Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/biznes24-kanal-roman-mlodkowski-wyniki-finansowe

Cytat

W ub.r. spółka zarządzająca kanałem informacyjnym Biznes24 zanotowała 723,9 tys. zł przychodów sprzedażowych, a przy 2,02 mln zł kosztów operacyjnych miała 1,31 mln zł straty netto - wynika z analizy portalu wirtualnemedia_pl.

 

Czyli tak jak można się było spodziewać i co pisałem wcześniej. Kanały biznesowe wzięcia nie mają. Nie bez powodu najwięksi gracze z nich zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniałbym sytuacji finansowej spółki jedynie przez pryzmat samego wyniku finansowego. Z doświadczenia wiem, że wystarczy leniwy księgowy, który dla celów bilansowych przyjmie podatkowe zasady amortyzacji (vide:  jednorazowy odpis amortyzacyjny) i w ten sposób zaniży wynik finansowy pierwszego roku sprawozdawczego. Do wyciągania jednoznacznych wniosków konieczna jest analiza treści całego sprawozdania finansowego ze szczególnym uwzględnieniem przyjętych przez jednostkę zasad wyceny składników majątkowych oraz przychodów i kosztów, a nie opieranie się na wyrywkowych danych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2021 o 23:02, CYFROmaniak napisał:

Miałem okazję zapoznać się z Biznes24 po debiucie w VECTRZE. Pierwsze co, to zacząłem się zastanawiać dlaczego TVN i Polsat nie potrafiły utrzymać tego typu projektów? Tematyka biznesowa nie jest przecież niszowa, bo co n-ty Polak ma swój biznes bądź myśli o założeniu takowego. Kluczem jest chyba przekazywanie tematów w sposób życiowy i poradnikowy.

TVN CNBC/Polsat Biznes kojarzą mi się z suchą ekonomią (choć przyznam, że niewiele oglądałem - zwłaszcza tego drugiego). Tymczasem "Baznes24" :) omawia tematy, które mogą zainteresować zwykłego konsumenta, nie tylko biznesmana. Fajnie, że gośćmi programów są przedstawiciele różnych firm, a nie tylko ekonomiczna śmietanka. Zauważyłem też magazyny analizujące działalność firm w trakcie pandemii - tematyka jak najbardziej potrzebna! 

 

Co do samych kwestii realizacyjnych:

++ czytelne i estetyczne grafiki

++ miły dźwięk jingla, przypomina mi motyw muzyczny CNN. Dobrze, że oprawa nie prezentuje się niczym dawne TV Biznes (z wysokodżwiękowym jinglem przypominającym intro kasety VHS z bajką Hanna Barbery)

 

-- co jak co, ale jestem zwolennikiem studio z widocznym newsroomem. Wiadomo, że to już wymaga pewnych nakładów, ale może uda się kiedyś zorganizować niewielką, ale jakąś "przestrzeń". Swego czasu podobały mi się studia newsowe mniejszych stacji takich jak TVS/Nowa TV (ta pierwsze używa go niestety rzadko, a ZPR poniosło klęskę... więc w sumie studio nie pomogło :D )

 

P.S Zauważyliście, że trójkącik z logo B/\ZNES przeistoczył się w zajączka? ;-)

Studio mają w dawnej Superstacji na Al. Stanów Zjednoczonych. Dużo tam nie zdziałasz. Z resztą jak byłem chyba rok temu na rozmowie rekrutacyjnej u Pana Romana Młodkowskiego - to jest biurko znajdowało się w dawnej poczekalni przed studiem i przejściem do charakteryzatorni. Niestety, nie dogadaliśmy się (na technika studia) finansowo :D

Pan Młodkowski także niezbyt rozumiał czym są nadgodziny w pracy. Ciekawe podejście - zwłaszcza, że pracował w dużych telewizorach...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że prowadzi telewizję biznesową, w której nomen omen emitowany jest program, w trakcie którego tłumaczy się zawiłości Kodeksu Pracy ("HR I KADRY – PORADNIK PRAKTYCZNY"), aby pracownik nie dał się oszukać pracodawcy i wszystko odbywało się zgodnie z duchem i literą prawa.

A po za tym też mam lekko negatywne zdanie co do Pana Młodkowskiego, choć mój kontakt ograniczał się tylko do korespondencji e-mail, a dotyczył wspomnianych we wcześniejszym wpisie notowań ropy naftowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest początek końca tego kanału moim zdaniem.Stacja była tworzona tanio,bez pomysłu. Nudne flaki z olejem. Na YT za darmo znajdziemy ciekawsze programy biznesowe.

 

BTW ciekawe ile Winnicki utopił na tej inwestycji, bo nie wierzę że się zwróciła.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz jak dobrze pójdzie, to będziemy mieli kolejny tandem wzorem największych (Polsat News, Polsat News 2, TVN 24, TVN 24 BIS) - News 24 i Biznes 24.

 

Zapowiada się ciekawie, tylko, żeby nie roztrwonić potencjału i "z kopyta". Mnóstwo kasy i zasięg, i może coś da się z tego coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że zmieniłem telewizor z LG na SHARP i że wypiłem wczoraj kilka "szkockich", ale Biznes 24 chyba zmienił czcionkę na scroll'ach. O ile na dolnych wygląda to może i lepiej, o tyle na górnych jest beznadziejne i lepiej było zostawić poprzednią.

 

Jeżeli mi się tylko przywidziało, to proszę mój wpis sprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.12.2021 o 15:17, truszek napisał:

Tier ma w granicach ok. 20% udziałów w Astro

 

Skąd taka informacja? Tutaj nie są wymienieni jako żaden z akcjonariuszy: https://www.biznesradar.pl/akcjonariat/ASTRO

Jedyne co znalazłem łączącego Astro z Tier Investment, to że współpracują przy swoim wspólnym kanale News 24.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...