Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz na player.pl we wtorkowyc "Faktach". Pamietam, ze ten material byl na samym koncu. O ile ie nie myle przygotowal go Maciej Mazur.

 

Dziękuję @kamil2505 za naprowadzenie mnie do owego materiału Macieja Mazura o mijających się panach: Sienkiewicza i Belki w trakcie realizacji "Kropki nad i".

Poszedłem według Twojej wskazówki - znalazłem materiał na player.pl, ale że tam są problemy, by pobrać plik przez Flash Video Downloader (nie chciałem bawić się w Camtasia Recorder), więc odnalazłem reportaż Mazura na fakty.tvn24.pl - stamtąd bez problemu pobrałem przez FVD plik mp4 ;)

 

Studio Green Screen "Kropki nad i"

aaaaaaaaa_eeaqrwq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przekazywali informacje na bieżąco - takie dostali, takie emitowali. Albo to jest telewizja na żywo albo wieczorny dziennik ze szczegółowymi informacjami, gdzie jest pora na podsumowanie wszystkich aspektów awarii oraz możliwość określenia rozmiaru szkód. Gdyby ktoś ich w konia nie robił podając niesprawdzone inforamcje, wszystko byłoby tak jak należy. Poza tym tego typu informacje, szczególnie przekazywane na żywo, zawsze są opatrzone zółtym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Karol. To żadna sensacja - relacjonowali sprawę na bieżąco uaktualniając informację. Tak się tworzy telewizję informacyjną. To nie zmienia faktu, że w TVN24 coraz więcej sensacyjności i tabloidyzacji. Dlatego coraz częściej przełączam się na spokojniejszy Polsat News.

 

Oglądając TVN24 coraz częściej odnoszę wrażenie, że niektórzy dziennikarze otrzymują wzwodu z podniecenia. Szczególnie, gdy jeden polityk powiedział o drugim coś ostrego, i - o zgrozo - na "naszej antenie". Olejnikowa to już nie potrafi nawet spokojnie siedzieć na krześle. Najbardziej śmiać mi się chce jak dziennikarze, dorośli ludzie biegają, jak dzieci, za politykami w sejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystkich zaszokowała wiadomość o rzekomej śmierci aktorki Anny Przybylskiej ktòrą podał pudelek.Włączyłem TVN24 i Polsat News a tam w ogóle o tym nie mówią,więc postanowiłem jeszcze raz to sprawdzić i na szczęście to nie była prawda.To nic dziewnego że nic o tym nie dali,nasze stacje najpieerw sprawdzają wiarygodność newsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Najbardziej śmiać mi się chce jak dziennikarze, dorośli ludzie biegają, jak dzieci, za politykami w sejmie.

 

Nie wiesz jak to jest? Nie znajdzie sensacji to nie dostanie kasy. Latają za posłami, urzędasami, burmistrzami, wójtami, sołtysami itp i szukają bzdur... Niestety tak żałośnie teraz wygląda telewizja informacyjna, sensacja bardzo dobrze się sprzedaje.

Niestety teraz w sezonie letnim nic się nie dzieje i nie ma o czym mówić, słupki oglądalności lecą i trzeba coś na sile wymyślić. Stąd te ostatnie wpadki i jeśli stanie się teraz jakaś błahostka, to będą mielić ją w zębach do znudzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu katastrofy samolotu na Ukrainie TVN24 nadaje program specjalny razem z TVN24 BiŚ. Program jest emitowany ze studia TVN24 BiŚ (bo ze studia TVN24 będą Fakty), prowadzą Piotr Jacoń i prezenterka z BiŚ (niestety nie zapamiętałem nazwiska). Wcześniej było przedłużone wydanie "Faktów po południu", a z racji specjalnego programu od 18:00 wyleciał z ramówki program "Tak jest" Andrzeja Morozowskiego.

Zastanawiam się, czy będą dzisiaj "Fakty po Faktach", miał być wyemitowany wywiad z Lechem Wałęsą, ale nic nie wiadomo, a na oficjalnym fan-page programu nic nie napisano na temat ewentualnych zmian. Przeczuwam jednak, że "FpF" będą albo zdjęte z anteny na rzecz programu specjalnego, albo będą poświęcone katastrofie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest emitowany ze studia TVN24 BiŚ (bo ze studia TVN24 będą Fakty), prowadzą Piotr Jacoń i prezenterka z BiŚ (niestety nie zapamiętałem nazwiska).
Joanna Skrzypiec.

