Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, OlafS napisał:

Może dlatego się tak ociągali że nie mieli możliwości produkcji własnych materiałów w tej technologii :?:

Smichy chichy niektórych mogą się skończyć rozdziawioną gębą, gdy CP np. zacznie sport zamiast w HD czy Super HD pokazywać w 4K- od tego już dłużej uciekać nie można a jak się już dysponuje sprzętem do produkcji to za tym musi pójść sprzęt do odbioru bo inaczej to po co to :?:

Podejrzewam, że już od nowej edycji LM będzie LM w 4K w IP i DVB-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pewnie plany są.

Może jak CP "odpali" ofertę z 4K (poza Iplą) to cenowo, dodając zawartość oferty (usługa OTT/ IPTV jest szybko rozwijana) to będzie odpowiednia konkurencja dla Canal+ Online, który zapowiada od prawie roku ofertę UHD przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałem i powtórzę jeszcze raz... Wybrane transmisje z Eleven, LM i krajowe prawa sportowe Polsatu Sport w 4K. I tym sposobem zjadają ofertę 4K w Canal+ na śniadanie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, zjadają. 😅 Eleven obecnie będzie miał La Ligę, gdzie są pojedyncze mecze w 4K. Francuską nawet nie wiem w jakiej ilości robią sygnał w 4K. Zresztą, to samo może pokazać i konkurencja. Siatkówka w 4K?😅 Już to widzę, pewnie koło jutra. Jedynie chyba LM jest realna w większej ilości. Konkurencja ma Ekstraklasę i Ligę Angielską.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cidik napisał:

Kiedyś napisałem i powtórzę jeszcze raz... Wybrane transmisje z Eleven, LM i krajowe prawa sportowe Polsatu Sport w 4K. I tym sposobem zjadają ofertę 4K w Canal+ na śniadanie.

Zjadają od kilku lat i zjeść nie mogą. 🤣 Tyle w temacie "strachy na lachy". 😁

Edit:

Chciałem również przypomnieć , że dział zostal założony w 2019 , obecnie mamy 2021 i nadal jest on w sferze przyszłości.

Tyle i aż tyle.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

Chciałem również przypomnieć , że dział zostal założony w 2019 , obecnie mamy 2021 i nadal jest on w sferze przyszłości.

A ile kanałów 4K jest w PC+ ? I co tam w praktyce jest. Bo z tego co się orientuję, to niewiele...

4K w TV wszędzie w Polsce szwankuje, i prawda jest taka, że to tylko Polsat może zmienić. Robiąc m.in. naciski na PC+ . Ale na satelicie 4K nie ma przyszłości wielkiej. Dlatego Polsat już dawno temu wyprzedził PC+ i wystartował z usługą IPTV i OTT oraz wykupił Plusa i Netię. Zobaczysz, że ich 4K będzie w IP głównie.

5 godzin temu, patryszq napisał:

Kontent "4K" chyba serwują w Ipli, jeśli takowy im się nadarzy. ;) I póki co, taki jest tego zamysł. Taniej chyba jest to dać w sieci, niż przez satelitę.

No żeby świadczyć 4K musieli by wygospodarować około 20 Mbps na kanał na transponderze, co w przypadku 4K to 3 kanały i transponder zapchany. A on kosztuje sporo.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu akurat wielkiego problemu nie ma - starczą dwa mecze LM na żywo, kilka filmów i własne programy i seriale w kółko i już jest 1:1 kopia Canal+ 4K.

Ale jednak liczę, że jak już po takim czasie coś zrobią to jednak będzie to coś więcej niż kanał demo ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ przecież od Ekstraklasy też dostaje gotowy przekaz.

Ale skoro "365 obiadów Mariety Mareckiej" czy "Zieloną Rewolucję Marty Dymek" można rzekomo kręcić w 4K (co właściwie przy dzisiejszych sprzętach typu GoPro nie jest trudne), to "Chłopaków do wzięcia" i "Nasz nowy dom" także ;).

Natomiast jeśli chodzi np. o siatkówkę to najpierw niech w Polsacie opanują dosył Full HD.

Bo o ile już nie ma zjawiska szatkowania i pikselozy na tych meczach Plus Ligi które chyba lecą przez sieć (co było standardem w zeszłym roku, dawałem na forum screeny ;)) to dalej to wygląda jak 720p na YT co najwyżej.

No ale ze dwa sezony temu to w ogóle jeszcze się zdarzało, że w SD szło...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K w CP nie mam nic przeciwko, konkurencja jest dobra dla nas abonentów, ale już dwa lata słyszę , że jest potencjał u tego operatora. Wmiędzy czasie oglądam/ałem w PC+:

Sport:

  • 4K Ekstraklasę
  • PL
  • La Liga
  • LM
  • Piłka ręczna z tego co kojarzę też była pojedyncze transmisje

Do tego własne produkcje serialowe Canal+.

Fakty się liczą i takie one są :D

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kingofsouth napisał:

Dwa lata jest o tym tutaj pisane,  w  między czasie oglądam/ałem w PC+:

 

PC+ ma 1 kanał 4K, a Polsat żadnego, więc zasadniczo żadna różnica. :grin:

Poza tym, niektórzy narzekają, że murawę na boisku lepiej widać w polsatowskim HD, niż francuskim 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje tej nagonki na CP za brak 4K - przyjdzie czas to i będzie nawet za kolejne 2 lata 😂 ( tak mam c+ i cp ) 

Gdyby w c+ było kilka-naście kanałów 4K można by lać pomyje i hejt i jechać po cp , a to co oferują na c+4k ( w większości sport i wałkowane powtórki filmowe ) i kanał 4k ready museum i naciagane vod 4K słabe jak gumka w majtkach ,  to takie na sile wywyższanie sie bo C+ było pierwsze , bo są lepsi technicznie bo maja to tamto , teksty typu bo C+ ma kamery "cztery KA "  a polsat  to chyba jednak nie ma jest jak [beep]oburza w piaskownicy bo jest za mało  piasku robiona na siłę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kingofsouth napisał:

4K w CP nie mam nic przeciwko, konkurencja jest dobra dla nas abonentów, ale już dwa lata słyszę , że jest potencjał u tego operatora.

 

 

Popieram , ale musimy pamiętać że to forumowicze naciskają na 4K w Polsacie .

Potencjał operator pewnie ma , a że nie chce go wykorzystać , to już inna bajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, patryszq napisał:

Nie czaje tej nagonki na CP za brak 4K - przyjdzie czas to i będzie nawet za kolejne 2 lata 😂 ( tak mam c+ i cp ) 

Gdyby w c+ było kilka-naście kanałów 4K można by lać pomyje i hejt i jechać po cp , a to co oferują na c+4k ( w większości sport i wałkowane powtórki filmowe ) i kanał 4k ready museum i naciagane vod 4K słabe jak gumka w majtkach ,  to takie na sile wywyższanie sie bo C+ było pierwsze , bo są lepsi technicznie bo maja to tamto , teksty typu bo C+ ma kamery "cztery KA "  a polsat  to chyba jednak nie ma jest jak [beep]oburza w piaskownicy bo jest za mało  piasku robiona na siłę :)

 

 

A znasz operatora jakiegoś co ma kilkanaście kanałów 4K😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...