Jump to content

destiny123

Users
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About destiny123

 • Rank
  Amator
 1. Ja tylko piszę, że wiem jak wygląda internetowy stream - Ipla, Player, TVP Sport, Youtube, sam byłem abonentem Netii i na płynność w sporcie jestem uczulony. Póki się ktoś specjalnie nie postara, nie jest to płynność, nazwijmy to telewizyjna. Dlatego jak toś pisze, że widzi różnicę gołym okiem, a ktoś inny potwierdza, że na PSP jest pod tym względem lepiej niż na zwykłym Polsacie Sport to mam wrażenie, że wie o czym mówi. Szkoda mi tych 20 złoty wywalać w błoto, żeby samemu się przekonać bo mam te wszystkie kanały w UPC.
 2. Nie korzystam co prawda z płatnej Ipli, ale myślę że kolega shevchenko1987 zapewne ma rację. Ipla to internetowy stream, żeby zobaczyć jak wygląda tam sport wystarczy wejść na bezpłatne materiały powtórkowe. Ewidentny brak płynność. Z takim samym problemem zmagała się Netia, która przez prawie dwa lata serwowała swoim klientom taką samą padake, aż w końcu po miesiącach skarg i narzekań znaleźli na to rozwiązanie kupując nowe enkodery i konwertując sygnał do 50 klatek na sekundę. Polsat udostępniając kanały premium Super HD też musiał zaoferować swoim odbiorcom na Ipli coś lepszego niż standard i polepszył jakość streamu. Samo podniesienie bitrate'u nie dałoby efektu poprawy płynności.
 3. Fanie, że w końcu dali apkę na Android TV. Działa całkiem sprawnie. Niestety brak kanałów TVNu. Dziwne to, na kompie są , na telefonie są a na boxie już nie mogą retransmitować. Jakościowo tak sobie, Kanały HD ujdą w tłoku, SD słabiutko. Niektóre płynne jak masełko(50 kl/s) a inne tylko 25. Np. Eleven 1 vs Eleven 2,3.
 4. Fakt, nie widziałem. U mnie niedostępny, a chwalę bo jest lepiej od tego co miałem do niedawna. W takim razie różnica jest jeszcze większa bo myślę, że gdybym miał obok siebie dwa średniej wielkości telewizory z sygnałem obu dostawców potrafiłbym wskazać który jest który i to niekoniecznie po tym, że jeden z nich byłby 30 sekundy w plecy. Z pewnością nowsza wersja lepiej się sprawuje od staruszka, ale stream obie dostają ten sam, także z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć iż jakością obrazu się nie różnią. Nie mówię oczywiście o HEVC, bo na razie co najwyżej trwają jakieś testy. Tak z ciekawości, czy w dwójce automatycznie załącza się najwyższy profil, czy nadal widoczny jest ten przeskok z niższego na wyższy? Tak, ale to kolejne koszta, nie ma co szaleć. Nie wiem nawet ile u mnie w klatce można wyciągnąć na internetiowym łączu. Dziś w UPC defaultowo dostałbym 150 Mb/s, do 300 bym nie dopłacał. Ot, trafiła mi się lepsza promocja. Daleko mi do hejtowania Netii, byłem z niej umiarkowanie zadowolony i pewnie gdybym nie trafił na stronę UPC, które to w mojej świadomości zawsze funkcjonowało jako te "za drogie" to dziś nadal bym był jej abonentem. Być może kiedyś jeszcze tak się stanie bo mają swoje plusy, ale póki co UPC dla mnie wygrywa, jakością i co dziwne ceną.
 5. Jako były abonent Netii, a obecny UPC mogę jedynie potwierdzić to co napisał kolega wyżej. Zamiana zdecydowanie na plus. Szczególnie jeśli chodzi o jakość obrazu różnicę widać gołym okiem. Stabilność, wyrazistość, kolory, płynność, no jest zauważalnie lepiej. Trochę tak jakby porównywać CD do mp3. Czasem przerzucam kanały, żeby sobie po prostu popatrzeć na ładny obraz. Dekoderem Horizon też jestem raczej miło zaskoczony, po tym co się naczytałem jaki to straszny muł myślałem, że będzie gorzej. Kanały przełączają się prawie tak szybko jak w Netia playerze, a on jest chyba w tej dziedzinie mistrzem. Będąc uczciwym muszę wspomnieć jednak, że Horizon czasem dostaje jakiegoś paraliżu, przez chwilę nie reagując na wciskane przyciski pilota. A propos pilota, jakby ktoś nie wiedział można go sparować kodem z tv i sterować głośnością oraz on/off/source telewizora. Drobnostka, ale wygodne. Netia ma giganagrywarę, której mi trochę brakuje, tutaj jest dekoder z dyskiem. (mam wersję bez) Jest też Replay TV, ale właśnie strzelonej bramki sobie szybko nie cofniesz. Produkt UPC ma w sobie modem i jest to znacznie większy box. Trudno mi zresztą tak do końca o porównanie, bo miałem najstarszą wersję NP, w którym w dodatku padło EPG, ale przyjmijmy że Netia Player to trochę fajniejsze urządzenie. Kablowy gigant posiada telewizję online/mobilną czyli coś czego w Netii do tej pory brak, co samo w sobie jest dość kuriozalne zważywszy na fakt że ich tv bazuje na internecie. Szkoda tylko, że brak tu aplikacji w Google TV czy obsługi chromecasta co ułatwiłoby wykorzystanie tej funkcji jako pewnej formy multiroomu. Internet jak internet, póki co działa bezproblemowo czyli podobnie jak w Netii. Z tą tylko różnicą, że teraz mam 300 Mb/s co jest wartością sześciokrotnie większą niż do tej pory i dwukrotnie większą niż bym dostał decydując się na nową umowę z dotychczasowym operatorem. Także tutaj też na plus. Finansowo trudno o dokładne porównanie bo ceny ciągle się zmieniają, są promocje a produkty nie są identyczne. Na UPC zdecydowałem się w noworocznej promocji. Dwa tygodnie wcześniej w tej samej cenie miałbym dekoder z nagrywarką, a kilka dni później mniej kanałów tv lub wolniejszy net, już nie pamiętam. Wtedy dla nowych klientów Netia oferowała pól roku a darmo, dziś już nie. UPC uchodzi za drogiego dostawcę, Netia za przystępniejszego cenowo, trochę to złudne. Ostatecznie płacę o 35 zł mniej niż dotychczas, rezygnując z multiroomu i telefonu stacjonarnego i dostając szybszy internet więcej kanałów, no i lepszą jakość. Nie wiem co będzie za dwa lata, ale póki co jest ok.
×
×
 • Create New...