Jump to content

pincet

Users
 • Content Count

  2068
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pincet

 1. pincet

  INEA

  WTVK ma umowy na czas nieokreślony, więc jak będzie w Inei tyle kanałów 4K, że będzie się opłacało przechodzić to można skorzystać z Inei 600/600 to łącze spokojnie wystarczające do użytku domowego. Dodatkowym plusem WTVK (oprócz umowy na czas nieokreślony i cen) jest to, że bez dekodera w multiroomie jest dostępny całkiem bogaty pakiet kanałów - jest w nich np. Eleven Sports. Dużo zależy od okablowania jakie mamy w domu/możliwości położenia kabli i tego, co nas interesuje. Gdybym miał taką możliwość to wziąłbym WTVK - w niskiej cenie jest net z C+ i Polsatem Sport Premium, w momencie gdy w Inei będzie PSP rozważyłbym powrót Natomiast jak komuś nie zależy na tych kanałach to Inea z Hiway może być lepszym wyborem.
 2. pincet

  INEA

  No to ja mam dokładnie odwrotne informacje - poza miejscami, gdzie jest duża konkurencja początkowo nie dają słonecznej. A na POPC będzie jeden cennik (bez słonecznej itp.), nawet nieco droższy niż standardowy. Zresztą to normalne działanie - w Orange jak chcesz światłowód do domku jednorodzinnego to płacisz 15 zł więcej na miesiąc. Co więcej ma być limit na bezpłatne prace ziemne i jak masz dom za daleko od ulicy to będziesz musiał dopłacić za instalację
 3. pincet

  INEA

  Na nowych inwestycjach nie dają słonecznej od początku - zazwyczaj tak z rok po podłączeniu.
 4. pincet

  INEA

  Przy przejściu na nową TV nie będzie już raczej możliwości skorzystania z modułu. Wbrew temu, co się wydaje moduły CAM powoli przechodzą do przeszłości. Jeżeli rozwiązanie, które wchodzi w Inei będzie popularne na całym świecie to być może doczekamy się innych rozwiązań bezdekoderowych
 5. pincet

  INEA

  Bo nie ma, co nie znaczy, że operatorzy nie mogą się dogadać - Inea jest dogadana z Orange, choć nie zawsze to znaczy, że można korzystać z usług obu operatorów. Netia też jest dogadana z Orange, ale nie w Poznaniu - zdaje się że gdzieś w Łodzi albo okolicach.
 6. pincet

  INEA

  Praktycznie każda sieć jest budowana za środki UE Nie zmienia to jednak faktów, że nakładki światłowodowe budowane ostatnio w Poznaniu: - nie są podłączone pod VO, więc można korzystać tylko z IPTV, - były budowane przez Ineę, - na części z nich (większości?) nie można jeszcze korzystać z usług Inei, a z usług Orange już można.
 7. pincet

  INEA

  Do tej pory na większości lokalizacji dawali DVBC po światłowodzie, przestali na dobre przy budowie wspólnej sieci z Orange, która zresztą na większości lokalizacji jest dostępna tylko dla klientów Orange. lukimann, nie wiem o co masz pretensje, jeśli to byłaby wiedza normalnie niedostępna (choć w tym przypadku nie jest) to chyba dobrze, że się dowiadujesz czegoś, czego normalnie byś się nie dowiedział
 8. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy piszą, że nowe przepisy będą końcem świata dla Inei, skoro Inea jako chyba jedyny operator z własnej woli udostępnia swoje łącza konkurencji (Orange), a nawet buduje sieć tylko dla innych operatorów. W Poznaniu jest wiele budynków, w których Inea kładła światłowód, a można z niego skorzystać tylko z usług Orange. Problem mogą mieć inne firmy, które do tej pory nie chciały udostępniać swojej infrastruktury.
 9. pincet

  INEA

  Ja mam ten Canal+ jako pakiet nc+, a nie Orange i nie ma w ogóle Canal+ Now na liście, ale mam już ten dekoder, co jest tylko do IPTV, więc to może dlatego?
 10. pincet

  INEA

  OK, sprawdziłem i faktycznie nie ma. Kiedyś obiła mi się o uszy informacja, że miały być, więc błędnie to założyłem.
 11. pincet

  INEA

  Wierzę na słowo, ja nie testuję
 12. pincet

  INEA

  Orange dalej ma porozumienie z nc+ - jako jedyne ma kanały Canal+ Now, jako jedyne ma Polsaty Sport Premium gratis do paczki C+ do końca roku. Pomimo tego nie ma Canal+ 4K, dlatego nie liczyłbym na ten kanał. Co innego Eleven 4K.
 13. pincet

  INEA

  Skoro w Orange nie ma Canal+ 4K to myślę, że masz rację. Co do kanałów 4K to testujący mają Travel 4K, ale podejrzewam, że w momencie ruszenia komercyjnego usługi dojdzie jeszcze parę kanałów
 14. pincet

  INEA

  Dlatego testy trwają tyle czasu - już będzie chyba z półtora roku.
 15. pincet

  INEA

  ^^ To mamy sprzeczne informacje, usługa ma być dostępna nawet tam, gdzie nie ma kabli Inei. Jeśli odpuścisz pakietyzację to oznacza, że wrócisz w przyszłym roku Duble SD znikną mniej-więcej wtedy, kiedy pojawi się dekoder 4K, który ma nagrywać w chmurze.
 16. pincet

  INEA

  Poznańskim użytkownikom Inei chciałbym zasugerować, że Orange ma w ofercie Polsaty Sport Premium a na większości lokalizacji można już się przenieść do pomarańczowych
 17. pincet

  INEA

  Światłowód nie będzie konieczny, z tego co wiem. Też mnie ciekawi, czy to na stałe? Podejrzewam, że to jakieś otwarte okno na Internet.
 18. pincet

  INEA

  Sprawdzacie prędkość Internetu?
 19. pincet

  INEA

  A może bardziej 1000/1000? Pytanie czy to tak na stałe?
 20. pincet

  INEA

  No to skoro nie zrobiła to całkiem możliwe, że już nic nie zrobi.
 21. pincet

  INEA

  Osoby zajmujące się social mediami wiedzą, ale nie mogą Ci oficjalnie nic powiedzieć - jeżeli Inea nie chce czegoś podać, to w social mediach nie poda, ale tylnym wejściem zawsze jakoś wyjdzie
 22. pincet

  INEA

  Łohoho, robi się poważnie! A abonenci cierpią hehehe.
 23. pincet

  INEA

  Tak, ale nie tylko na lubelski i to nie w najbliższych miesiącach, więc to dziwne działanie.
 24. pincet

  INEA

  Czyli jesteś wśród pewnie ok. 1% klientów TV. Większość osób, która nie lubi dekoderów, po prostu woli moduł CAM, żeby nie musieć używać dwóch pilotów i dwóch urządzeń. W momencie, gdy dekoder chodzi szybciej niż TV, ten problem po części znika.
 25. pincet

  INEA

  Byłem największym wrogiem IPTV, ale dekoder, którego używa Orange jest zupełnie nieinwazyjny, czyli się da. Chodzi chyba nawet szybciej niż mój TV.
×