Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przed kilkoma minutami na moment włączono zamiast TVP HD SD TVP Rozrywkę. Na szczęście chwilę potem wrócił poprzedni sygnał. Sytuacja obnażyła moim zdaniem różnicę w poziomie merytorycznym obu kanałów. Na TVP HD SD idzie film z akcją dziejącą się parę wieków temu: Poldark, Wichry losu. Na TVP Rozrywka jakieś głupie kręcenie kołem. Myślałem że to wróżby czy coś, wg ramówki to "Koło fortuny", mimo wszystko film moim zdaniem bije toto na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że w czasie kiedy HD jest już standardem, to TVP HD straciło rację bytu. Kiedyś jak stacja startowała i zanim standard HD się umocnił, to nadawanie takiego kanału miało sens. TVP emitowało tam seriale, głównie własnej produkcji, które były nagrywane w HD. Były tam też emitowane LIVE ważne wydarzenia sportowe i wszystkie w HD. Jednak wtedy to był jedyny kanał w HD w szeregach TVP. Od kiedy uruchomiono przekaz TVP1 i TVP2 w HD (jak i przekaz TVP Sport w HD), to dalsze istnienie TVP HD straciło całkowicie sens, gdyż stało się stacją powtórkową emitującą to, co jest lub było na głównych antenach TVP. Ewidentnie też widać, że TVP od dawna nie ma pomysłu na ten kanał (choć jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o TVP Premium HD), więc ten sobie tak nadaje i wegetuje. Nie zakończą też jego nadawania, bo mają ważne umowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi, więc straciliby $. Moim zdaniem, skoro TVP ma plany uruchomienia nowych kanałów tematycznych, powinni zastanowić się nad przekształceniem TVP HD w jeden z nich. Na start mieliby już zapewnionych zasięg.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i z tego powodu straciło rację bytu, ale to bardzo dobre świadectwo pewnej praktyki - każdy z wielkich graczy ma w swojej ofercie kanały powtórkowe, eleganckie nabijacze kasy. Być może inna ekipa zarządzająca TVP jakoś bardziej racjonalnie zaczęłaby traktować pieniądze i zarówno HD jak i Rozrywka mogłyby wreszcie zniknąć. A jak na razie jest jak jest, przynajmniej pod względem samego nazewnictwa jest najlepiej, żadne oszukiwanie z Fabułą, Rodziną, Doku... po prostu powtórkowy suplement kanału w HD. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Beks, tak jest od czasu, gdy TVP1 i TVP2 przeszły na nadawanie w HD. Jak wspomniałem już wyżej, nadawanie tego kanału miało sens kilka lat temu, kiedy HD wchodziło pod strzechy i kiedy był to jedyny kanał HD TVP. Teraz TVP HD to stacja śmietnik, w którym poza powtórkami powtórek nie ma nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Będzie również w piątek, 19 marca i w sobotę, 20 marca na TVP1. Tak jak wcześniej pisałem - Polsatowi skończyły się prawa do tych filmów i przejęła je TVP i Kino Polska. 

 

W piątek, 12 marca „Poszukiwany, poszukiwana”, g. 0:20 (również tego samego dnia w TVP1, g. 22:55), a 19 marca „Och, Karol”, g. 0:10 i 21 marca, g. 22:00.

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 6.08.2020 o 13:54, Beks napisał:

W moim odczuciu TVP HD jest niejako zapomniany przez Telewizję Polską. Potencjał tego kanału jest niewykorzystywany. 

 

W dniu 6.08.2020 o 14:18, Frontowiec napisał:

Obecnie TVP HD służy do zarabiania pieniędzy z reklam i opłat od sieci kablowych.

 

W dniu 11.06.2020 o 14:53, Bloo411 napisał:

Ja uważam, że w czasie kiedy HD jest już standardem, to TVP HD straciło rację bytu. Kiedyś jak stacja startowała i zanim standard HD się umocnił, to nadawanie takiego kanału miało sens. TVP emitowało tam seriale, głównie własnej produkcji, które były nagrywane w HD. Były tam też emitowane LIVE ważne wydarzenia sportowe i wszystkie w HD. Jednak wtedy to był jedyny kanał w HD w szeregach TVP. Od kiedy uruchomiono przekaz TVP1 i TVP2 w HD (jak i przekaz TVP Sport w HD), to dalsze istnienie TVP HD straciło całkowicie sens

Wypisz, wymaluj.

