Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Pan zauważył jaki jest temat wątku...

To "dyskutanci" wnoszą naiwne porównania wyłącznie by ich racja na górze. Czyniąc watek OT.

Pytanie zasadnicze i retoryczne zaraz: czemu CP nie mówi o 4K.

Nikt tu chyba nie wierzy, że w 2020 to jakaś niedostępna sprawa.

Jest dostępna prawie dla każdego. Możemy domniemywać, że kierownictwo CP mając na uwadze strukturę przychodów nie widzi na razie potrzeby angażowanie środków na ten pomysł. woli zapychać rynek słabymi dekoderami do oglądania reklam. Bo 25% przychodu CP to reklamy.

Kanały 4K także są . To z kolei pytanie czy warto.

To jak z Ekstraklasą na CP.  Niby wszyscy chcieli, a oglądalność (czytaj: płacenie) poniżej Motowizji.

Nie wspomnę o tp. 1117 , gdzie idą 2 kanały.....(niby rozrzutność), a niby oszczędność to blokada na 4K.  I ta naiwna wiara, że UHD per satellite będzie na poziomie 30Mb.

Tak, jakby nie było znane doświadczenie z HDTV.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lukimann napisał:

@kingofsouth

Jakie jest Twoje zdanie na temat Muzeum4K?

Mam wrażenie, że ile razy uda mi się zawędrować do tego kanału ( co za pomysł z u miejscowieniem na końcu listy) to trafiam na ten sam lub podobny materiał..

 

Nie mam zdania w temacie tego kanału. 

Poświęciłem mu może jedna minutę mojego życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Były może jakieś komunikaty odnośnie terminu wprowadzenia 4K, wraz z nowym sprzętem, oczywiście do ich odbioru? Wiadomo przynajmniej, w którym kwartale można się tego spodziewać?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aster napisał:

Były może jakieś komunikaty odnośnie terminu wprowadzenia 4K, wraz z nowym sprzętem oczywiście do ich odbioru? Wiadomo przynajmniej w którym kwartale można się tego spodziewać?

Tu masz odpowiedź z tematu :Przyszłość 4K w Cyfrowym Polsacie.

W dniu 30.12.2019 o 12:36, support458 napisał:

Jeśli 4k to tylko po IP :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym więcej to chyba przesadziłeś.Seria A praktycznie nie robią w 4K ,hiszpańską mają po połowie nie wiem ile jest Bundesligi w tej technologi.Pewnie najwięcej to LM jest w 4K.Druga sprawa dużo praw kończy się niebawem pytanie co z tego utrzymają?Coś jeszcze moga pokazywać w 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFC w 4K?Nawet nie wiedziałem że ktoś to pokazuje w 4K.To faktycznie tym UFC czy tenisem mogli by trochę nadgonić tych transmisji bo F1 to nie ma za dużo.Chyba że i kwalifikacje sa w 4K.Ale ja obstawiam że część praw utracą jak nie LM to coś z Eleven.Eurosport faktycznie jest w 4K ale to chyba wybrane pozycje.Ale lepszy rydz niż....

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bugmenot napisał:

Polsat ma do pokazania co najmniej tyle praw sportowych produkowanych natywnie w 4K co C+, jak nie więcej.

 

Dobrze wiemy ,że gdyby chcieli to nawet byśmy mieli jeden mecz LM w każdej kolejce w 4K na Ipli.

A tak nie jest. Widać ,że CP nie jest zainteresowane tematem rozdzielczości 2160p.

Szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bugmenot napisał:

W apce UFC bywały eventy w 4K

No to jak w apce bywały to juz można liczyć że Polsat dostanie te gale w tej  jakości?A to bywały to jedna gala na 10?Przez internet 4K to im na ręke przy ich internecie przy okazji by pokombinowali by wyciągnać jak najwięcej kasy od abonentów https://satkurier.pl/news/188154/uokik-ponad-50-mln-zl-kary-dla-operatora-sieci-plus.html

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot , jestem ciekaw czy jak ruszy LM w lutym , to jeszcze uświadczę jakiś mecz LM na Ipli w 4K? ;)

Kolejna dziwna sprawa to ten nieszczęsny Eleven Sports 1 4K. Nie rozumiem , czemu w aplikacji nie ma tego kanału?

