Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie znam na tych przystawkach, bo nigdy tego nie testowałem, natomiast zaciekawił mnie ten Chromecast 4. Mój telewizor ma dość ubogi Smart TV, bo jest oparty na Linuxie, dlatego zastanawiam się czy by sobie nie kupić takiej zabawki w kontekście startującego w nieodległej przyszłości serwisu Disney+. Z tego co czytałem opinie, ludzie są mocno podjarani tym nowym Chromecastem i póki co, zbiera on same pozytywne opinie. Warto dodać, że to jest pierwszy model Chromecasta, do którego został dołączony pilot Bluetooth, dzięki któremu można dość sprawnie sterować urządzeniem m.in. poprzez komendy głosowe. Gdyby ktoś był ciekaw, na YouTube pojawiła się przed paroma dniami pierwsza polska recenzja Chromecast 4. Pod spodem wklejam ten właśnie filmik ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam Apple TV 4K (1 gen.) :)

 

Miałem przed nim nVidia Shield TV 2019 ("Rurka"), a wcześniej MiBox 4K.  

 

Jeśli chodzi o świat Androida to oczywiście, nVidia kładzie na łopatki pudełko od Xiaomi. Bez dwóch zdań. 

 

Co do Apple TV 4K to ja go mogę polecić, bo działa bardzo stabilnie, jest na bieżąco aktualizowany, dodatkowo ten nowy pilot jest naprawdę super. 

 

Jeśli korzystasz z ekosystemu Apple to będzie to sprzęt dla Ciebie. Jeśli jednak spędziłeś całe życie "poza rezerwatem" to bierz Shielda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

Jeśli korzystasz z ekosystemu Apple to będzie to sprzęt dla Ciebie. Jeśli jednak spędziłeś całe życie "poza rezerwatem" to bierz Shielda ;) 

Od około roku przesiadłem się na jabłka (smartfon, tablet, Macbook i Apple TV 4K) i jestem pod wrażeniem jak to wszystko ze sobą współpracuje bez żadnych problemów. Co do VPN to nie używam bo nie muszę, ale Ghosta w Sklepie nie znajduje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xMaraSSx napisał:

Co do VPN to nie używam bo nie muszę, ale Ghosta w Sklepie nie znajduje. 

Nie ma podobno żadnych vpn na Apple, więc zostaje mi Nvidia lub może znajdę jakiś inny box nie odstający od tych dwóch.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast 4 ponoć jest też bardzo dobry, ale nie miałem, więc powtarzam tylko to co widziałem na recnezjach ;) 

 

25 minut temu, xMaraSSx napisał:

Od około roku przesiadłem się na jabłka (smartfon, tablet, Macbook i Apple TV 4K) i jestem pod wrażeniem jak to wszystko ze sobą współpracuje bez żadnych problemów. Co do VPN to nie używam bo nie muszę, ale Ghosta w Sklepie nie znajduje. 

 

To jedziemy na tym samym wózku, bo ja też zacząłem swoją przygodę trochę ponad rok temu i również „rezerwat” bardzo mi się spodobał względem androidowych odpowiedników ;) 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 13:18, xMaraSSx napisał:

No chyba że chcesz się bawić w KODI i "szarą strefę", to wtedy tylko Android.

Legalnie korzystam na TV, PC, tablecie z Netflix, HBO GO, UPC TV GO, Viaplay, CDA Premium, TVP VOD, IPLA, WP Pilot.

W dniu 7.08.2021 o 13:20, kingofsouth napisał:

Czyli moje obawy co do KODI są uzasadnione? Nie ufam i ufać nie mam zamiaru. 

Nie są uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Apple TV 4k. Korzystałem do tej pory z Xiaomi mi box s i muszę przyznać, że pod względem stabilności i "kultury pracy" jest to różnica - "dzień" vs "noc". Dodatkowo Apple TV posiada mnóstwo dodatkowych ustawień, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Wersje poszczególnych aplikacji są odpowiednio "skrojone". Oczywiście bywają "appki" lepsze i gorsze, ale generalnie widać, że Apple wymaga pewnego standardu. Jest to sprzęt raczej bezawaryjny. Użytkownik nie ma poczucia, że za chwilę "coś się posypie". Czytałem, że bywają problemy z niektórymi typami kabli hdmi, dlatego wraz z zakupem warto zaopatrzyć się w hdmi o wyższym standardzie. Apple nie daje kabla w zestawie, co uważam za błąd. Podsumowując : jeśli ktoś jest w stanie zainwestować ten niemal tysiąc w przystawkę do streamingu to będzie zadowolony, bo ten koszt "zwróci się" w jakości, którą otrzyma, a jeśli do tego posiada inny sprzęt od Apple, to będzie to idealne uzupełnienie całego ekosystemu. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nvidia w domu. Cóż po tygodniu zabawy powiem tak.

Były problemy zainstalować HBO GO z apk, pilot słabo obsługuje apki do plików apk np. Aptoide ( nie przewinie się góra-dół, pomogła mysz😃 )

Reszta to bajka w porównaniu do Mi Box S który pracuje ze starą Toshibą😄.

Ale lubię Mi Boxa, nie lubię za to Mi box sticka na który się skusiłem niedawno bo stara plazma Panasa też chciała rozrywki z neta.

Stick = tempo żółwia, słabe wi-fi  ( wręcz żałosne ) ogólnie szajs i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.08.2021 o 20:39, tracer10 napisał:

Stick = tempo żółwia, słabe wi-fi  ( wręcz żałosne ) ogólnie szajs i nie polecam.

Stick to tylko z 2GB RAM jak coś, choć w przyszłości to będzie za mało.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony x95j który ma 4GB wolnego miejsca i chyba 3GB ramu zdarzają mu się przycinki ale jest w miarę ok niemniej 4gb pamięci to trochę mało w obecnych czasach..... mógłbym dokupić szybkiego pendriv-a i byłoby ok na 2-3 lata ale wkurzyłem się i kupiłem apple tv 2 gen, smutna to konkluzja ale wystarczy być odrobinę bardziej wymagającym użytkownikiem i trzeba mieć wszystko osobno a wystarczyłoby napisać wszystkie aplikacje na najpopularniejsze konsole i większość ludzi nie musiałaby kombinować może przyyjdą takie czasy że zamiast dekoderów sat będzie można podpisać tańszą umowę z operatorem na dostęp do aplikacji a rolę dekodera przejmie przystawka z Android TV lub TVOS zdaje się że orange idzie w tę stronę byłoby to nawet bardziej "pro eco" a i taniej pewnie też.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, 

 

ja od wielu lat używam Nvidia Shield TV i jestem bardzo zadowolony. 

 

Do starej wersji dokupilem sobie nowy pilot i wszystko dziala tak jak należy.

 

Sklonowalem Netflixa i używam wersji US i PL rodzielając IP poprzez OpenVPN. Dzięki czemu nie muszę nic więcej ustawiać, przełączać itp.

 

Na Android TV są chbyba wszystkie najważniejsze polskie VODs apk. Co ciekawe jest rownież Apple TV+:). Na Apple TV jest tylko bodajże Polsat Box Go i Amazon Prime Video.

 

Apple TV jest to sprzęt w którym nie ma szans na swoje dopasowania (klonowanie aplikacji, wlasne skroty, openvpn itp.).

 

Zgadzam się z przedmówcami, że jakość obrazu i wykonania jest w Apple TV bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...