Skocz do zawartości

Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów na platformie CANAL+


fillion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z ICA możesz zrobić screena. :mrgreen:

Nic straconego. Ludzie tutaj liczą na ciebie. :P;)

Dobra, dobrałem się do tego aneksu.

 

Do 30.06.2019 kanał widnieje jako gwarantowany natomiast potem kolejnym okresie (czyli do sierpnia 2020 )jako promocyjny.

 

Co nie zmienia faktu, że dostałem informację od konsultanta która daje mi dostęp do Polsatów do końca umowy. Rozmowy są nagrywane i w razie czego się na nią powołam. Ja się tym nie przejmuję tyle co część z was która szuka dziury w całym. 

Ja pisałem, że konsultanci opowiadali o finalizacji rozmów nt. obecności LM nc+. Wy pisaliście że jestem jakiś dziwny bo wierzę w to co opowiadają konsultanci.

A teraz nagle opowieści konsultantów są dla was wiarygodne. Ogarnijcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może zdarzyć się wszystko. Łącznie z tym, że jutro będzie - 20 i spadnie śnieg w Polsce :D
 

Można domniemać, że negocjacje były długie i chcieli jak najszybciej wypuścić komunikat.

To pewne, że LM wróci na całe 3 sezony do nc+ , kwestia jest w tym że muszą być ustalone zasady na przyszły okres czyli ten po czerwcu 2019 roku przez obie strony. 
Może ktoś chce iść o zakład, że tak właśnie będzie ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość abonentów NC+ była już pogodzona z brakiem LM w nowym sezonie i podobnie jak ja, jest teraz zaskoczona obrotem spraw. Nie ulega wątpliwości, że na pewno transakcja handlowa zależy od woli dwóch stron, gdzie jedna chce sprzedać a druga chce kupić. Tu było podobnie, założę się, że Polsat sam wyszedł z inicjatywą sprzedaży, więc nie ulega też wątpliwości, że kanały będą w nc+ na cały okres obecności w nich LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmialiśmy się i pożartowaliśmy, to teraz na spokojnie przejdźmy do konkretów. Wszyscy klienci nc+ jarają się w tym wątku tym, jak to doskonałą ofertę dostali klienci tej platformy jeśli chodzi o dostęp do LM na kanałach Polsatu. Pomyślcie przez chwilę.

 

Pieniądze

 

Pomyślcie. Kto za Was zapłaci, jeśli mielibyście mieć LM i LE za darmo w ramach wybranych pakietów z CANAL+? Przecież pakiety z CANAL+ są wyliczone i raczej trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że nc+ zostaje nagle obciążana kwotą np. 40 zł od klienta (czy nawet promocyjnie troszkę niższą) za Polsat Sport Premium i nadal opłaca im się sprzedawać pakiety z CANAL+ po niezmienionej cenie.

 

Wg mnie możliwości - na logikę - są takie:

 

  • nc+ dostała LM i LE "za darmo", a konkretniej cudzysłów dlatego, że była to transakcja "coś za coś", i na wiadomości co nc+ da Polsatowi w zamian trzeba poczekać. Może wymiana kanałami? Dostęp do paczki CANAL+ (za jakąś opłatą, oczywiście promocyjną jako transakcja wiązana) dla abonentów CP? Albo dostęp do kanałów autorskich, jak np. MiniMini+? Chciałbym takiej współpracy. Bo niby kto zyskuje na tym, że takiego MiniMini+ nie ma w CP? To dzisiaj bez jakiegokolwiek marketingowego sensu. A może jakiś ułamek udziałów w nc+ dla Solorza  :twisted: Żart.
  • nc+ będzie płacić za dostęp z własnej kieszeni za klientów, tylko pomyślcie, czy to realne?  :crazy:
  • Polsat sprezentował nc+ dostęp do kanałów Polsat Sport Premium, nie oczekując niczego w zamian  :crazy:  :crazy:
  • Solorz wymyślił coś w rodzaju "promocji", czyli dał nc+ kanały za free do końca roku, a po fazie grupowej przyfasoli jakąś ofertę z kosmosu, że kapcie pospadają. 

"Ukryta" opłata, czyli start nowych kanałów sportowych w nc+

 

A może odpowiedzią na to wszystko są szykowane właśnie kanały Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4? Czyli scenariusz taki, że kanały ruszają od stycznia a nc+ podnosi tym samym cenę za paczkę Canal+, niby w zamian za dwa dodatkowe kanały sportowe (które i tak będą emitować te same i kupione już prawa, co anteny główne), a tak naprawdę ten wzrost ceny będzie w zamian za dostęp do Polsat Sport Premium. I wybór dla klienta - kupisz nowe kanały sportowe CANAL+ i zgodzisz się na 40 zł więcej miesięcznie, dostaniesz Polsat Sport Premium "w cenie".

