Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pasterka była o 21:30 i trwała do ok. 23:00. Na 23:30 zaplanowano magazyn "Dzień po dniu", ale musiał się zacząć wcześniej, bo skończył się o 23:42 (nie widziałem całości, więc możliwe, że mogli zacząć o 23:30, tyle że było mało tematów). Potem do ok. 00:50 był film dokumentalny, a następnie była powtórka "Faktów po faktach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasterka już od kilku lat, od czasów Benedykta jest o 21:30 czy 22, więc pisanie w EPG, że jest o 0:00 wygląda na wyjątkowo tępą osobę, która to układała. Tak to właśnie jest z naszymi EPG pisanymi miesiąc, jak nie więcej naprzód, więc jakakolwiek zmiana w programie nie jest uwzględniana. Tylko stary, dobry teletekst TVP może jakiekolwiek zmiany, opóźnienia uwzględnić. Zresztą, EPG TVN24 od dawna to porażka. W nocy jest Maja w ogrodzie, a podają inną pozycję. W piątek powróciły powtórki Szkła kontaktowego, a tam podają film dokumentalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/fa ... amy-oferte

to jest najlepsze

Poszerzamy ofertę. Kierownictwo stacji uznało, że warto umożliwić oglądanie „Faktów” także widzom TVN 24. To kanał z ambitnym dziennikarstwem, więc „Fakty” będą istotnym wzbogaceniem jego oferty - mówi wirtualnemedia_pl Kamil Durczok, szef „Faktów” TVN.

:censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok, z całym szacunkiem, ale przesadzasz. Ty teraz też zajezdzasz gadka dla wyznawców i przeszedłes ze skrajności w skrajność. Nie rozumiem tej nagonki na TVN, ja jako obiektywny obserwator polityczny (za PO na pewno nie jestem) i ten kanał mi nie przeszkadza, fajne informacje, ciekawe programy... To polskie narzekanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok, z całym szacunkiem, ale przesadzasz. Ty teraz też zajezdzasz gadka dla wyznawców i przeszedłes ze skrajności w skrajność. Nie rozumiem tej nagonki na TVN, ja jako obiektywny obserwator polityczny (za PO na pewno nie jestem) i ten kanał mi nie przeszkadza, fajne informacje, ciekawe programy... To polskie narzekanie :P

Jak nie rozumiesz i uważasz programy TVN za ciekawe,ambitne to mogę jedynie współczuć.Jednak tym czym się tutaj szeroko chwalisz to nie wciskaj mi kitu,że jesteś obiektywny- ciekawa ustawienie dyskusji- ja przedstawiam obiektywizm. Przepraszam bardzo,ale to chyba kto inny powinien to oceniać czy jesteś obiektywny. Swoją drogą nie rozumiem tej wybiórczości moderatorów- jak muza.TV używa określenie wyznawcy w stosunku do każdego widza TV Republika to jego posty nie są cenzurowane,a mój będący jakby sparafrazowaniem Muzy już tak. Nie jest to uwaga do pracy administracji,a luźna obserwacja, bo wiadomo,że moderatorzy mają zawsze rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, wyluzuj gacie. Po co się denerwujesz ;)

Próbujesz mi wmówić swoje zdanie, wtsmiewajac moje. Ja rozumiem Twoje zdanie, jednakże jestem obiektywny - przynajmniej w mojej ocenie. W ostatnich dwóch wyborach głosowałem na trzy różne partie polityczne, ale w nich nie ma ani PiSu ani PSLu. Programy TVN24 są spoko, nie widać często jakiejś nieobiektywnoscci, dzisiaj byłem świadkiem jak wielce krytykowany Kuzniar krytykował PO i Arłukowicza, a podobno lize im wiadomo co. Są "gwiazdki" jak słynne naciskanie Kajdanowicza na Wiplera, ale takie rzeczy dzieją się w każdym medium (patrz nc+ i obwinianie Orlowskiego za gadanie o Barcelonie wszędzie, a Laboge krytykowanie za bycie za Realem), ale obijają się różnym echem.

 

Powiem więcej, mam paru znajomych w TVN24, kilku w Polsacie i jeden w TVP INFO (nie mowie o Durczokach czy Obiszach, raczej młodzi adepci sztuki dziennikarskiej) i podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie ma żadnych rozmów o polityce, nie mówią "PO albo won"...no, ale niestety wielu tak myśli i to jest bardzo słabe myślenie. Myślę, że nawet w TV Repuika tak to nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ledwie zdążył z TVN24 do TVP INFO :lol: Polsatu to on chyba nie lubi i pewnie sobie go odpuści.