A co do "Faktów po Faktach" to można powiedzieć, że teraz jest 2 w 1, bo w Faktach od kilku minut trwa rozmowa Justyny Pochanke z gościem - Januszem Zemke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to uruchomili drugi kanał, żeby na obu dawać to samo - ostatnio takie rzeczy to chyba za komuny Dziennik na obu programach w TVP. Przez to ubili chyba całą ramówkę na dziś w TVN24. Nie będzie Szkła, nie będzie Dnia po Dniu, bo na obu kanałach musi koniecznie być to samo, a przecież BIŚ właśnie po to powstał żeby nie dublować się i dawać inne zagraniczne wydarzenia. Gdyby mieli trzeci kanał informacyjny to na bank by dawali też to samo. Katastrofa Samolotu, nawet na Ukrainie to nie jest wydarzenia jak WTC czy katastrofa w Smoleńsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj dochodzimy do dość delikatnej kwestii: od którego momentu tragedia jest wydarzeniem, któremu można poświęcać ramówkę. Co prawda dzisiejsza katastrofa nie jest skali takiej jak 9/11, ale jednak jest to dość ważne (i niestety tragiczne) wydarzenie. Co do kwestii nadawania tego samego na 2 kanałach, to nie przypominam sobie, żeby podczas uruchamiania TVN24 BiŚ mówiono, że od tego momentu wieści zagraniczne będą tylko na tej antenie. Zapowiadano współpracę między kanałami, i takie okazje, niestety nieprzyjemne, są powodem do współpracy. Zresztą, gdyby TVN24 BiŚ nie puszczałby tego co TVN24, tylko dałby zwyczajowo o 18:00 "Biznes dla ludzi", to dzisiaj ten program miałby mniejszą oglądalność, bo wiele osób przełączyłoby na TVN24.

 

Szkła nie będzie, ale czy to pierwszy raz? To jest stacja informacyjna i mogą zdarzyć się wypadki, które powodowałyby zmianę ramówki, i tak jest dzisiaj. Oczywiście trochę szkoda że nie będzie, ale nie wiem czy po takich wydarzeniach prowadzący Szkło chcieliby mówić o dość błahych tematach. A co do Dnia po Dniu, to czuję że będzie, ale w ramach wydania specjalnego i tam pewnie podsumują całą sytuację, więc można spodziewać się dłuższego niż zwykle programu. Kto wie, może nawet skończą po północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja TVN24 nie należy do moich ulubionych,ale to nie jest powód by po nich dosłownie jechać. W obliczu takiej tragedii, która jest niczym innym jak zamachem terrorystycznym zmiana ramówki jest oczywista. To program rozrywkowy, kabaretowy,w jakim istocie jest "Szkło Kontaktowe" po prostu nie przystoi TVN 24 ma być kanałem informacyjnym, a to oznacza informacje zarówno z kraju jak i ze świata, biznesowe i inne. Kanał TVN24 Biznes i Świat ma się skupić na tej tematyce na co dzień, kiedy wiadomo,że w kanale newsowym dominuje wydarzenia z kraju z naciskiem na Polską politykę. Oczywiście TVN24 i TVN24 BiŚ mogły by robić dwa rózne programy o tym wydarzeniu,ale to się zwyczajnie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN sport kuleje od początku istnienia ich stacji i nic z tym nie robią. Tutaj ich fachowcy przeszli samych siebie :D

http://naszosie.pl/2014/07/naszosie-pl-tvn24-10/

Gdyby artykuły musiały być podpisywane imieniem i nazwiskiem, Kris albo by się douczył i nie popełniał takich baboli albo szukałby pracy gdzieś indziej niż media. A tak Kris będzie teraz pisał bzdury pod innym nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport kiedyś w TVN24 zajmował dużo więcej czasu. Przecież w pierwszych latach, jeszcze przed magazynem 24 Godziny, który się zaczynał o 21:30 to główne wydanie sportu w TVN24 było o 21:07 czy 21:09 i miało prawie 20 minut. To było takie studio z cegłówkami stylizowane jakby na piwnicę, czy coś podobnego. W tamtych czasach zaczynający pracę w stacji Ryczel przygotowywał codziennie kilkuminutowy program o różnych ciekawostkach ze sportu. Wtedy jeszcze prowadzącymi oprócz Zawioły byli diabełek Mędrzejewski , czy pracujący też w TVP Jabłoński. A że program trwał ok 20 minut - dziś nie do pomyślenia, a reklamy nie zaczynały się 7 minut przed planowanym następnym programem jak dziś, więc prawie do 21:30 mieli dużo czasu, żeby o wszystkim powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport jest całkowicie zmarginalizowany w stacjach newsowych, czego nie rozumiem. Nie dotyczy to TVN24 wyłącznie. W TV Republika- zmarginalizowano sport do 0 co oznacza,że jest to pseudostacja informacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...