Skocz do zawartości

Telewizja News 24


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na rozmowie rekrutacyjnej u nich na inżyniera studia. Generalnie plan rozwoju jest duży - jak na tak krótki czas, żeby wystartować. 

Do zrobienia tam jest wszystko - od studia aż po reżyserkę, systemy emisji itp. Mają jakieś jeszcze pozostałości i sprzęt z ich drugiego kanału e-sportowego.

Zaproponowałem warunki finansowe, mają się odezwać. No ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam termin co ogłosili w przekazie medialnym - chyba styczeń albo koniec stycznia. Patrząc przez pryzmat tego co mają - a raczej czego nie mają - koniec stycznia. Chociaż i tak to jest bardzo bliski termin.

Siedziba mieści się w starej superstacji na inżynierskiej - ale jak oni chcą pogodzić studio familiady i studio newsowe XD nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kanał będzie współpracował z kanałem Biznes24. W ostatnim czasie spółka Tier Investment SA zakupiła udziały w Astro SA oraz jest bliska finalizacji nabycia udziałów w Biznes24 Sp. z o.o. 

Dzięki zakupowi akcji i udziałów w dwóch spółkach, w 2022 roku w portfolio Tier Investment będą 4 kanały telewizyjne: Biznes24, News24, 13 oraz E-sport.

https://tierinvestment.pl/pl/aktualnosci/komentarz-tier-investment-do-ostatnich-transakcji-z-udzialem-spolek-z-branzy-medialnej-astro-sa-oraz-biznes24-sp-z-oo/43.html

 

BTW

Nazwą kanału z koncesji jest News 24. "Telewizja" w tytule tematu jest nadmiarowa.

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert ruszyć ruszą - pytanie czy z takimi samymi błędami jak ruszały Karnole ze swoim „wPolsce.pl” (brak chęci słuchania profesjonalnych rad i to by jak najszybciej - mimo wielu niedopracowań wirtualnego studia - ruszać z emisją do neta a potem do kablarzy i na łubinową do Polsatu).

@truszekdobrze coś możesz myśleć, bo mają chęć posiadać jakieś studia zewnętrzne (nie wiem czy chodzi o oddziały terenowe czy jak). Ale bawi mnie to połączenie starych miejsc superstacji XD astro na inżynierskiej i biznes24 na stanów zjednoczonych. 
Pamiętam jak kumple, co pracowali jako operatorzy ENG w superstacji opowiadali o dealach z pobliskimi dresikami, by im szyb nie tłukli w autach XD 

 

Jestem jedynie ciekaw redakcji, bo to jest podstawa każdej newsowej stacji. No i to w jakiej formie chcą mieć studio - czy tanio na greenie czy ładnie z sensem na scenografii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba kanałów jest duża. Jeżeli to będzie kanał taki, jak pozostałe, to nie ma sensu start. Jeżeli zaoferują coś innego, choćby inny dobór informacji, to jak najbardziej warto. W Polsce i na świecie codziennie dzieje się tak dużo, że można obdzielić wiele stacji i nadal sporo informacji pozostanie "nieobsadzonych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 12:08, MisterRondel napisał:

Za dużo jest już kanałów informacyjnych. Wątpię aby ten był potrzebny.

Na NTC jest mało !!!!

Przynajmniej w Polsce, bo w Niemczech jest sporo.

Aha wczoraj oglądałem "Fakty" i była relacja z sejmu i był mikrofon z logo News24.

Edytowane przez Marek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek79 napisał:

Na NTC jest mało !!!!

Przynajmniej w Polsce, bo w Niemczech jest sporo.

Aha wczoraj oglądałem "Fakty" i była relacja z sejmu i był mikrofon z logo News24.

W Niemczech naziemnie za darmo masz tylko tv publiczną.

 

Z satelity masz jeszcze niekodowane 3 kanały informacyjne, poza publiczną Tagesschau 24 i ZDF info (dokumentalny): n-tv, WELT (ex. N24), BILD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Frontowiec napisał:

Oni od dawna mają swojego reportera w Sejmie.

To, że mogą mieć reportera - nie znaczy, że jest tym reporterem. Tzw statysta. 
Po sejmie od dawna lata tak człowiek statysta z Angory - z mikrofonem bez dyktafonu. I komuś to przeszkadza? Nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w mediach i wiem, że niektórzy właśnie uznają obecność kostki na konferencji za element reklamy/promocji. Skoro dzieje się tak w dziennikarstwie lokalnym to tym bardziej takie myślenie może przynieść większą korzyść i efekt w wydarzeniach ogólnopolskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, solarssk napisał:

Po sejmie od dawna lata tak człowiek statysta z Angory - z mikrofonem bez dyktafonu. I komuś to przeszkadza? Nie :) 

A wiesz może jak się nazywa taki brodaty dziadek, który chyba na własną rękę prowadzi(ł) jakieś relacje z Sejmu, miał/ma kanał na YouTube. Pamiętam, że kiedyś próbował zagadać polityków PO, ale oni go oczywiście zlewali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabij mnie nie wiem, ja w sejmie ostatni raz byłem jak zestawialiśmy łącze dla wPolsce.pl XD 

Ale zdarzało mi się jako operator ENG latać po sejmie dawno temu - już więcej nie chcę.

Po necie i tak jeszcze krąży filmik jak jeszcze robiłem charytatywnie (jako operator) w jednej studenckiej telewizji jak politycy odpowiadają na pytania maturalne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 01:00, enski napisał:
 
 

A wiesz może jak się nazywa taki brodaty dziadek, który chyba na własną rękę prowadzi(ł) jakieś relacje z Sejmu, miał/ma kanał na YouTube. Pamiętam, że kiedyś próbował zagadać polityków PO, ale oni go oczywiście zlewali.

Może chodzi o Zenona Nowaka? Nie mogłem sobie przypomnieć, jak się nazywa, a kojarzę go z twarzy i miałem jakąś luźną styczność: https://www.youtube.com/channel/UC0C6HrTA0YWHT0NTcrZvM8Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

 

Planowany na koniec stycznia start nowego kanału informacyjnego News 24 jest niezagrożony - zapewniają przedstawiciele stacji. Udało się już skompletować zespół.

O tym, że produkcja programu ma rozpocząć się do 31 stycznia, nadawca informował już pod koniec zeszłego roku. Wcześniejszego zapowiadanego terminu - 1 września 2021 roku - nie udało się dotrzymać.

Karolina Szymańska, dyrektorka kanału, zapewnia, że zgodnie z zapowiedziami produkcja wystartuje do końca stycznia, ale nie chce rozmawiać o szczegółach, argumentując, że takie są ustalenia wewnątrz spółki. Przypomina tylko, że termin startu produkcji nie jest równoznaczny z udostępnieniem sygnału widzom, bo zależy to od indywidualnych decyzji operatorów.

 

https://www.press.pl/tresc/68972,kanal-news-24-ma-rozpoczac-produkcje-programu-juz-w-styczniu

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...