Jump to content

Recommended Posts

Taki system działa w kilkunastu stacjach telewizyjnych działających na polskim rynku.

Zmiany w Euronews już jutro nastąpią. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać ??

Ja zdecydowanie wolę podkładanie ścieżki językowej niż tworzenie polskiej wersji kanału. Powinno być tak ze wszystkimi kanałami (no może poza MTV czy Viva, ale i tak ich nie oglądam).

Kolejna zmiana... też mi rewolucja. Nie pierwszy raz zmieniają wizerunek, zresztą jakie to ma znaczenie dla naszego kraju skoro Euronews z nami nie ma praktycznie nic wspólnego, prócz tego, że czasem coś o nas wspomną, a nasze kablówki retransmitują sygnał tej stacji. Równie ekscytująca byłaby zmiana oprawy i logo RTR Planeta.

Kolejna zmiana... też mi rewolucja. Nie pierwszy raz zmieniają wizerunek, zresztą jakie to ma znaczenie dla naszego kraju skoro Euronews z nami nie ma praktycznie nic wspólnego, prócz tego, że czasem coś o nas wspomną, a nasze kablówki retransmitują sygnał tej stacji. Równie ekscytująca byłaby zmiana oprawy i logo RTR Planeta.

Chyba jednak kanał ogólnoeuropejski jest bardziej interesujący niż jakiś ruski. EuroNews jest tym bardziej ciekawy że w polskich stacja informacyjnych ze świeczka szukać tematyki zagranicznej. Trzęsienie ziemi, wypadek, Bush mówiący ..., to często gosci np. w Faktach. Ale bieżących wydarzeń nie uświadczysz.

A jeśli mowa o wizerunku to, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, dopiero druga zmiana.

Polskiej wersji nie widać. Za to brzydkie logo -- owszem.

Logo na poziomie lokalnych stacji kablowych w Polsce. Jednokolorowe, nieprzeźroczyste, często wcale niewidoczne - nie wiadomo co się ogląda. W ogóle pełno koloru białego na ekranie. Całość ogólnie wypada słabo. Ale cóż, zwolennikom Euronews pewnie się podoba... Zresztą - mówiłem, że rewolucji nie będzie.

Aha i to chyba jedna wielka ściema a nie 16/9 - paski pojawiają się razem z logiem. Buahaha.

Te logo mi w pierwszej chwili sie kojarzylo ze zmieszaniem logow TVNu i RTL 2.

No coz, wazne sa informacje, a te maja bardzo dobre.

Te logo mi w pierwszej chwili sie kojarzylo ze zmieszaniem logow TVNu i RTL 2.

No coz, wazne sa informacje, a te maja bardzo dobre.

Mi zaś to się kojarzy z "zielonym" logo TV Puls w troszkę lepszej wersji.

No i zrobiła się EuroNewsowa kaszanka "Made in France". :smile:

I tak rzadko oglądam te newsy - prędzej BBC, CNN lub Sky News. :wink:

Nawet, jak dołożą wersję PL, to i tak kanał nie będzie lepszy.

Polska wersja Euronews może jednak powstać - doszło do spotkania Euronewsu z TVP.

Myślę, ze władze TVP zrozumiały, że współpraca z EuroNews to też promocja Polski. Mam nadzieję, że polska wersja szybko powstanie.

Ja jakoś tego w tej chwili nie widzę, tzn. nie widzę, aby dali polską ścieżkę. Jakoś nie widzę po prostu Euronews z polską ścieżką dźwiękową.

niby dlaczego? Euronews jest jednym z niewielu kanałów w Europie, który może bardzo płynnie dodawać nowe ścieżki językowe.

Tam lektor jedzie z tekstem na bieżąco więc dodanie jednego języka więcej nie powinno być problemem. Właściwie to wystarczyłyby osoby biegle władające polskim i angielskim. Wtedy tłumaczyłyby na żywo z angielskiego :D Skomplikowanego języka raczej się tam nie używa :D

Czy EuroNews posiada programy na żywo? Bo raczej wiadomości przygotowywane są wcześniej i tłumaczone na kilka języków a dopiero potem nadawane.

Nie, na żywo transmitowane są tylko konferencje lub inne ważne wydarzenia (ostatnio np. przemówienie Hilary Clinton).

No nie wiem. Z jakieś pół roku temu lektor czytał jeden materiał a już pojawił się następny. Wydaje mi się że jednak Euronews jest robiony jak Eurosport. Dany komentator/lektor dostaje tekst i jedzie. Jak ktoś ma na tyle zapału niech sprawdzi w której sekundzie o poszczególnych godzinach lektor zaczyna mówić w danym materiale :)

Zauważ, że jak materiał leci na żywo to nie napiszą komuś jakiegoś scenariusza w przypadku sportu, bo przecież nie wiadomo co może się wydarzyć.