Jump to content

Recommended Posts

Ja jestem ciekaw czy pojawienie się kanału będzie połączone z jakimś porannym blokiem programowym tak jak to ma miejsce np: w Czechach ?

Przy okazji nieoficjalnie idąc według forum n'ki się mówi że polska wersja ma wystartować 4 lipca razem ze stroną internetową : http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=24153&page=5

Oni mają go w postaci magazynu który emitowany jest rano na antenie CT2.

Ale ważne że blok jest - u nas mogłoby być podobnie tyle że z językiem polskim.

Ale po co? Tam Euronews nie był wcześniej dostępny nawet po angielsku, w Polsce królował w kablówkach od lat 90-tych. Tam dopiero podpisują umowy dystrybucyjne, u nas są już wszędzie - na platformach cyfrowych i praktycznie we wszystkich sieciach kablowych, niedługo w dodatku po polsku.

Jak dodadzą polską ścieżkę językową, to po co tworzyć taki kanał "dla Polski"? Przecież z formuła Euronews właśnie nie wymaga lokalnych wersji, wystarczy ścieżka dźwiękowa.

Guest Anonymous

Aktualnie na polskiej ścieżce nie ma pisku (brak fonii), a na ukraińskiej jest oryginalna. Parę minut temu na polskiej leciała oryginalna.

Guest Anonymous

Zauważył ktoś ze przy jezyku polskim na tym kanale znikneło piszczenie i jest nadawany normalnie dzwięk tylko bez żadnej mowy.

Wczoraj byly jakieś informacje z polski na tym kanale chodziło chyba coś o euro 2012

edit :

Kurczę kolega wyżej mnie uprzedzil :D nie zauwarzyłem

zauważyłem ostatnio że euronews włączył fonie angielską po wyborze na język ukraiński na polskim narazie piszczący sygnał

Guest Anonymous

Aktualnie na polskiej i ukraińskiej ścieżce jest pisk.

Wczoraj całkiem przypadkiem zauważyłem, że jeden news (coś w związku z wydarzeniami w Syrii) był emitowany z polskim lektorem. Później było już bez lektora, a jeszcze później wszystko wróciło do stanu obecnego. Ale lektora już mają, czyli start niebawem! :wink:

No to fajnie. Dzięki za informację, będę częściej zerkał na ten kanał. Na razie ustawiłem go pod koniec listy, bo podobno mają startować 4 lipca, więc jeszcze trochę trzeba poczekać. To zapewne testy przed startem. A może chcą wystartować... jutro? W końcu to poniedziałek :). Obstawiam 4 lipca, ale jednak warto zerknąć jutro, czy coś się nie dzieje.

4 lipca to także poniedziałek ;)

A co do samego Euronews, to na polskiej ścieżce można usłyszeć różne rzeczy. Ja sam trafiłem zarówno na pisk, jak i ciszę oraz oryginał.

Tak, ale jutro będzie ten wcześniejszy poniedziałek :). Mogliby chociaż wyłączyć pisk i dać głos oryginalny, gdy nie będzie (jeszcze) polskiego lektora.

Niech sobie spokojnie testują. Jak komuś to przeszkadza, to może sobie wybrać inną ścieżkę dźwiękową.

Teraz też leci reportaż "ZERO TOLERANCE FOR HOOLIGANS", o Euro2012 w Polsce i na Ukrainie, ale słychać tylko ten [beep]ny pisk :(

Jeszcze nie było oficjalnego startu, więc nie można od nich wymagać, aby pisku nie było. Miło by zrobili, jakby nie było, ale nie zrobili. Cierpliwości.

jest już w trakcie piiiii lektor WITAMY W POLSKIM SERWISIE EURONEWS :D

Coraz bliżej 4 lipca,a więc zaczyna coraz ciekawiej być na naszej ścieżce na Euronewsie. :D