 

Bo jeśli myślicie, że kanały te dostajecie naprawdę za darmo, to możecie być najdelikatniej mówiąc w błędzie...

Edytowane przez jaszek
Wycięta zaczepka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia (bez żadnej złośliwości wobec forumowiczów którzy tak się strasznie cieszą) czy do tej pory płaciliście za te wydarzenia jakoś ekstra, czy coś, czy aby one nie leciały na kanałach C+, że taka radość z tego, że do końca roku za darmo a potem trzeba płacić jakieś jak można wnioskować z co poniektórych wpisów drobne pieniądze a nie jakieś holendarne kwoty.

Panowie fajnie, że osoby które interesują te wydarzenia będą mogli je dalej oglądać w NC+ ale jakby nie patrzeć szykuje się wam spora podwyżka. Nie wiem z czego tu się tak cieszyć. Ale co kto lubi :)

Z utratą Ligi Mistrzów przez nc+ wszyscy się już pogodzili (aczkolwiek w mojej ocenie i tak większa krytyka spadła przy okazji utraty lig zagranicznych w 2015 roku niż przy okazji utraty LM i LE - być może ze względu na pojawienie się nowego gracza na rynku), jednak teraz nc+ zaproponowało LM i LE w atrakcyjnej ofercie. Z kanałami C+ abonent nie płaci do końca roku, później - z tego co tu wcześniej pisano - za 0zł/5zł/10zł, więc opcja nie jest zła. 

Jak chciałbym nadal oglądać Ligę Mistrzów, a kanały nie pojawiłyby się w nc+, to musiałbym zakupić dodatkowo pakiet w CP za minimum 50zł lub w IPLA za 40zł miesięcznie. A to jednak dużo drożej.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek, mocno się napracowałeś z tą fantastyką. Ja przypuszczam, że za rok paczka Polsat Sport Premium może już wyglądać inaczej - stąd podobno umowa z NC+ na jeden sezon. Możliwe, że trafi tam też Lotto Ekstraklasa, Skończą się otwarte okna za darmo, podniosą się wszędzie rachunki dla miłośników piłki. Solorz i NC+ zarobią swoje, i jeszcze marni kopacze z Ekstrakalsy będą zadowoleni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę tej kłótni.

Przez ostatnie 5 lat LM była w CANAL+ - kto chciał ją oglądać to CANAL+ miał. Teraz miała być tylko w CP. Okazało się, że jednak będzie również w nc+ dzięki udostępnieniu kanałów Polsat Sport Premium za darmo do końca roku, a później za dodatkową opłatą, która z obecnych informacji, nie powinna przekroczyć 10zł dla abo z C+. Dla osób, które chcą oglądać np. Lotto Ekstraklasę i LM to dobra wiadomość. Gdyby LM byłaby tylko w CP w takiej sytuacji byłoby trzeba płacić za nc+ i dodatkowo doliczyć minimum 40zł za pakiet na ipli. A tak za max 10zł wciąż mamy wszystko na jednym dekoderze.

 

Jak będzie w kolejnym sezonie to się zobaczy - w końcu dwa ważne przetargi - liga polska i liga angielska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ w sumie nieźle wyszła marketingowo na udostępnieniu za darmo do końca roku LM. Jeśli cena po nowym roku będzie w granicach 10 zł to będzie to dla mnie lepsza opcja niż w CP, troche śmieszne to jest ale co zrobić.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic i cytat z postu, który był nie na temat i poszedł do kosza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wszystko wiadomo. Wystarczy zadzwonić na infolinie i konsultant powiedział, że w zależności od pakietu LM bedzie za 0zł, za 5zł albo za 10zł. Do konca tego sezonu na razie mają podpisaną umowe z polsatem, wiec od czerwca nie wiadomo co dalej z LM w nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wymienić się z kimś Oplem za Ferrari. :D NC+ zapłaciła, podobnie jak kablówki zapłacą... Nikt nic nie dostaje za darmo. NC+ abonamentu za Canal+ nie zmniejsza, to tak jakby sami kupili prawa do Ligi Mistrzów UEFA, tylko nie od sprzedawcy praw, a od innego podmiotu.

 

To jest odpowiedź na pytanie dlaczego abonenci NC+ z opcją C+ mogą mieć dostęp za niewielką dopłatę.

Kwota, którą  NC+ miała pierwotnie przeznaczyć  za prawa do LM zostanie w sporej części zapłacona Polsatowi.