Ludzie pewnie by brali Eleven jak ciepłe bułeczki ;)

Jedynie Vectra Online udostępnia ten kanał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Polsat powinien rozwinąć standard "Super HD". Śmiałem się gdy go tak hucznie wprowadzali, jednak gdy zobaczyłem te ich kanały Polsat Sport Premium to muszę przyznać że całkiem fajnie to wygląda. Gdyby tak kilka swoich kanałów podciągneli do "Super HD" np. Polsat Film i zwykłe Polsaty Sport dla tych co lubią sport to było by lepsze z ekonomicznego punktu widzenia niż te 4K z satelity. Nawet mogli by stworzyć oddzielny kanał bez reklam w "Super HD". Sprzęt nie wymagał by wymiany bo Evoboxy dadzą radę i ludzie na swoich telewizorach full hd mogli by spokojnie oglądać. Polsat ma taki potencjał, jest największą firmą sprzedającą telewizję w Polsce a nie potrafi tego wykorzystać by coś ulepszyć w swojej ofercie.

Edytowane przez Ozzy666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie jasno powiedzieć Cyfrowy Polsat to operator masowy  a klient masowy patrzy na to ile kanałów i za ile może dostać nie zwraca uwagi na to że większość z nich to kanały "powtórkowo reklamowe" wiem bo sam tak miałem przechodząc z kablówki na Sat do tego skracanie umowy i pół roku za free przy każdym aneksie ten model biznesowy po prostu działa dlatego myśle że jeśli 4k w cyfrowym polsacie to jeszcze długo wyłącznie przez iplę i tanio nie będzie.......

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów, Ekstraklasa, PPV czyli opcje dodatkowo płatne z klientem masowym mają mało wspólnego. Odwiedzając APS widziałem jak ludzie pytali o konkretne kanały i to osoby starsze.Także ta granica czy podział już się dawno zatarł. Na pewno magnesem jest 3 czy 6 miesięcy za darmo lub skracanie umów, pod warunkiem że ktoś o tym wie. 4K przez internet może być sprawdzianem ile osób będzie zainteresowane tą usługą i czy jest sens nadawać przez satelitę takie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukimann napisał:

Polsat Sport,   Doku, Rodzina..Przy IP poprawa jakości do rozdzielczości full HD z wyskim bitrate jest technicznie możliwa?...

 

 

Już dawno część kanałów CP via IP (a także przez Iplę czy CP GO) nadaje w 1080p/50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pełne/książkowe 1080p - może być encodowane MBAFF'em gdzie dalej masz część klatek z przeplotem.

Dlaczego tak twierdze?

Xiaomi Mi Box ma problemy z materiałem z przeplotem, obraz ma mikroprzycięcia pomimo ustawionego 1080@50HZ - widać to przy sporcie i na paskach informacyjnych np. Tvn24. Czy to stream z dekodera czy Ipla. Winny jest tutaj Amlogic i brak dostosowania się do googlowego mediacodec.

Wpadł mi w ręce Kaon Tmobile'a na BCM - po zmianie odświeżania na 50HZ - obraz czy to z Ipli live tv czy z tunera satelitarnego (stream) jest idealnie płynny - taki jaki powinien być.

 

W pełni progresywny materiał na Mi Boxach nie tnie. 

Edytowane przez kozaa
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Moim zdaniem Polsat powinien rozwinąć standard "Super HD". Śmiałem się gdy go tak hucznie wprowadzali, jednak gdy zobaczyłem te ich kanały Polsat Sport Premium to muszę przyznać że całkiem fajnie to wygląda. Gdyby tak kilka swoich kanałów podciągneli do "Super HD" np. Polsat Film i zwykłe Polsaty Sport dla tych co lubią sport to było by lepsze z ekonomicznego punktu widzenia niż te 4K z satelity. Nawet mogli by stworzyć oddzielny kanał bez reklam w "Super HD". Sprzęt nie wymagał by wymiany bo Evoboxy dadzą radę i ludzie na swoich telewizorach full hd mogli by spokojnie oglądać. Polsat ma taki potencjał, jest największą firmą sprzedającą telewizję w Polsce a nie potrafi tego wykorzystać by coś ulepszyć w swojej ofercie.

 

Na to trzeba też mieć miejsce na satelicie, podobnie jak pod kanały 4K. Tutaj także ciężko, bo pozostałe tp. CP są zapchane do granic możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...