Zanim jeszcze pojawił się w studiu TVN24 udzielił tej stacji telefonicznej opinii :>

 

Ma parcie na szkło, ale ogółem lubię gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, wyluzuj gacie. Po co się denerwujesz ;)

Próbujesz mi wmówić swoje zdanie, wtsmiewajac moje. Ja rozumiem Twoje zdanie, jednakże jestem obiektywny - przynajmniej w mojej ocenie. W ostatnich dwóch wyborach głosowałem na trzy różne partie polityczne, ale w nich nie ma ani PiSu ani PSLu. Programy TVN24 są spoko, nie widać często jakiejś nieobiektywnoscci, dzisiaj byłem świadkiem jak wielce krytykowany Kuzniar krytykował PO i Arłukowicza, a podobno lize im wiadomo co. Są "gwiazdki" jak słynne naciskanie Kajdanowicza na Wiplera, ale takie rzeczy dzieją się w każdym medium (patrz nc+ i obwinianie Orlowskiego za gadanie o Barcelonie wszędzie, a Laboge krytykowanie za bycie za Realem), ale obijają się różnym echem.

 

Powiem więcej, mam paru znajomych w TVN24, kilku w Polsacie i jeden w TVP INFO (nie mowie o Durczokach czy Obiszach, raczej młodzi adepci sztuki dziennikarskiej) i podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie ma żadnych rozmów o polityce, nie mówią "PO albo won"...no, ale niestety wielu tak myśli i to jest bardzo słabe myślenie. Myślę, że nawet w TV Repuika tak to nie wygląda

MJa także głosowałem na różne formacje(ba nie było tam PiS) czy to oznacza,że jestem obiektywny?? Nie, bo każdy jest subiektywny. Natomiast nie wiem jak możesz nie dostrzegać ej nieobiektywności w traktowaniu partii rządzącej i opozycyjnej. Ile wałkowano "sałatkę" Pawłowicz ?? Naprawdę było to tak istotne? Sobieniowski i wszystko jasne.. Ale i tak nie wybaczę im to w jaki sposób kopali Radwańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie byłbym taki pewien, że nie zagłosowałeś na PSL :D

Haha :D

 

@Bogdan, też nie wiem. Bezsens, gadają o tym samym na dwóch kanałach. W TVN BiŚ postawilbym na więcej sportu, dużo biznesu i newsów ze świata. TVN24 to [beep]oly - newsy z polski, plotki, pogoda i rozmowy z wieloma ekspertami.

 

Dziwna ta polityka TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji na poprzedniej stronie rację macie obaj, ale połowiczne.

 

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak obiektywne media. Każda stacja ma coś za uszami, każda w bardziej lub mniej bezczelny sposób wspiera którąś z opcji politycznych. Zgodzę się z wislokiem, że TVN w tym zalewie hipokryzji i manipulacji wiedzie prym. Choć już nie na taką skalę jak jeszcze kilka lat wstecz.

 

Tutaj macie dobry przykład z ostatnich wyborów:

 

[16]

 

Teraz zapytam:

 

Czy dziennikarz zrobił to celowo, bo TVN na to przyzwala?

Czy dziennikarz zrobił to dlatego, bo psioczenie na Korwina-Mikke stało się aż tak mainstreamowe, że nie dopuszczał innej myśli niż tylko ukłucie jego i jego partii. Co tak naprawdę świadczy o płytkim myśleniu tego dziennikarza, czyt. słabego dziennikarza pozbawionego wyobraźni i szerszej perspektywy.

 

Ja to widzę tak, że zarówno jedna jak i druga opcja mogą być bardzo prawdopodobne.

 

Ów dziennikarz mógł mieć gorszy dzień, mógł się na przykład nie wyspać lub przyjść do pracy na lekkim kacu i nie kontaktować za bardzo. Czas gonił, weny nie miał, więc zlepił swój materiał na prędce, ale przenikliwe oko telewidza znowu okazało się niezawodne. Może być też tak, że ten dziennikarz jest po prostu słaby. Co wcale by mnie jakoś szczególnie nie zdziwiło, bo słabych dziennikarzy w Polsce jest cała masa. Tutaj taki mały przykład z Woronicza:

 

Na antenie TVP Sport od czasu do czasu można obejrzeć taki dokument: "Sport w szponach korupcji" zrobiony przez "dziennikarzy" tamtejszej redakcji. Na pierwszy rzut oka niby wszystko jest fajne. Fajny tytuł, fajny temat, ale im bardziej zagłębiamy się w samą treść tego materiału wydaje nam się, że został on oparty na nagłówkach (ewentualnie leadzie) różnych źródeł. Wnioskuję, że tych źródeł było aż tak dużo, że dziennikarzom nie chciało się już w nie bardziej zagłębiać.