 

Pieniądze od abonentów C+ popłyną bezpośrednio do Polsatu a nie do UEFA.

Dlatego trudno zrozumieć abonentom CP dlaczego będą musieli zapłacić więcej niż abonenci NC+ z opcją C+. Po prostu, CP nigdy nie miał swoich kanałów sportowo - filmowych typu premium gdzie mógłby sprzedać swoją LM.

 

 

W ten sposób kanały Polsat premium niejako stały się przedłużeniem opcji premium C+. Zwróćcie uwagę, że największe zniżki dotyczą wyłącznie abonentów z opcją C+. Abonenci bez opcji C+ zapłacą ok 30 zł.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak dla jasności... nikt Wam nie daje Polsat Premium za 0 zł.

Różnica taka, że w NC+ musicie mieć Canal+, by oglądać "za darmo", a w CP nie trzeba takiego warunku.

Wiem, że dla Was to bez różnicy, bo już pewnie macie Canal+, ale abonent CP wybierający ofertę LM w nosie ma Canal+.

Tak. Po 2019 roku Polsat Premium Sport także będzie za 0 zł (czytaj: w cenie) z Canal+, ale (zapewne) jak przedłużycie umowę. O taka "darmowość" z zobowiązaniem na kolejne lata ;)

 

Więc spokojnie. Wszystko wliczone w cenę, za wszystko płacicie. Wcześniej lub później :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane @muza_tv, ale o takiej ''darmowości'' nawet nie śniliśmy w NC+, bo już wszyscy byli pogodzeni z faktem, że Ligi Mistrzów nie będzie, a jeśli będzie to extra płatna jak chociażby EURO. :) Mamy za darmo przy paczce z Canal+, a po najbliższym sezonie mocno może się zmienić sytuacja na rynku z powodu przetargów na Premier League i Lotto Ekstraklasy. :) Tak więc do niczego nie należy się w tym momencie przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem z powodu braku czasu aktualnych danych, ale w 2015 roku:

 

https://media2.pl/media/122169-14-mln-abonentow-Canalplus-w-Polsce.html

 

, CANAL+ miał raptem niespełna 1,5 mln abonentów w Polsce. Nawet jeśli to dotyczy tylko klientów nc+, to wystarczy obliczyć % klientów nc+, którzy nie mają CANAL+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa.... 0 zł... ech

Ciekawe dlaczego tylko z Canal+. Pewnie i C+ jest za 0 zł :)

 

To już wyjaśniam. Kochane NC+ "rzuciło" darmowy dostęp do LM, by abonenci nie płakali, że ich wypasiona platforma nie ma tych lig w ofercie. I nadal nie ma, bo ma Polsat. W zamian od każdego z Was zapewne zapłacą określoną kwotę na rzecz Polsatu (mniejszy przychód za Canal+ od Was). W 2019 roku zapłaci już klient (albo dodatkowo, albo "w cenie" po przedłużeniu umowy). No ale najważniejsze, że zadowoleni 

No jak platforma nc+ nie ma LM w ofercie jak ma. Wszyscy na forum widzimy, jaką nienawiścią darzysz platformę nc+ ale po co od razu tak kłamać? 

Gdybyś napisał, że C+ nie ma w ofercie LM to spoko, jednak platforma nc+ to nie jest sam C+, co z resztą sam próbujesz wyżej udowodnić  :lol2:

 

Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że nc+ wcale nie musi tej kasy odzyskiwać od abonentów, bo im samym udało się oszczędzić na prawach, które kupił CP a samemu w zamian za dołączenie kanałów zapłacili tylko procent od kwoty, którą mieli "naszykowaną" na pozyskanie praw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, napisałem tylko, że istnieje taka możliwość i jest to gdybanie jak większość postów tego tematu :) Sam fakt, że do końca roku udostępniają to za darmo a opłata po nowym roku ma być symboliczna może wskazywać, że Polsat nie zażyczył sobie sumy z kosmosu. 

Niemniej jak pisałem, to tylko gdybanie i czas pokaże, jak ta sytuacja się dalej potoczy. Jakby okazało się, że faktycznie nc+ udostępni te kanały dla posiadaczy C+ za darmo albo za opłatę typu 5 zł to w sumie wszyscy abonenci wyjdą na tym dobrze. 

Abonenci nc+, których interesowała LM tak czy siak musieli mieć dostęp do paczki C+ a dostęp do niej zyskują abonenci CP oraz osoby chcące skorzystać tylko z Ipli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nc+ zapłaciło połowe to i tak zrobi interes bo raz;

 

nie straciło LM

dwa zwiększy sprzedać pakietu Canal+

 

A ja jako abonent nie muszę brać cp do domu.

Wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...