Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UPC nie ma z tego co wiem swojego kanału  własnego więc wprowadza co dostanie od innych😃Nie ma to jak narzekać na C+4K ja ma się u swojego operatora takie rarytasy w 4K😅 Mam nadzieję że ten dekoder niesie też ciekawe funkcje i rozwizania a nie tylko możliwość odbioru takich rarytasów jak W Polsce PL 4K😅  @Mati06  ja od 4 lat posiadam pierwszy dekoder 4K😅

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych rarytasów, bo mam moduł CI+.

Natomiast moje rarytasy w 4K to Apple TV+, Amazon Prime Video i Netflix, do tego od czasu do czasu TVOD w 4K np. Rakuten (ostatnio obejrzałem tam "Tenet").

Wszystko z HDR albo Dolby Vision.

Przy tym te kilka upscalowanych filmów w miesiącu na C+ 4K to jest śmiech na sali :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czerstwy napisał:

UPC nie ma z tego co wiem swojego kanału  własnego więc wprowadza co dostanie od innych😃Nie ma to jak narzekać na C+4K ja ma się u swojego operatora takie rarytasy w 4K😅 Mam nadzieję że ten dekoder niesie też ciekawe funkcje i rozwizania a nie tylko możliwość odbioru takich rarytasów jak W Polsce PL 4K😅  @Mati06  ja od 4 lat posiadam pierwszy dekoder 4K😅

I co na nim oglądasz? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał:

Jak napisałem wcześniej u Twojego operatora nawet tego nie ma😅 Przynajmniej jeden operatora coś kombinuje i wprowadza😉

Mój operator ma HD w 15 Mbps więc nie narzekam jeśli chodzi o oglądanie TVN24 czy Polsatu Sport. A resztę rzeczy ogarniam nowocześniej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 22:57, czerstwy napisał:

Ale są tacy co nie widzą różnicy między HD i 4K😉

 

To fakt. :) Choć dużo ciężej czasami odróżnić na telewizorze 4K czy transmisja jest HD czy 4K. Tak jest np. w Sky, oglądałem mecz i obraz brzytwa... gdyby nie to że znam ten dekoder to bym stawiał, że transmisja leci w 4K.

 

Jeśli chodzi o krajowy rynek to głównie sport mógłby tu namieszać. Tak jak wspomniałem pojawienie się Eurosportu w Polsce w 4K napędziłoby stracha operatorom bez odpowiedniego dekodera w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat jakby nie patrzeć ma spory potencjał na swój ewentualny kanał sportowy 4K. Wystarczy tylko że utrzymają LM i LE a Eleven La Liga. Wtedy taki kanał może zaoferować wybrane mecze LM, LE, La Liga (kwestia dogadania się w zasadzie między sobą), F1, wybrane mecze lig siatkówki mężczyzn i kobiet, wybrane mecze koszykarskiej ligi mężczyzn, wybrane mecze Fortuna 1 ligi. Brzmi surrealistycznie, ale kto wie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie kanał sportowy 4K powstał na wyłączność w CP ( z przedłużonym prawami do LM , LE itd), to byłby dylemat co wybrać: ofertę sportową od PC+( w którym na 1 miejscu jest polska liga i faktycznie skromna oferta filmowa), czy jednak  Polsat.

Tyle w sferze fantastyki.

Najkorzystniej dla operatorów okazała się " wymniana" PSP i C+Sport3,4. Natomiast z mojego  punktu widzenia jako abonenta PC+ jakość Super HD jest porównywalna do Eleven 4K, więc jest bardzo dobrze.

 

Wracając do rzeczywistości to kanałów  4K , (prawie) 4K jest naprawdę mało i dodatkowo te czy inne rarytasy są praktycznie  na wyłączność u różnych operatorów np W polsce 4K , Staingray Festival- Orange, Muzeum 4K, C+ w PC+ , LM ( wybrane mecze) przez internet w Ipli czyli jednak CP.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukimann napisał:

 

 

Wracając do rzeczywistości to kanałów  4K , (prawie) 4K jest naprawdę mało i dodatkowo te czy inne rarytasy są praktycznie  na wyłączność u różnych operatorów np W polsce 4K 

 

 

Szanowny kolego , ten kanał nie jest 4K.

To jest zwiększony bitrate. Czy ty się zastanawiałeś ile kamer 4K maja w studio ? Podpowiem ci....zero :)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość 4 K, zarówno w CP jak i PC+, czarno widzę. Transpondery są po prostu za mało wydajne i żadne cudowne kodeki nie pomogą. Tym bardziej, że im bardziej zaawansowany kodek tym mniej naturalny obraz, który na dodatek musi być picowany trickami typy HDR czy DV.

:wink:

 

Jedyny ratunek dla 4 K to światłowody pod strzechy i po 30 Mbit na 1 kanał 4 K.

:-D

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o przyszłości 4K w Cyfrowym Polsacie ,  bo na razie słabo to wygląda w ...teraźniejszości, jak już mowa o PC+ i CP i wrzucając ich do wspólnego worka;-)

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Max Taadjen napisał:

Tym bardziej, że im bardziej zaawansowany kodek tym mniej naturalny obraz, który na dodatek musi być picowany trickami typy HDR czy DV.

 

Szczerze mówiąc jak oglądam Premier League to mimo iż mam telewizor 4K to wolę obraz z kanału C+ Sport (zwykłego - FHD) niż C+ 4K. Nie tylko ja, u teścia to samo, fajny telewizor 4K, a on też ogląda na zwykłym C+ bo mu się obraz z kanału 4K nie podoba.

 

Nie wiem czemu tak jest, na C+ 4K murawa wygląda bardzo ciemno, jak by ktoś zgasił 75% reflektorów na obiekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może coś się ruszy w temacie 4K w CP.

Do floty produkcyjnej CP dołącza nowoczesny samochód transmisyjny Sony.

 

Telewizja Polsat rozpoczyna proces transformacji swojej obecnej floty wozów transmisyjnych, której celem jest rozwój systemów produkcyjnych w stronę technologii IP - mówi Andrzej Szymański, dyrektor pionu techniki telewizji Polsat. - Będziemy produkować sygnał w jakości Ultra HD, który niesie 4-krotnie więcej informacji niż standardowy obraz HD, dzięki czemu widz będzie w stanie dostrzec znacznie więcej szczegółów. Dodatkowo, technika HDR - High Dynamic Range - zapewni jeszcze żywsze kolory i bardziej naturalny obraz. Dla naszych widzów będzie to oznaczało nową, jeszcze lepszą jakość oglądania naszych programów."

żródło: Satkurier.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maniek357 napisał:

 Natomiast mecze, czy koncerty w 4K zapewne na Ipla się pojawią. 

1 liga piłki nożnej w 4K do tego  Opera na Zamku w Topaczu , czemu nie ;)

ATM jest blisko, to kto wie co w 4K jeszcze powstanie.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego się tak ociągali że nie mieli możliwości produkcji własnych materiałów w tej technologii :?:

Smichy chichy niektórych mogą się skończyć rozdziawioną gębą, gdy CP np. zacznie sport zamiast w HD czy Super HD pokazywać w 4K- od tego już dłużej uciekać nie można a jak się już dysponuje sprzętem do produkcji to za tym musi pójść sprzęt do odbioru bo inaczej to po co to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...