Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podobają mi się dwie rzeczy:

1) brak planów odkodowania;

2) brak planów rebrandingu.

 

Co do rebrandingu, ludzie pisali tu wiele razy: jaki sens ma kanał którego jedyną marką jest znaczek "HD", w czasach, gdy wszystkie kanały są HD.

Co do odkodowania, moim zdaniem po przełączeniu MUX-3 na nowy standard, miejsce by się znalazło i na HD i na Seriale, jak również na powrót World'a, przy założeniu że MUX-3 też dostanie zgodę na 9 slotów tak jak dostał MUX-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiler napisał(a):

Są podpisane umowy z operatorami i pewnie ciężko by było teraz zrobić rebranding na TVP4K. Wiązałoby się to na pewno ze zmianą stawek, na które nikt by nie poszedł chętnie.

 

A po co na TVP 4K? To może być osobny projekt. Tymczasem TVP HD wystarczyło przemianować na TVP Extra czy wspominane przez ludzi TVP Relaks jako zwykły kanał HD.

Poza tym, co do umów z operatorami, sami wspominacie że w przypadku TVP Sport udało się odkodować.

Chyba jednak ten Kurski był lepszym prezesem. Propaganda w serwisach i tak taka sama, ale za to Kurski nie bał się realizować dużych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby TVP zmieniła TVP HD w TVP 4K, to ilu abonentów miałoby do niego dostęp? Większość zapewne nie mogłaby go oglądać z uwagi na brak odpowiedniego dekodera lub tunera, co dla kanału oznaczałoby dużo mniejszy zasięg, a dla operatorów problemy z reklamacjami, a nawet wypowiedzeniami umów od niezadowolonych abonentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kirk napisał(a):

Przechodząc z haseł do konkretów: jesienią ma się tam pojawić serial "Erynie" na podstawie prozy Marka Krajewskiego oraz dokument o Viki Gabor, znany z TVP VOD. Ciekawe, czy to początek szerszych inwestycji w ten kanał.

Pytanie czy nie jest to spowodowane samymi produkcjami, które będą mieć raczej problem z przyciągnięciem masowego widza. Szczególnie serial "Erynie" jest trudny w odbiorze. Może stąd decyzja o tych rzekomych "inwestycjach" w TVP HD, które na tych dwóch projektach się zakończą. 

Co do TVP4K - bardziej bym widział to jak jakiś blok w TVP HD. 

Tak jak było za czasów przed masową erą HD - gdy główne kanały nadawały w SD, programy w jakości HD pojawiały się właśnie w TVP HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał(a):

 

A po co na TVP 4K? To może być osobny projekt. Tymczasem TVP HD wystarczyło przemianować na TVP Extra czy wspominane przez ludzi TVP Relaks jako zwykły kanał HD.

Poza tym, co do umów z operatorami, sami wspominacie że w przypadku TVP Sport udało się odkodować.

Chyba jednak ten Kurski był lepszym prezesem. Propaganda w serwisach i tak taka sama, ale za to Kurski nie bał się realizować dużych projektów.

Tylko co taka zmiana na TVP Extra czy TVP Relaks by dała? TVP HD jest kanałem raczej kanałem uniwersalnym, więc łatwiej dodać dany program niż bawić się w zmianę nazwy kanałów. Jak zmiana to konkretna na 4K właśnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 16:25, neo_patryk napisał(a):

Nawet jakby TVP zmieniła TVP HD w TVP 4K, to ilu abonentów miałoby do niego dostęp? Większość zapewne nie mogłaby go oglądać z uwagi na brak odpowiedniego dekodera lub tunera, co dla kanału oznaczałoby dużo mniejszy zasięg, a dla operatorów problemy z reklamacjami, a nawet wypowiedzeniami umów od niezadowolonych abonentów. 

A pamiętasz 2008 rok, kiedy to starowała TVP HD? Jakoś wtedy nie było problemów: "ilu abonentów miałoby do niego dostęp? Większość zapewne nie mogłaby go oglądać z uwagi na brak odpowiedniego dekodera lub tunera, co dla kanału oznaczałoby dużo mniejszy zasięg".

 

Ten cytat idealnie nadaje się do 2008 roku i pojawiającej się wówczas na naszym rynku ery HD (start n-ki z jej pierwszymi dekoderami HD i brakiem jakiejkolwiek technologii HD w telewizji naziemnej, konkurencyjnych: Cyfrze oraz Polsacie).