 

Tak jak w 2008 roku, kiedy startowali, to było coś, tak teraz powinni przekształcić TVP HD w TVP 4K i nadal byłby to kanał "premium" z paczki TVP. A jest ku temu kolejna już okazja - Euro. Pierwsza była w 2018 roku (nomen omen zmarnowana z punktu widzenia marketingowego, rewelacyjna okazja - 10 lat TVP HD - w dziesiątą rocznicę zmieniamy się dla ciebie w TVP 4K), przy okazji Mundialu w Rosji i uruchomienia transmisji w 4K.

 

Tak więc, uruchomić TVP 4K na stałe w miejsce TVP HD.

 

A umowy z operatorami? Aneksować i dać w ramach podpisanych już umów (minimalnych okresów) dostęp do TVP 4K, w ramach promocji bez żadnych dopłat, dla tych, którzy mieli TVP HD.

 

Wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mają tyle programów żeby całodziennie nadawać 4K. Wydaje mi się że to się ograniczy tylko do tych transmisji sportowych na które mają prawa wykupione. Co do TVP HD zgadzam się jeśli chodzi o rebranding, ale ja jednak uruchomił bym w to miejsce któryś z kanałów tematycznych, na przykład TVP Film, w rozdzielczości HD.

A co do premium, ja mam wątpliwości czy telewizja utrzymywana z naszych podatków powinna w ogóle mieć jakieś kanały premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynali w HD też było nie za dużo propozycji. Ale mimo wszystko obstaję przy swoim. Przecież co jakiś czas, są jakieś wydarzenia sportowe (lekka atletyka, piłka nożna, kolarstwo) i nie tylko, z których sygnał jest produkowany w 4K, a na co dzień, kto powiedział, że taki TVP 4K miałby nadawać od samego początku 24 godziny na dobę. Przez pierwszy rok dajmy na to mogło to by być 12 godzin, ot taki kanał "czynny" od 12:00 do 24:00 od poniedziałku do piątku, a w soboty, niedziele od 6:00 do 24:00. Nie wydaje mi się, żeby dla TVP byłby to aż tak ogromny problem z wypełnieniem tylu godzin jakąś ramówką. Trochę filmów, trochę sportu, trochę muzyki (koncerty), trochę filmów przyrodniczych/dokumentalnych.

 

Tak jak napisałem wcześniej - podstawa to chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz był wynalazek TVP 1 HD  "n".

Chociaż,  w sumie upscal  na Eleven wygląda całkiem dobrze.

Sport nie kończy się na piłce nożnej , a od czasu do czasu na pewno byłaby okazja na natywne 4K w TVP.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie musi ograniczać się tylko do sportu. Wystarczy, że zacznie nagrywać nowe odcinki swoich programów w 4K i już kontent dla TVP 4K będzie gotowy. Myślę jednak, że TVP 4K jako kanał okazyjnie uruchamiany, to obecnie dla TVP bardziej komfortowa i opłacalna opcja. Jeżeli chodzi o potencjalny rebranding TVP HD w TVP 4K, to byłoby to możliwe, o ile zostałby spełniony przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1. Wszyscy abonenci platform cyfrowych i sieci kablowych musieliby mieć dekodery lub tunery umożliwiające odbiór kanałów 4K.

2. Żaden abonent platformy cyfrowej lub sieci kablowej nie może mięć w umowie gwarantowanego dostępu do TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neo_patryk napisał:

 

1. Wszyscy abonenci platform cyfrowych i sieci kablowych musieliby mieć dekodery lub tunery umożliwiające odbiór kanałów 4K.

 

Oczywiście, nie tylko kontent sportowy.

Nie bardzo rozumiem dlaczego "wszyscy" ?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pogódźcie się z tym, że nikt nie zrobi rebrandingu tej stacji, ani jej nie zamknie, ponieważ ta stacja jest po to by przynosić zysk z reklam oraz z opłat u operatorów. Koszty są niewielkie ponieważ są emitowane głównie powtórki. Więc nikt nie pozbędzie się czegoś co przynosi zysk. Dlatego też są otwierane nowe kanały, zamiast robić rebrandingi. Podobnie robi od lat Polsat i nikt tego nie zmieni dopóki się to opłaca.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...