bezkompromisowe rozwiązanie. Wersja pro z większym ramem i pamięcią oraz dodatkowymi złączami jest nieco ponad 200zł droższa.

 

Kupując to, nie pakujesz się w dziadostwo i jakieś kombinacje czy kompromisy. Wyciągasz mercedesa wśród urządzeń android tv i jesteś spokojny, że nic lepszego nie ma na rynku ;)


Nie ma co ukrywać że android tv zdominował polski rynek stramingowy aczkolwiek apple tv 4k 2gen i tv os powoli też się rozwija i dobrze napisane aplikacje np c+ online moim zdaniem działa lepiej niż na android tv ale to kwestia gustu, niemniej najnowsza nvidia to model z 2019r więc w tym roku powinna wyjść jakaś nowsza wersja tego urządzenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, _Artek_ napisał:


Nie ma co ukrywać że android tv zdominował polski rynek stramingowy

W Polsce dominuje Tizen i webOS, a globalnie wygląda to tak:

rynek-tv-2020.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któraś z przystawek jest w stanie przesłać przez bluetooth do słuchawek dźwięk przestrzenny? Play Box wysyła dźwięk, ale wydaje mi się "uboższy" niż to co uzyskuję na laptopie po kablu usb. W laptopie na Windowsie mam jeszcze aplikację Dolby Atmos - może to powoduje lepsze dekodowanie dźwięku. Szczególnie różnicę słyszę w Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem na etapie dokonania zakupu top boxa do panasa.

Pytanie do użytkowników Nvidia i Apple tv box.

Co mają a czego nie względem siebie?

No chyba  że jest jakiś inny box dorównujący w.w.

Ma działać błyskawicznie i jakościowo top topów😄

Cena do 300 euro.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, xMaraSSx napisał:

No chyba że chcesz się bawić w KODI i "szarą strefę", to wtedy tylko Android.

Czyli moje obawy co do KODI są uzasadnione? Nie ufam i ufać nie mam zamiaru. Dziwne , ze ludzie wrzucają swoje usługi streamingowe , bez zawahania.

Edytowane przez Sentence
Ortografia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Czyli moje obawy co do KODI są uzasadnione? Nie ufam i ufać nie mam zamiaru. Dziwne , ze ludzie wrzucają swoje usługi streamingowe , bez zawachania.

Moim zdaniem to proszenie się o przejęcie dostępu logowania do swoich usług, ale to w innym temacie można przedyskutować. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...