 

Więc Twój wpis wydaje mi się niepotrzebnie rozdmuchiwanym problemem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo obecnie oglądalność TVP HD to 8,9%. O nie? A, tak 0,2%, czy może nawet 0,04%. A przypomnijcie mi ile to wynosiła oglądalność TVP 4K, do którego to ze względu na brak odpowiedniego sprzętu nie mieliby dostępu widzowie - jakieś 3,5%. Biorą poprawkę, iż były to mecze piłki nożnej, "ciachnijmy" drastycznie oglądalność i mamy zamiast 3,5% dajmy na to 0,3% lub jeszcze bardzie tnąc - 0,03%. Moje oczy widzą niemal ten sam próg oglądalności co obecnie TVP HD. Tylko moje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A&G napisał(a):

Więc Twój wpis wydaje mi się niepotrzebnie rozdmuchiwanym problemem.

Źle Ci się wydaje, spadłaby wartość kanału z powodu faktu, że ludzie mogliby wypowiedzieć umowę przez zmianę rozdzielczości (gdyby nie utrzymano kanału Full HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A&G napisał(a):

A pamiętasz 2008 rok, kiedy to starowała TVP HD? Jakoś wtedy nie było problemów: "ilu abonentów miałoby do niego dostęp? Większość zapewne nie mogłaby go oglądać z uwagi na brak odpowiedniego dekodera lub tunera, co dla kanału oznaczałoby dużo mniejszy zasięg".

 

Ten cytat idealnie nadaje się do 2008 roku i pojawiającej się wówczas na naszym rynku ery HD (start n-ki z jej pierwszymi dekoderami HD i brakiem jakiejkolwiek technologii HD w telewizji naziemnej, konkurencyjnych: Cyfrze oraz Polsacie).

 

Więc Twój wpis wydaje mi się niepotrzebnie rozdmuchiwanym problemem.

Wtedy była zupełnie inna sytuacja. Płatna telewizja była na szczycie swojej popularności. Nowe kanały co chwilę były zapowiadane, a jak już weszły na rynek, to nie miały problemu z budowaniem zasięgu (może poza tymi niszowymi), bo operatorom bardziej zależało na pozyskaniu nowych abonentów, oraz utrzymaniu obecnych. Do tego wprowadzono DVB-S2, które znacznie pomogło platformom cyfrowym w rozwoju kanałów HD, uznawanych wtedy za k luksus i jeden z głównych wyznaczników wartości oferty. W pewnym momencie platformy same zaczęły wymieniać abonentom dekodery  SD na HD, aby mieć więcej miejsca na transponderach dzięki DVB-S2. Obecnie lepsza jakość nie robi już takiego wrażenia, bo podstawą niezmiennie jest zawartość ramówki. Operatorzy też mniej się starają. A nadawcy? ilu z nich, zwłaszcza tych większych ma chociaż jeden w 4K?

Godzinę temu, kisiel95 napisał(a):

Źle Ci się wydaje, spadłaby wartość kanału z powodu faktu, że ludzie mogliby wypowiedzieć umowę przez zmianę rozdzielczości (gdyby nie utrzymano kanału Full HD)

Dokładnie to miałem na myśli. Ktoś na swoim dekoderze HD widzi TVP 4K w miejscu TVP HD. który ma gwarantowany w swojej umowie, więc chce coś obejrzeć, a tu brak obrazu.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana regulaminu (kolejna z kilkunastu w ostatnim okresie) - listy gwarantowanych kanałów - którego i tak 80% abonentów nie czyta po przesłaniu i "z automatu" akceptuje przez zaniedbanie i TVP HD nie jest już gwarantowane, tylko " oferowane promocyjnie". Ileż to już kanałów tak po cichu zmieniło status?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby? Że zacytuję wypowiedź z połowy 2021 roku jeszcze poprzedniego prezesa:

 

"Prezes TVP twierdzi, że kanał może powrócić jesienią 2022 roku. - Pracujemy nad kanałem TVP 4K przygotowując treści niesportowe. Staramy się nagrywać seriale i produkcje rozrywkowe w jakości 4K. Przez rok i cztery miesiące możemy zgromadzić bibliotekę, która pozwoli nam na uruchomienie stałego kanału. Poprosiłem, żeby między innymi serial „Korona Królów” był kręcony w 4K. Takich produkcji jest znacznie więcej - zapewnia Kurski."

 

Mamy niemal jesień 2023. Więc może jednak byłoby na tyle programów w 4K, aby stworzyć pierwszą ramówkę? Wiadomo natomiast nie od dziś, iż sukcesywnie dochodziłyby nowe produkcje oraz programy zakupione za granicą.
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...