Skocz do zawartości

Który polski serial uważasz za kultowy?


Frontowiec
 Udostępnij

Który polski serial uważasz za kultowy?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który polski serial uważasz za kultowy?

    • Alternatywy 4
      15
    • Zmiennicy
      12
    • Ranczo
      9
    • Czas Honoru
      3
    • Włatcy Móch
      5
    • Dom
      4
    • Stawka większa niż życie
      5
    • Czterej pancerni i pies
      11
    • Czterdziestolatek
      4
    • Inny serial (jaki?)
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Który waszym zdaniem polski serial uważacie za kultowy?

 

Jeżeli o mnie chodzi, to kultowymi polskimi serialami są zdecydowanie ''Ranczo'', ''Czas Honoru'', ''Włatcy Móch'' oraz seriale Stanisława Barei, czyli ''Alternatywy 4'' oraz ''Zmiennicy''.

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miodowe Lata"! Najlepszy polski sitcom/ serial ever... Te klasyczne teksty, dwuznaczne zawsze zabawne sytuacje i inteligentny humor bez wulgaryzmów.

 

"Ranczo" też jest zarąbisty, bo to powrót pary Barciś-Żak z "Miodowych Lat", a ta dwójka to zawsze idealne połączenie.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych w niniejszej ankiecie tytułów, w mojej ocenie najlepszymi były "Alternatywy 4", "Zmiennicy", "Czterej pancerni i pies" oraz "Czterdziestolatek".

Z niewymienionych za kultowy ja również uważam "13 Posterunek" i jego sequel.

Z dawnych polskich bajek dla dzieci, niewymienionych w niniejszej ankiecie, ja również za najlepsze uważam "Bolek i Lolek", "Reksio", no i może jeszcze "Miś Uszatek". :) W zasadzie to ja się wychowałem na tych bajkach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondę należałoby rozszerzyć o co najmniej kilkanaście pozycji, np.

- "Chłopi"

- "Noce i dnie"

- "Przygody Pana Michała"

- "Czarne chmury"

- "Janosik"

- "Lalka"

- "Kariera Nikodema Dyzmy"

- "Polskie drogi"

- "Pogranicze w ogniu"

- "Daleko od szosy"

- "Droga"

- "Jan Serce"

- "Dekalog"

- "Tulipan"

- "07 zgłoś się"

- "Podróż za jeden uśmiech"

- "Wakacje z duchami"

- "Wojna domowa"

- "Świat według Kiepskich"

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowe na pewno są stare produkcję TVP typu ,,Dom'', ,,Stawka większa niż życie'', ,,Alternatywy 4'' czy ,, Czterej pancerni i pies'', a z tych nowszych ,,Fala zbrodni'', ,,Miodowe lata'', ,,13 posterunek''. Ciężko też stwierdzić co znaczy słowo ,,kultowy''? Bo jak patrzeć na oglądalność i lata przez ile są pokazywane to ,,M jak miłość'' czy ,,Klan'' także się do tego zaliczają. ,,Wataha'' czy ,,Belfer'' chociaż świetne seriale to zbyt nowe by ich do tego zaliczać. Nie przypominam sobie także żadnych świetnych seriali od TVN-u, wszystkie dla gospodyń domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na udział całej plejady aktualnych lub przyszłych gwiazd naszej kinematografii absolutnym numerem jeden jest serial "Czterej pancerni i pies"(Gajos, Pieczka, Gołas, Wilhelmi czy Pola Raksa). Ja bym jeszcze dorzucił oczywiście "Daleko od szosy", choć troszkę się zestarzał czy najlepszy polski kryminał przed "Krukiem" czyli "Glina" Pasikowskiego z rewelacyjnym Radziwiłłowiczem, podobnie jak wspaniały serial HBO "Bez tajemnic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...