Skocz do zawartości

euronews


Miro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu było coś o Polsce i przestrzeganiu bezpieczeństwa w pracy. może stąd ten polski język który słyszeliście?

Na Euronews raczej nie będzie materiałów TVN24. Jeśli już to bardziej na France24. Anna Kalczyńska z TVN24 kiedyś robiła jakieś relacje dla francuskiej wersji France24, przy okazji wyborów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Coś słuch o tym ostatnio ucichł ale miejmy nadzieje że kanał ruszy (przypomnę że jeśli TVP by chciała zrobić taki kanał musiałaby dorzucić rocznie 5,72 mln euro rocznie. Może dzięki temu w takim UPC kanał uznawany przeze mnie za niepotrzebny (z racji że nie jest po polsku) może być wreszcie potrzebny. Jestem ciekaw czy jak kanał ruszy to kanał dostanie polską grafikę czy pozostanie ta angielska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rynek kanałów informacyjnych jest juz chyba wystarczająco wypełniony. Na dzień dzisiejszy mamy w sumie cztery polskojęzyczne kanały informacyjne, a prowadzi nadal TVN24. Nie widzę sensu tworzenia kolejnego kanału informacyjnego i poza tym skąd TVP miałaby na to fundusze? Sama wiąże koniec z końcem, a tu jeszcze taki dodatkowy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słuch o tym ostatnio ucichł ale miejmy nadzieje że kanał ruszy (przypomnę że jeśli TVP by chciała zrobić taki kanał musiałaby dorzucić rocznie 5,72 mln euro rocznie. Może dzięki temu w takim UPC kanał uznawany przeze mnie za niepotrzebny (z racji że nie jest po polsku) może być wreszcie potrzebny. Jestem ciekaw czy jak kanał ruszy to kanał dostanie polską grafikę czy pozostanie ta angielska ??

Oczywiście. Już w przyszłym tygodniu ruszają. :lol2: TVP ledwo co się trzyma, wstrzymują produkcję programów, ale na uruchomienie polskiej wersji Euronews kasa się znajdzie. A tekstem o grafice prostu pokazałeś, że nawet tego kanału w życiu nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś pokazują na EuroNews z polski a ktoś ustawi na oryginalną wersje językową to usłyszy Polski.

 

EuroNews ma w planach uruchomienie polskiej wersji językowej jednak szuka partnera w polsce i rozważa się współprace z jednym z trzech podmiotów: TVP, Grupa ITI, Grupa POLSAT

 

jednak jak na razie żadnen z tych podmiotów nie jest zainteresowany gdyz posiaają własne stacje informacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie czuję potrzeby wejścia polskiej wersji Euronews. To samo mam w TVN24 i TVP Info, a kto chce oglądać EN może szlifować języki obce... Zresztą - [beep]o, nie kanał. Większość materiałów pochodzi z agencji informacyjnych oraz przekazów większych stacji telewizyjnych w Europie - ba, na dodatek wszystko z kaszetą emitowaną razem z logo. Chyba to jedyna taka telewizja na świecie.

 

Polecam ten film:

od momentu 1:17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy 4 kanały informacyjne, więc kolejne są praktycznie niepotrzebne. Z drugiej jednak strony wszystkie te kanały są kodowane, w przeciwieństwie do Euronews. Więc wprowadzenie polskiej wersji językowej do tego kanału, ucieszyłoby wielu posiadaczy odbiorników FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłoby odbiorców FTA, ale w żaden sposób nie pomogłoby to polskim nadawcom w czasie kryzysu - liczy się zyski, a nie wydatki, które w przypadku EN wcale by się nie zwróciły... A znając np. ITI, uwierzyłbym prędzej w międzynarodową wersję TVN24 niż w inwestycję w Euronews :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na euronews można się coś dowiedzieć co się dzieje w europie, w tvn24 czy info to tylko polityka no może mniej w info, więc coś takiego u nas się przyda. Pisałem e-mail do nich z zapytaniem kiedy dodadża polska ścieżkę dźwiękową, ciekawe czy odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam.

U nas ludzie wolą od rana do wieczora widzieć (na żywo) jak jeżdżą po polskich ulicach piaskarki i walczą z kataklizmem (czytaj 5 cm śniegu).

Co 15 minut o kradzieży w Oświęcimiu i w koło te same tabloidowe tanie sensacyjki zasłyszane z telefonów (czerwonych, zielonych lub niebieskich), po 50 razy dziennie.

Co w Europie, na świecie? Nieważne, ważny jest kot który akurat wlazł na drzewo w Pcimie Górnym.

TVN24 nie zasłuży sobie nawet na miano telewizji informacyjnej, to taka audio wizualna wersja brukowca jakim jest np. Super Express czy Fakt.

15 minutowe debaty z trzema i więcej uczestnikami z których oprócz zdania "ja panu nie przerywałem" i stronniczego dziennikarza niczego się nie zobaczysz.

Trochę lepiej jest z Polsat News a całkiem nieźle z TVP Info ale i tak, to nie ta liga.

Natomiast z przyjemnością oglądam serwisy informacyjne BBC, SKY.

Całe szczęście nie kodowane, i zaczynam się domyślać dlaczego zarówno Polsat i TVN koduje swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja uważam, że na polskim rynku jest właśnie mało stacji informacyjnych. Tylko 4 co to jest popatrcie ile jest tego w anglii. TVP Info bardzo rzadko oglądam, Superstację praktycznie nigdy, Polsat News nie posiadam, a jedynie TVN 24 oglądam często. Za to dużo czasu poświęcam angielskim stacjom. Oglądam angielską wersję kanału France 24, BBC World, CNN i Al Jazerra. Osobicie jestem za polską wersją Euronews bo uważam, że kanał nie jest zły, aczkolwiek niektóre angielskie kanały są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nie najbardziej trafione... może gdyby język polski był tak popularny jak angielski, ale póki co nie mamy o czym mówić. Po prostu język angielski jest językiem uniwersalnym i kanały informacyjne, nadające w języku angielskim znajdą widownię w prawie każdym kraju, w którym są dostępne. Co innego z kanałami w języku polskim. Polaków jest niecałe 40 mln w Polsce, ale odejmijmy od tego liczbę niezainteresowanych, w tym dzieci, itd. Dodatkowo przy dużej konkurencji polska wersja Euronews już raczej nie ma sensu bytu. Nie pozostaje nic innego jak uczyć się języka angielskiego bądź jakiegokolwiek innego równie popularnego, by móc oglądać ze zrozumieniem zagraniczne kanały informacyjne, skoro polskie stacje nie wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...