 

Co z tego wyszło? Muszę powiedzieć, że tak niechlujnego filmu dokumentalnego nie widziałem już dawno. Jest tak niepomysłowy, płytki i bezsensowny, że aż dziwię się, że tak mądre głowy jak Szaranowicz czy Jóźwik jeszcze nie zdjęli go z anteny. Właściwie to nie jest to dokument tylko jakaś bezwartościowa papka w telegraficznym skrócie. Zlepek kilkunastu afer + komentarz (nie zawsze mający zbyt wiele z prawdą).

 

Bezsensowny, bo zrobiony sztuka dla sztuki. Bezwartościowy, bo nie mierzący się z problemem korupcji w sporcie. Są w nim jakieś prowizoryczne odpowiedzi (jak już pisałem nie zawsze zgodne z prawdą), zabrakło jednak właściwie zadawanych pytań. Dlatego właśnie ten materiał jest tak płytki. Każdy przecież doskonale wie, że doszło do korupcji, ale chciałbym się dowiedzieć dlaczego? Dlaczego akurat w tych krajach? Dlaczego akurat w tych, a nie innych dyscyplinach? Dlaczego akurat w tych rozgrywkach?

 

Reasumując: Taką fuszerę można odbębnić w kilka godzin. Referaty w pierwszej klasie gimnazjum biją to dzieło Made in TVP na głowę. Jeśli tak wygląda dziennikarstwo w Polsce to kryzys prasy i coraz mniejsze liczby w słupkach oglądalności nie są przypadkiem.

 

Artek1008 wspomniał, że ma paru znajomych w TVN24, którzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie musieli opowiadać się za żadną z opcji politycznych. Napisał też, że są to młodzi adepci sztuki dziennikarskiej, którym bardzo daleko do Durczoka, Olejnik itp. Naszła mnie więc taka refleksja. Przyjęli kilku żółtodziobów co wcale nie musi teraz oznaczać, że będą pnąc się w górę. Może właśnie teraz czeka ich test lojalności? ;) Góra patrzy i analizuje. Wiadomo, że nikt nie powie im wprost jakie tu panują zasady. Popracują trochę w redakcji, popatrzą i po jakimś czasie sami zorientują się, że promowani są ci pro-jacyś tam ;) (nie będę się więcej rozpisywał, bo kiedyś za politykowanie dostałem kilkudniowego bana na SK i teraz mam uraz psychiczny ;) )

 

Polską polityką osobiście gardzę, więc mi TVN24 aż tak bardzo to nie przeszkadza. Od czasu do czasu oglądam "Fakty" w TVN i serwisy informacyjne w TVN24. Interesuje mnie przede wszystkim polityka międzynarodowa. Polityka wewnętrzna i zagraniczna USA, terroryzm, wojny, konflikty na świecie to moje koniki i na tym polu TVN nie zawodzi. Co więcej, uważam, że nikt tak nie potrafi zrelacjonować wyborów w Stanach Zjednoczonych jak właśnie TVN24. Tak samo jak nikt inny nie jest tak szybki i błyskawicznie przygotowany oraz fachowy na Breaking newsy (jak choćby ten atak terrorystyczny w Paryżu) jak właśnie TVN24. Pamiętam, że gdy zmarł Michael Jackson, a ja po nocach zakuwałem i robiłem ściągi TVN24 jako jedyny późno w nocy miał rękę na pulsie. TVP Info i Polsat News smacznie spały. Zakładam, że kiedy się obudziły to TVN był już 10 kroków przed nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały off-top. Z racji, że o Romanie Polańskim znowu głośno zrobiło się z powodu takiego, iż Stany Zjednoczone domagają się ekstradycji tego Pana, a Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego ekstradycję, amerykańska wersja CNN (nie wiem czy w wersji International był materiał) powołała się na telewizję TVN 24, emitując fragment wywiadu Polańskiego z dziennikarzem TVN 24.

 

Oto uchwycony materiał z dzisiejszego CNN US:

 

d1c492f0ce8198535088ab0606bc79f3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...